reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka w 21 tyg. ciazy

Ayashi86

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
15 Marzec 2016
Postów
149
Witajcie drogie mamy i przyszłe mamy ;-)
Mam pytanie, być może panikuje, ale jednak wolę zapytać ;-)
Jestem w 21 tyg. ciąży, od ponad tygodnia czuję ruchy dziecka, ale dla mnie są one cały czas dość delikatne. I pytanie mam czy to normalne czy może powinnam się zgłosić do lekarza??

Napisane na Lenovo A3500-F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To pierwsza ciąża? Gdzie masz lozysko? Nie mam pewności ale waga tez ma znaczenie.
Moim zdaniem to normalne, jedne mamy czują szybciej inne później.
 
Jeśli jest to twoja pierwsza ciąża to ruchy czuje się słabiej, ważne że dzidziuś się rusza. Możesz mieć łożysko na przedniej ścianie i wtedy ruchy mogą też być o wiele słabsze, dzidziuś mógł też ułożyć się w takiej pozycji, że ciężko jeszcze mocno odpychac się od ścian swojego "domku", on jest jeszcze mały a miejsca dużo :). Nie martw się, wszystko ok. A jeśli na prawdę to nie daje Ci spokoju idź do lekarza, bo lepiej dwa razy sprawdzić, niż raz żałować
 
Byłam tydzień temu na USG, wszystko było dobrze, wiem że łożysko mam ułożone z tyłu. Myślałam że skoro jestem w końcówce 5 miesiąca to te ruchy już będą o wiele bardziej wyczuwalne, widać jeszcze trochę muszę poczekać ;-)

Napisane na Lenovo A3500-F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na początku ruchy są słabe, bardziej przypominają muśniecia motyla.
Myślę, że z kaźdym tygodniem będą przybierać na sile. Zdrówka dla was ;)
 
U mojego malucha jak wiatr zawieje, czasami da mi kuksanca a czasami czuję właśnie takie "musniecia motyla"
Dziękuję bardzo za wszelkie komentarzw, czuję się spokojniejsza [emoji2]

Napisane na Lenovo A3500-F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie to 1 ciąża i łożysko mam z tyłu. Nie wiem ile waży bo w UK nie sprawdzają długości i wagi malucha na drugim USG

Napisane na Lenovo A3500-F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry