reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

boska.ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2019
Postów
470
Hej!
Właśnie zaczęłam 19tc.
Od kilku dni niestety czuję ruchy dziecka rzadziej niż nawet w ostatnim tygodniu. Są one z podobną siłą, ale jest ich znacznie mniej.
Sama nie wiem czy dziecko reaguje na pogodę i jest senne...
Wy tez tak macie/miałyście w tym okresie ciąży?
Ogólnie czuję się dobrze, nie mam żadnych bóli ani skurczów.

Dzięki za odp :)
 
reklama
To Twoja pierwsza ciąża? 19tc to jeszcze bardzo wcześnie, ruchy mogą być nieregularne. Raz je czujesz raz nie :). Jeśli oczywiście coś Cię niepokoi to jedz na ktg, chociażby dla świetego spokoju, aczkowiek myśle, ze na tym etapie to normalne.
Ja w 19tc dopiero zaczynałam czuć ruchy i było to jedynie takie.. pukanie od środka ;).
 
To Twoja pierwsza ciąża? 19tc to jeszcze bardzo wcześnie, ruchy mogą być nieregularne. Raz je czujesz raz nie :). Jeśli oczywiście coś Cię niepokoi to jedz na ktg, chociażby dla świetego spokoju, aczkowiek myśle, ze na tym etapie to normalne.
Ja w 19tc dopiero zaczynałam czuć ruchy i było to jedynie takie.. pukanie od środka ;).
 
Tak moja pierwsza.
Tak, tak to takie pukanie bardziej niz jakies konkretne ruchy;)
Miałam robione niedawno ktg i wszystko było w porządku:) zaciekawiło mnie jedynie czy ciśnienie (ja mam zazwyczaj baaaardzo niskie) może mieć na to wpływ.
Dzięki za odp! :)
 
Tak moja pierwsza.
Tak, tak to takie pukanie bardziej niz jakies konkretne ruchy;)
Miałam robione niedawno ktg i wszystko było w porządku:) zaciekawiło mnie jedynie czy ciśnienie (ja mam zazwyczaj baaaardzo niskie) może mieć na to wpływ.
Dzięki za odp! :)
Niestety tego nie wiem, ale myśle, ze zdecydowanie nie masz się czym martwic. Szczególnie, ze to Twoja pierwsza ciąża, kobiety często jeszcze nie czuja wgl ruchów na tym etapie.
Powodzenia :).
 
Tak to jest z tymi ruchami - raz są bardziej intensywne, a raz bardzo delikatne. Ważne, że są, nie martw się :)
Dziecko może jeszcze swobodnie zmieniać ułożenie w brzuszku i aktywność ruchowa dziecka też może ulec zmianie.
 
Ja też na tym etapie miałam nieregularne ruchy i przez wiele razy panikowłam i biegłam do lekarza i zawsze mi doktorka powtarzała, że do 25 tygodnia ciąży ruchy jeszcze regularne nie są.
 
Tak moja pierwsza.
Tak, tak to takie pukanie bardziej niz jakies konkretne ruchy;)
Miałam robione niedawno ktg i wszystko było w porządku:) zaciekawiło mnie jedynie czy ciśnienie (ja mam zazwyczaj baaaardzo niskie) może mieć na to wpływ.
Dzięki za odp! :)
Jesteś pewna, że miałaś ktg? To badanie standardowo wykonuje się dopiero w 3 trymestrze. Chyba, że masz na myśli usg. W 19 tc ruchy mogą być bardzo nieregularne. Dziecko ma jeszcze bardzo dużo miejsca.
 
reklama
Pomyliłam, to nie było ktg tylko lekarz mi przyłożył krążek do brzucha i słyszałam bicie serca dziecka i lekarz stwierdził, że bije prawidłowo.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi!:)
 
reklama
Do góry