reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchów dziecka nie odczuwam

Katarzyna32

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Maj 2020
Postów
34
Witam serdecznie. Jestem w 21 tygodniu ciąży. Od 18 tyg zaczęłam już czuć ruchy maluszka. Tydzień temu miałam usg połówkowe i powiedziano mi że wszystko wygląda dobrze. Od kilku dni nie odczuwam już ruchów dziecka i niepokoi mnie to trochę bo to moja pierwsza ciąża. Czułam się spokojna kiedy mogłam poczuć ruch synka. Czy to może być normalne? Mieszkam w Anglii i nie chce siać paniki, szczególnie w obecnej sytuacji jak korona wirus. Bardzo proszę o poradę.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję Kazumi 😃 jestem teraz bardzo spokojna. Mieszkam w Anglii, cieszę się że położna mi wszystko dokładnie wytłumaczyła. Tydzień temu na usg zaproponowano mi usg dopochwowe. Nie bardzo wiedziałam w jakim celu i byłam wystraszona, teraz dokładnie wiem dlaczego. Przez moje ułożenie łożyska chcieli mieć pewność czy nie urodzę dużo za wcześnie.
reklama
Kulka dni temu zapytałam o to mojego lekarza na wizycie, ponieważ również niepokoiło mnie to, ze raz czuje ruchy mocniej raz słabiej a czasem mam wrażenie ze w ogóle. Na tym etapie nie odczuwa się ruchów regularnie, dzidzia ma jeszcze sporo miejsca i to tez zależy jak jest ułożona. Do tego mam łożysko na przedniej ścianie które amortyzuje ruchy.Na usg mały fikał a ja tego nawet nie czułam :) Dla świętego spokoju poszłabym skonsultować to z lekarzem bo stres nie wpływa dobrze na Twoje maleństwo :)
 
Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi. Po pierwsze chce aby mnie potraktowano poważnie a nie gdy zadzwonię przykładowo do położnej ona mi powie ze to jest normalne na tym etapie ciąży. Jem codziennie coś słodkiego aby małemu zrobić przyjemność i moc go poczuć. Zamówiłam też monitoring bicia serca przez internet bo od 2 jestem niespokojna. Jest to dziwne bo kiedy jeszcze nie czułam pierwszych ruchów synka byłam niespokojna czy maluszek rośnie zdrowo a teraz kiedy wkoncu go poczułam znowu się martwię że coś może być nie tak. Nie wiem dlaczego mam czarne scenariusze w głowie.

Ja polecam zimny sok owocowy i wtedy się połóż i czekaj. Zimne + cukier u mnie zawsze działało jak dziecko dłużej się nie ruszało i bylam niespokojna.
Poza tym, zgadzam się, że lepiej być nadgorliwym i sprawdzic o raz za dużo (nawet gdyby mieli Cie wysmiac) niż o raz za mało.
 
Dziękuję Ola, właśnie zamówiłam ten detektor przez internet aby nie panikować i wariować. Zdrowy rozsądek mi mówi że jest wszystko dobrze tylko stracha mam bo przewyklam do czucia maluszka. Tydzień temu byłam w szpitalu na usg i wszystko jest w porządku.
 
Na tym etapie ciąży może się zdarzyć, że nie będziesz czuła ruchów dziecka przez dłuższy czas. Wystarczy, że maluch ułożył się inaczej niż wcześniej i ruchy nie będą w ogóle wyczuwalne.
To, co jest ważne, to odczuwanie regularnych i intensywnych ruchów dziecka od końca drugiego trymestru do rozwiązania. Wtedy brak regularnej aktywności jest wskazaniem do niezwłocznej wizyty u lekarza.
Jeśli bardzo się niepokoisz to oczywiście warto skorzystać z porady specjalisty. Zakup detektora to też całkiem dobry pomysł, żeby odpędzić od siebie złe myśli. 🙂
 
Hej! Nikt w sumie nie powie Ci na 100% jak jest u Ciebie ale pamietam ze ja mialam podobnie. Tez aie bardzo stresowalam i jezdzilam sprawdzac a zawsze wszystko bylo ok! Tak jak radzą dziewczyny - słodkie i leżenie powinny pobudzić maleństwo. Pozdrawiam!
 
reklama
Ja na tym etapie tez mialam czas ze nie czulam ruchów. Pamietam jak zaczęłam panikowac bo 7 godzin nie czulam malej, na szczescie u mnie pomogl derektor i tak jak dziewczyny naprawde polecam. Teraz 35 tydzien i nie ma chwili żebym malej nie czula. Takze pozytywne myslenie i napewno wszystko jest dobrze
 
Do góry