reklama

Rpg

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez sarina, 14 Grudzień 2006.

1. sarina

sarina Zaciekawiona BB

Próbowałyście tego ze swymi pociechami? Chodzi mi o klasyczne rpgi bez wykorzystania komputera. Tylko wyobraźnia.

2. Sorga

Sorga Dobra Ciocia Samo Zło

hmmm, takiego tematu się tu nie spodziewałam :)) jestem mile zaskoczona. Wprawdzie jeszcze jestem w ciąży ale przez rpgi poznałam mojego męża oraz wielu wspaniałych przyjaciół. mimo upływu lat nadal gramy w miarę regularnie.RPGi są pasją moją i mojego męża, który również napisał system autorski i wprowadzał porawki do wielu innych,nasz cały dom wypełniony jest literatura fantasy i fantastyczną... nie wyobrażam sobie wychowywać nasze dziecko bez RPGów. Wspaniała zabawa, niezastapiona stymulacja umysłowa i rozwój wyobraźni... trzeba tylko z rozsądkiem- uważac by to rzeczywistość pozostała najważniejsza, ale to się tyczy każdej książki i każdej gry komputerowej:)

3. reklama
  4. Naur

Naur Fan(ka)

Oj, tak! Ja tylko czeakm az moje pociechy beda na tyle duze zebym mogla grac z nimi w RPG. To niesamowita sprawa!

5. Luccy

Luccy Zaciekawiona BB

Wow;) o tym nie myślałam.

6. oti

oti Zaciekawiona BB

Heh rpg to mi się kojarzy z mężem :), to na prawdę takie fajne? W jakim wieku dzieci będą w stanie w coś takiego zagrać?

7. Jukka

Jukka Fanka BB :)

Czy moze ktos mi wyjasnic co to sa te rpgi i jak w to sie gra?

8. milkaa

milkaa Zaciekawiona BB

Ani ja, ani mój T nie jesteśmy znawcami rpg i tych wszystkich systemów. Ale bardzo lubimy tego typu rozrywki. Gramy w rpgi od roku z synem (ma 8 lat). Czasem gramy w trójkę, czasem jeszcze z dwoma kolegami Adasia. Bardzo dobrze sobie chłopcy radzą muszę powiedzieć. Adam już nawet jedną sesję prowadził. Tego typu zabawy niezwykle rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Nie tylko dziecka.
    Rpgi: role-playing games. Można grać na mnóstwo sposobów. Jest wiele systemów. Można używać planszy i figurek, komputera, lub tylko wyobraźni, kostek i kartki. Ogólnie wczuwasz się w jakąś postać. Mistrz gry prowadzi waszą misję, podczas której dzieje się mnóstwo nieprzewidzianych rzeczy.

9. Jukka

Jukka Fanka BB :)

Czytalam ostatnio ksiazke w ktorej byl watek o rpg i bardzo mnie to zainteresowalo.Chcialabym dowiedziec sie o tym czegos wiecej.Gdzie moge znalezc informacje o tego typu grach?

10. reklama
  11. Patch

Patch Mamy lutowe'07 Wdrożona(y)

Jukka, na forum ciężko wytłumaczyć jak grać w rpg, ale w necie jest mnóstwo stron temu poświęconych, warto poszperać, poczytać a potem wybrać jakiś system i grać!! To naprawdę wspaniała rzecz. M7y też z mężem gramy, znaczy graliśmy duuuużo, teraz trochę mało czasu, ale z niecierpliwością czekamy na Stasia- wiem że to niezwykle rozwija osobowość, wyobraźnię, zdolność przewidywania konsekwencji.

Poleć forum