reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka 🦋🤰🏻

kamaxx

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Grudzień 2019
Postów
76
Cześć kochane, jestem w 20 tygodniu ciąży. Od jakiegos czasu wydaje mi się, że zaczęłam czuć delikatne ruchy maluszka. Teraz czuje je już co wieczór i raz mniej raz więcej rano. U mnie na samym początku (około 17 tygodnia) czułam je jako delikatne łaskotanie w brzuchu, później jakby w brzuchu skrzydełkami trzepotał mi wróbelek, a teraz jako delikatne szturchniecie od środka, puknięcie, trzepotanie, a czasem pełzanie. Zazwyczaj czuje je w podbrzuszu, dość nisko, pod pepkiem, raz po lewej stronie, raz po prawej, raz na srodku, a czasami jako pełznięcie z podbrzusza do pepka. Chciałam was zapytać jak było u was, czy to normalne, że większość ruchów odczuwam w podbrzuszu, a nie wyżej, jak wyglądało to u was? Czy muszę je codziennie czuć o tej samej porze, czy zdarza się dzień że czuć mniej, albo wcale? Proszę o poradę 😊
 
reklama
Rozwiązanie
Początkowo ruchy są bardzo nieregularne. Mogą być dni, że praktycznie się ich nie odczuwa, bo dziecko się tak ułoży. Później dzidziolek ma już swój wlasny rytm dnia i ruchy można poczuć zwykle o tej samej porze. Moja córka w brzuchu robiła istne imprezy! Była baaardzo aktywna, wydawało mi się, że ona nigdy nie śpi. Nie mogłam przez to spać bo cały brzuch mi falował i podskakiwał. Nawet mam nagrane filmiki jak nagle brzuch zmienia kształt albo rączka czy nóżka się wypycha. Sceny jak z filmu "Obcy" 😂 Czasem aż bolało, tak się intensywnie kręciła. Najgorsze było drapanie po pęcherzu i uczucie w pochwie jakby miała za chwilę wypaść. Wszyscy mówili, że może jej tak zostać po porodzie... I faktycznie Ada to istny huragan, wszędzie jej...
Ja od kilku dni czuje ruchy bardzo nisko (na wzgórku lonowym). Mam wrażenie, że dziecko uderza mnie w pęcherz i szyjke. Za każdym razem jak się tam mocniej poruszy, to mam takie nieprzyjemne uczucie pieczenia na lechtaczce 🤷‍♀️ Nie wiem czy tak ma być, bo to moja pierwsza ciaza i nie wiem czego się spodziewać 🤔
Wcześniej ruchy czułam w okolicach pępka, a teraz tak nisko 🤷‍♀️ (aktualnie 27 Tc)
 
reklama
Ja od kilku dni czuje ruchy bardzo nisko (na wzgórku lonowym). Mam wrażenie, że dziecko uderza mnie w pęcherz i szyjke. Za każdym razem jak się tam mocniej poruszy, to mam takie nieprzyjemne uczucie pieczenia na lechtaczce 🤷‍♀️ Nie wiem czy tak ma być, bo to moja pierwsza ciaza i nie wiem czego się spodziewać 🤔
Wcześniej ruchy czułam w okolicach pępka, a teraz tak nisko 🤷‍♀️ (aktualnie 27 Tc)

Dziecko się obraca w brzuchu na wszystkie strony, raz jest głową w dół, raz nogami, dlatego w różnych miejscach odczuwamy ruchy :)
 
Dziecko się obraca w brzuchu na wszystkie strony, raz jest głową w dół, raz nogami, dlatego w różnych miejscach odczuwamy ruchy :)
Dziekuje 🌷 nie raz to tak mnie kopie na wzgórku, że mam wrażenie, że zaraz wyjdzie 😁 Martwię się tylko tym pieczeniem, czy to normalne czy jakaś infekcja 😔 Dr mam dopiero 07.04. Dziś odbieram posiew moczu 👍🏻
 
Początkowo ruchy są bardzo nieregularne. Mogą być dni, że praktycznie się ich nie odczuwa, bo dziecko się tak ułoży. Później dzidziolek ma już swój wlasny rytm dnia i ruchy można poczuć zwykle o tej samej porze. Moja córka w brzuchu robiła istne imprezy! Była baaardzo aktywna, wydawało mi się, że ona nigdy nie śpi. Nie mogłam przez to spać bo cały brzuch mi falował i podskakiwał. Nawet mam nagrane filmiki jak nagle brzuch zmienia kształt albo rączka czy nóżka się wypycha. Sceny jak z filmu "Obcy" 😂 Czasem aż bolało, tak się intensywnie kręciła. Najgorsze było drapanie po pęcherzu i uczucie w pochwie jakby miała za chwilę wypaść. Wszyscy mówili, że może jej tak zostać po porodzie... I faktycznie Ada to istny huragan, wszędzie jej pełno.
 
Początkowo ruchy są bardzo nieregularne. Mogą być dni, że praktycznie się ich nie odczuwa, bo dziecko się tak ułoży. Później dzidziolek ma już swój wlasny rytm dnia i ruchy można poczuć zwykle o tej samej porze. Moja córka w brzuchu robiła istne imprezy! Była baaardzo aktywna, wydawało mi się, że ona nigdy nie śpi. Nie mogłam przez to spać bo cały brzuch mi falował i podskakiwał. Nawet mam nagrane filmiki jak nagle brzuch zmienia kształt albo rączka czy nóżka się wypycha. Sceny jak z filmu "Obcy" 😂 Czasem aż bolało, tak się intensywnie kręciła. Najgorsze było drapanie po pęcherzu i uczucie w pochwie jakby miała za chwilę wypaść. Wszyscy mówili, że może jej tak zostać po porodzie... I faktycznie Ada to istny huragan, wszędzie jej pełno.
Ja właśnie mam takie dziwne uczucie na pęcherzu, czy szyjce 🤷‍♀️ W nocy mały ruszał się strasznie i zaczęło mnie tam piec. Też mam wrażenie, że zaraz mi wypadnie, tak mocno kopie po wzgórku i przy tym mam dziwne pieczenie 🤷‍♀️ Czuje się jakby przez chwilę ktoś mnie prądem pokopał 😁
 
Rozwiązanie
Do góry