reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka 🦋🤰🏻

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Cześć kochane, jestem w 20 tygodniu ciąży. Od jakiegos czasu wydaje mi się, że zaczęłam czuć delikatne ruchy maluszka. Teraz czuje je już co wieczór i raz mniej raz więcej rano. U mnie na samym początku (około 17 tygodnia) czułam je jako delikatne łaskotanie w brzuchu, później jakby w brzuchu skrzydełkami trzepotał mi wróbelek, a teraz jako delikatne szturchniecie od środka, puknięcie, trzepotanie, a czasem pełzanie. Zazwyczaj czuje je w podbrzuszu, dość nisko, pod pepkiem, raz po lewej stronie, raz po prawej, raz na srodku, a czasami jako pełznięcie z podbrzusza do pepka. Chciałam was zapytać jak było u was, czy to normalne, że większość ruchów odczuwam w podbrzuszu, a nie wyżej, jak wyglądało to u was? Czy muszę je codziennie czuć o tej samej porze, czy zdarza się dzień że czuć mniej, albo wcale? Proszę o poradę 😊
 
reklama
Rozwiązanie
Początkowo ruchy są bardzo nieregularne. Mogą być dni, że praktycznie się ich nie odczuwa, bo dziecko się tak ułoży. Później dzidziolek ma już swój wlasny rytm dnia i ruchy można poczuć zwykle o tej samej porze. Moja córka w brzuchu robiła istne imprezy! Była baaardzo aktywna, wydawało mi się, że ona nigdy nie śpi. Nie mogłam przez to spać bo cały brzuch mi falował i podskakiwał. Nawet mam nagrane filmiki jak nagle brzuch zmienia kształt albo rączka czy nóżka się wypycha. Sceny jak z filmu "Obcy" 😂 Czasem aż bolało, tak się intensywnie kręciła. Najgorsze było drapanie po pęcherzu i uczucie w pochwie jakby miała za chwilę wypaść. Wszyscy mówili, że może jej tak zostać po porodzie... I faktycznie Ada to istny huragan, wszędzie jej...
Witaj. Co prawda ja byłam w ciąży aż 3.5 roku temu ale pamiętam że córcia codziennie o równych godzinach się ruszała więc wiedziałam że nie śpi😜 a przeważnie było to o 7 rano, w granicach godziny 15 (przeważnie po obiedzie) i o 2 w nocy nie dawała spać przez brojenie w brzuchu 😂 ale każde maleństwo jest inne - jedno się rusza więcej a drugie mniej. Co do odczuwania w podbrzuszu maleństwo jest jeszcze ulożone główką do góry więc jak np. kopnie to w dolne partie brzucha .Dopiero między 32.-34 tygodniem odwróci się główką do dołu
A niżej link jakbyś chciała poczytać😉
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witaj. Co prawda ja byłam w ciąży aż 3.5 roku temu ale pamiętam że córcia codziennie o równych godzinach się ruszała więc wiedziałam że nie śpi😜 a przeważnie było to o 7 rano, w granicach godziny 15 (przeważnie po obiedzie) i o 2 w nocy nie dawała spać przez brojenie w brzuchu 😂 ale każde maleństwo jest inne - jedno się rusza więcej a drugie mniej. Co do odczuwania w podbrzuszu maleństwo jest jeszcze ulożone główką do góry więc jak np. kopnie to w dolne partie brzucha .Dopiero między 32.-34 tygodniem odwróci się główką do dołu
A niżej link jakbyś chciała poczytać😉
Dziękuje bardzo za odpowiedź 😁
 
A ja Wam powiem, że dopiero po porodzie się przekonacie, jak wiele "ruchów" swoich wnętrzności brałyście za ruchy dziecka :D
Ja na początku tak do tego podchodzilam kiedy wszystko było delikatne, ale teraz jestem w stanie odczuć każdy ruch wnętrzności od ruchu maluszka, jest to dla mnie po prostu już zbyt charakterystyczne żeby tego nie odróżnić:)
 
A ja Wam powiem, że dopiero po porodzie się przekonacie, jak wiele "ruchów" swoich wnętrzności brałyście za ruchy dziecka :D
Dokładnie tak. Najpierw macica się obkurcza i się wydaje jakby dziecko dalej było. A później po czasie jak już się zna te ruchy, to już wiadomo jak wiele je przypomina. Kiedy się na to czeka, to każdy smyr, albo bulgot to już dziecko.
W 20 tygodniu też czułam, ale są nieregularne i słabiutkie. Czasem 2 dni nic nie czułam i znowu.
 
reklama
reklama
Do góry