reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różyczka w ciąży

to super wiadomość ❤️ ja się czuję dobrze, oby przeżyć do jutra do prenatalnych, obawiam się jak nie wiem, że znowu coś dziwnego wyjdzie w badaniach i nie będę miała spokoju do maja
trzymaj kciuki za mnie jutro
u ciebie który obecnie tydzień? widziałaś już ostatnio serduszko? 🥰
Trzymam kciuki! Trzymam! 🤗
Już może jesteś na badaniach albo już po:)
Rozumiem Cie doskonale,
Mam to samo...jak ginekolog mi wspomniał, że przy następnej wizycie poruszymy temat badań prenatalnych to odrazu pomyślałam sobie, pewnie coś wyjdzie..
Uraz Nam został..
A pewnie Okaże się, że wszystko rozwija się prawidłowo i nasze bejbiki będą zdrowe! :)
Dziś 8tc :) 12paz. Był to 7 tc(coś ostatnio źle napisałam) zarodek miał 1,04cm i widziałam puls serduszka! Fajna chwila🥰 szkoda,że musiałam wejść sama na badanie, ale u Nas z powodu byłej pandemii badania prowadzą w pojedynkę.
Przyszłe badanie mamy umówione na 3listopada i już echem serca.
Coraz bliżej Nam do poznania płci... :)
Na którego maja masz ustalony dzień porodu? :)
 
reklama
Trzymam kciuki! Trzymam! 🤗
Już może jesteś na badaniach albo już po:)
Rozumiem Cie doskonale,
Mam to samo...jak ginekolog mi wspomniał, że przy następnej wizycie poruszymy temat badań prenatalnych to odrazu pomyślałam sobie, pewnie coś wyjdzie..
Uraz Nam został..
A pewnie Okaże się, że wszystko rozwija się prawidłowo i nasze bejbiki będą zdrowe! :)
Dziś 8tc :) 12paz. Był to 7 tc(coś ostatnio źle napisałam) zarodek miał 1,04cm i widziałam puls serduszka! Fajna chwila🥰 szkoda,że musiałam wejść sama na badanie, ale u Nas z powodu byłej pandemii badania prowadzą w pojedynkę.
Przyszłe badanie mamy umówione na 3listopada i już echem serca.
Coraz bliżej Nam do poznania płci... :)
Na którego maja masz ustalony dzień porodu? :)
ja na szczęście mogłam wejść z partnerem, na prenatalnych wszystko wyszło prawidłowo, według dzisiejszego usg 12+2, termin na 2 maja ❤️
u ciebie też będzie dobrze, myślę, że wyczerpałyśmy już limit z tą nieszczęsną różyczką 👎🏼
pozdrawiam i życzę nudnej ciąży 😘
 
ja na szczęście mogłam wejść z partnerem, na prenatalnych wszystko wyszło prawidłowo, według dzisiejszego usg 12+2, termin na 2 maja ❤️
u ciebie też będzie dobrze, myślę, że wyczerpałyśmy już limit z tą nieszczęsną różyczką 👎🏼
pozdrawiam i życzę nudnej ciąży 😘
Suuuper ! Nie ma nic cenniejszego od zdrowia i spokoju ducha , tymbardziej zdrowia maleństwa... po tym wszystkim wszystko inne to pikuś;)
Ja jestem z 5maja i uważam, że Maj jest pięknym miesiącem, to będzie a jakże udana majówka dla Ciebie :) termin mojego porodu wypada na 1 czerwca :) i może się uda urodzić mi właśnie w dzien dziecka ;)
Dziękuję, Tobie też życzę nudnej ciąży ;* i jeszcze raz zdrówka dla Was !
 
Suuuper ! Nie ma nic cenniejszego od zdrowia i spokoju ducha , tymbardziej zdrowia maleństwa... po tym wszystkim wszystko inne to pikuś;)
Ja jestem z 5maja i uważam, że Maj jest pięknym miesiącem, to będzie a jakże udana majówka dla Ciebie :) termin mojego porodu wypada na 1 czerwca :) i może się uda urodzić mi właśnie w dzien dziecka ;)
Dziękuję, Tobie też życzę nudnej ciąży ;* i jeszcze raz zdrówka dla Was !
ja też jestem z maja ale z 12 więc jak wszystko pójdzie dobrze będę miała prezent przedurodzinowy ❤️❤️❤️ zdrówka kochana
 
Cześć, jak tam Wasze porody? Jestem teraz w bardzo podobnej sytuacji, moje IgM wynosi 3,30 (gdzie wynik ujemny to poniżej 1,2). Odchodzę od zmysłów... staram się być pozytywnej myśli, ale ciężko jest :(
 
Pewnie już mało kto śledzi ten wątek, ale chciałabym dołożyć również i swoją cegiełkę niepewności w temacie reaktywnego wirusa różyczki we wczesnej ciąży…
Moja historia:
Szczepienie na różyczkę wg kalendarza obowiązkowych szczepień.
Końcem 9go tygodnia ciąży wykonałam badania na choroby zakaźne. Wszystko wyszło dobrze oorócz właśnie tej nieszczęsnej różyczki, gdzie wynik mój to:
IgG >500,0
IgM 1,83 (przy 1,0 wirus reaktywny)

Zdziwiło mnie to bardzo, bo 1,5 roku temu (grudzień 2021) mój wynik wynosił:
IgG 156,0
IgM 0,23

Jutro idę do innego laboratorium zrobić badanie na awidność. Mam nadzieję, że będzie dobrze…

Też jestem ciekawa jak potoczyły się losy bohaterek tego postu.
 
Zrobiłam awidność na różyczkę w klasie IgG i wynik wyszedł 86,27%, gdzie przy wyniku >41% to wysoka awidność.
Kontaktowałam się również z lekarzem chorób zakaźnych i dr powiedziała, że jeśli byłam szczepiona jako nastolatka, to nie ma możliwości, aby zarazić się ponownie różyczką. Mój wynik w 10. tc był kolejnym przykładem wyniku fałszywie dodatniego… ale ile mnie stresu kosztowało, to tylko ja wiem… Także jeśli ktoś ma identyczne wątpliwości to moja rada: nie panikować, tylko dla spokoju ducha zrobić awidność 👍🏻
 
reklama
Zrobiłam awidność na różyczkę w klasie IgG i wynik wyszedł 86,27%, gdzie przy wyniku >41% to wysoka awidność.
Kontaktowałam się również z lekarzem chorób zakaźnych i dr powiedziała, że jeśli byłam szczepiona jako nastolatka, to nie ma możliwości, aby zarazić się ponownie różyczką. Mój wynik w 10. tc był kolejnym przykładem wyniku fałszywie dodatniego… ale ile mnie stresu kosztowało, to tylko ja wiem… Także jeśli ktoś ma identyczne wątpliwości to moja rada: nie panikować, tylko dla spokoju ducha zrobić awidność 👍🏻
Hej, mam podobną sytuację, a wizyta dopiero w poniedziałek, jeśli możesz, odezwij się się mnie na mejla : 15ania932@wp.pl. będę wdzięczna!
 
Do góry