reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwórka Koszli-proszę o radę!!??

Ewellka

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Niestety przedwczoraj było zrobione USG bioderek Majeczki i diagnosa dysplazja IIB plus narazie 4 tygodnie rozwórki Koszli. Bardzo się obawiamy rakcji naszej Córeczki na ten kawał pręta i mamy kilka poważnych wątpliwości:
1. Jak ułozyć bezpiecznie dziecko do snu gdy musi leżeć na pleckach lub brzuszku w kontkscie ulań które Mai zdarzaja się bardzo często(wyjasnię boimy się tragicznych w skutkach zachłysnięć, a Mało kręci dość mocno główką)?
2.Ja będzie można Jej ulżyć w koleczkach które często miewa i byc może łagodzi poruszając nózkami które teraz będą unieruchomione? :-(
3. Czy powodowanie zwyrodnień kolan i martwicy kości udowej to częste zjawisko w przypadku Rozwórki czy marginalna sprawa?
Bardzo proszę wszystkie Mamy mające ten problem o praktyczne rady jak można ułatwić i unormalnić życie Dziecka z rozwórką Koszli!!!!!

reklama

kasiunia2700

Mama Kacperka
Miasto
Jelenia Góra
Rozwiązania
0
Witam cie.Rozumiem co teraz przezywasz bo moj synek tez musial to nosic jak byl malutki ale nie ma co sie obawiac dziecko szybko sie przyzwyczai i tylko na poczatku bedzie troche marudzilo.Kacperek nosil ta szyne prawie dwa miesiace.Lekarz mowil ze ma miec to zalozone przez 24h na dobe ale mysmy dawali mu odpoczac od tego i nie byl w tym caly czas i teraz jest wszystko w porzdku(ale oczywiscie nie namawiam do tego) Chodzi mi tylko o to ze jak sie tak bardzo obawisz nocy to sie chyba nic nie stanie jak w nocy nie bedziesz jes tego zakladac, my tez na noc nie dawalismy bo kladlismy kacpra na boku wiec ta szyna przeszkadzala.Ale w tym czasie zakladalismy mu dodakowe pieluchy.Ta szyna nie krepuje nozek dziecka i bedzie mogla nimi sobie nimi ruszac tak samo jak do tej pory. A co do zwyrodnien kolan i marwicy to nie radzilabym sie tym marwic to raczej nie ma zadnego wplywu.

Ewellka

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Lekarz założył rozwórkę nie naciągając zbyt mocno. Za dwa tygodnie mamy przyjść i podciągnie nóżki wyżej. Ogólnie Majcia jest markotna ale chyba nie ma tragedi. Lekarz powiedział że to bardziej profilaktyka niż konieczność bo bioderka są okey.
Kasiuniu2007 w jakim wieku był Kacperek jak założono mu rozwórkę?
Trochę z tym nie ma tragedii przesadziłam usypia lub uspakaja się na krótką chwilę by obudzić się z histerycznym płaczem i tak non stop. Mam tylko nadzieję że nic Jej od tego płaczu nie będzie???

kasiunia2700

Mama Kacperka
Miasto
Jelenia Góra
Rozwiązania
0
Ewellka Kacperek mial 6 tygodni jak mu to zalecili.Troche jestem zdziwiona ze skoro z bioderkami wszystko jest ok. to kazali jej to jednak zakladac.Ale wydaje mi sie ze w tym wypadku nic sie nie stanie jak jej czasami zdejmiesz ta szyne i dasz jej troszke odpoczac.Pozdrawiam i zycze cierpliwosci.:-)

Ewellka

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Nie jest tak żle Majcia jest bardzo dzielna i chyba przyzwyczaiła się do pozycji żabki...

Nika81

nareszcie razem
Miasto
z pod wa-wy
Rozwiązania
0
Ewellka my mamy ten sam problem masza córeczka tez dostała tą wątpliwą "przyjemnośc" i b płącze przy zakłądaniu tego. Problem z ulewaniem tez nas dotyczy. Nie wiem co robić nie wyobrazam sobie córki cały czas w tym badziewiu a rownież ma w tym być wg lekarza 24h. :( serce mi się kraja i mam ochotę wyć razem z nią

mama_Adrianka

sierpniowa mama '08
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Ewellka my mamy ten sam problem masza córeczka tez dostała tą wątpliwą "przyjemnośc" i b płącze przy zakłądaniu tego. Problem z ulewaniem tez nas dotyczy. Nie wiem co robić nie wyobrazam sobie córki cały czas w tym badziewiu a rownież ma w tym być wg lekarza 24h. :( serce mi się kraja i mam ochotę wyć razem z nią
Witaj Nika81:-)!

