reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różyczka w ciąży IgM podwyższony

Dołączył(a)
20 Lipiec 2022
Postów
2
Cześć Wszystkim, piszę tu do Was bo szukam odpowiedzi i mam nadzieję samych dobrze kończących się historii. Jestem w 10TC. Wyniki na IgG i IgM wyszły dodatnie. Z czego IgM mam w wysokości 3,3 gdzie wskazanie jest powyżej 1,6 dodatni. Lekarze nie są jednomyślni, jedni mówią by się nie martwić inni że różyczka była i nic z tym nie można zrobić. Jestem przerażona. Byłam szczepiona w 2003r. nikt wcześniej nie mówił by się jeszcze raz doszczepić (mimo, że mówiłam lekarzom że chcemy starać się o bobaska), ale czy to znaczy że ta szczepionka mnie i tak nie ochroniła. Podzielcie się swoimi historiami!
 
reklama
Cześć Wszystkim, piszę tu do Was bo szukam odpowiedzi i mam nadzieję samych dobrze kończących się historii. Jestem w 10TC. Wyniki na IgG i IgM wyszły dodatnie. Z czego IgM mam w wysokości 3,3 gdzie wskazanie jest powyżej 1,6 dodatni. Lekarze nie są jednomyślni, jedni mówią by się nie martwić inni że różyczka była i nic z tym nie można zrobić. Jestem przerażona. Byłam szczepiona w 2003r. nikt wcześniej nie mówił by się jeszcze raz doszczepić (mimo, że mówiłam lekarzom że chcemy starać się o bobaska), ale czy to znaczy że ta szczepionka mnie i tak nie ochroniła. Podzielcie się swoimi historiami!
Hej, odezwij się do mnie na mejla 15ania932@wp.pl bardzo proszę, jestem w podobnej sytuacji i chciałabym się dowiedzieć jak to się u Ciebie skończyło, pozdrawiam!
 
Jeśli masz dodatnie IgG i dodatnie IgM to bardzo możliwe, źe to jest stare zakażenie. Trzeba zrobić awidność. Ja mam w ciąży stale dodatnie IgG i IgM tylko że przy toksoplazmozie (taki sam wynik 4 lata temu i w tym roku). Lekarz zakaźny wytłumaczył mi, że u niektórych kobiet IgM jest dodatnie z faktu samej ciąży. Trzeba zrobić awidność, bez tego nic nie można stwierdzić. Najlepiej w labo referencyjnym, bo na wynik ma wpływ sprzęt i czas przechowywania próbki.
 
Do góry