Mój synek też nosił rozwórkę koszli. Zdejmowaliśmy mu ją tylko do kąpieli :tak:.
Początkowo byłam przerażona. Bałam się, że będzie to źle znosił. Jednak stwierdziłam, że lepiej będzie, jak pomęczy się w tym kilka miesięcy, niż gdyby miał później problemy z chodzeniem i cierpiał całe życie.
Adrianek szybko przyzwyczaił się do rozwórki :tak:(jedynie pierwszego dnia był marudny), a gdy zdjęliśmy ją po 10 tygodniach, był bardzo zdziwiony... I przez pierwsze 3 dni trzymał nogi szeroko rozstawione :-D.
Ponad miesiąc temu byliśmy na kontroli u ortopedy i z bioderkami jest ok :-). Na następną kontrolę musimy zgłosić się, jak Adi zacznie chodzić.

Pozdrawiam :-)!

reklama
Rozwiązania
0
Julia nosi już 5 mięsiecy , a na wizyte mamy 17 maja . Ale nie martw się pierwsze dni są trudne,a po dluższym noszeniu dziecko się przyzwyczaja,bo teraz nasza mała chce żeby jej zagładać, jak jej zdejmiemy na chwile.:tak:

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
J Zespół antyfosfolipidowy wynik proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 11
G Poronilam... proszę o kilka słów. Potrzebuję porady 14
N proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 17
G Poronienie, proszę o poradę Potrzebuję porady 18
A Proszę o interpretację wyników Ciąża, poród, połóg 4
J Ciąża na okresie próbnym proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 10
J Czy widzicie drugą kreskę na teście? Proszę o pomoc :) Ciąża, poród, połóg 28
Domamicia Bardzo się niepokoje proszę o pomoc Ciąża, poród, połóg 35
aniaslu Proszę, nie ucz dziecka, że zabawnie jest bać się kogoś, kto wygląda inaczej Pytanie tygodnia 3
A Czy jest się czym martwić? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 3
P Proszę o interpretację wyników cmv AWIDNOŚĆ Potrzebuję porady 3
Dmalw Proszę o poradę!!!! Napinania niemowlęcia! Potrzebuję porady 16
V Proszę o interpretację wyników badania nasienia Staramy się 24
M Dziewczyny proszę o pomoc -chłopiec czy dziewczynka ? Potrzebuję porady 5
N Proszę o pomoc, czy to hashimoto? Potrzebuję porady 3
D Mutacje -proszę o poradę Potrzebuję porady 4
D Acard i Acidum Folicum Richter po poronieniach, proszę o poradę :) Potrzebuję porady 3
G wynik Bhcg, proszę o pomoc Staramy się 21
A Wyniki badań proszę o pomoc Potrzebuję porady 18
M Tymczasowa rozłąka taty z 6 miesięcznym niemowlakiem, proszę o poradę. Potrzebuję porady 10
R wzrost dziewczynki Potrzebuję porady 4
E Proszę o pomoc. Poronienie? Staramy się 27
A Proszę o poradę Potrzebuję porady 18
M Poród w Polsce, ciąża w Niemczech. Proszę o pomoc! Potrzebuję porady 5
S Proszę o poradę Potrzebuję porady 7
A Dobrze czy zle?? Proszę o pomoc Potrzebuję porady 1
M Panikuję czy dostrzegam? Napewno proszę do rade. Potrzebuję porady 11
Marusia621 Proszę o interpretację wyników! Potrzebuję porady 10
D Sen noworodka, proszę o radę. Potrzebuję porady 14
D Krwiak poporodowy. Zajrzyj proszę Ciąża, poród, połóg 7
S Nie prawidłowy kariotyp.. Proszę chociaż o małą pomoc. Potrzebuję porady 15
Paulinad Proszę o pomoc Potrzebuję porady 6