reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Zosix

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
122
Hej hej :) dołączyłam tu do Was bo fajne rzeczy można poczytać i podpowiadać ale głównym powodem jest ostatnio męcząca mnie sytuacja. Jestem w 32tc , to moja pierwsza ciąża , mieszkam w UK a tu niestety przysługują mi tylko 2 usg . Moja dziewczynka nigdy nie była jakimś mega aktywnym dzieckiem chociaż czasami miewała dni ze skakał jak szalona :) od pewnego czasu ( szczególnie w upały) jej ruchy są wyczuwalny tylko gdy ja odpoczywam. Gdy chodzę , coś robie to brzuch raczej jest twardy . Czy to możliwe żeby miała gorsze dni gdy ja jestem nie do życia ? Czy muszę się martwic ze coś jest nie tak ?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej hej :) dołączyłam tu do Was bo fajne rzeczy można poczytać i podpowiadać ale głównym powodem jest ostatnio męcząca mnie sytuacja. Jestem w 32tc , to moja pierwsza ciąża , mieszkam w UK a tu niestety przysługują mi tylko 2 usg . Moja dziewczynka nigdy nie była jakimś mega aktywnym dzieckiem chociaż czasami miewała dni ze skakał jak szalona :) od pewnego czasu ( szczególnie w upały) jej ruchy są wyczuwalny tylko gdy ja odpoczywam. Gdy chodzę , coś robie to brzuch raczej jest twardy . Czy to możliwe żeby miała gorsze dni gdy ja jestem nie do życia ? Czy muszę się martwic ze coś jest nie tak ?
Wiadomo Ze zawsze lepiej sprawdzić i mieć pewność. Moj nie raz był bardzo aktywny a potem np 3 dni prawie cisza, że od zmysłów...
reklama
Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym spaniem na prawym boku? 😅 moja Mała to samo, jak tylko się położę na prawym boku to kopie nogami tak jakby chciała wyjść 😂
Jak leżysz na prawym boku to dziecko naciska ja żyłę dolna i mniejszy jest przepływ krwi. W efekcie ty dostajesz mniej tlenu i dziecko też, dlatego większość wtedy się bardzo wierci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jak leżysz na prawym boku to dziecko naciska ja żyłę dolna i mniejszy jest przepływ krwi. W efekcie ty dostajesz mniej tlenu i dziecko też, dlatego większość wtedy się bardzo wierci.
Ja od zawsze lubiłam spać na lewym boku wiec jakos sobie radzimy haha :D po za tym jak się położę na prawa stronę to mała faktycznie się tak kręci i wydaje misie ze jej się nie podoba :D
 
Ja od zawsze lubiłam spać na lewym boku wiec jakos sobie radzimy haha :D po za tym jak się położę na prawa stronę to mała faktycznie się tak kręci i wydaje misie ze jej się nie podoba :D
No ja na brzuchu, albo prawym boku więc mi ciężko. Jeszcze syna nie czuje, ale boję się inaczej leżeć niż na lewym boku 😂
 
Hej hej :) dołączyłam tu do Was bo fajne rzeczy można poczytać i podpowiadać ale głównym powodem jest ostatnio męcząca mnie sytuacja. Jestem w 32tc , to moja pierwsza ciąża , mieszkam w UK a tu niestety przysługują mi tylko 2 usg . Moja dziewczynka nigdy nie była jakimś mega aktywnym dzieckiem chociaż czasami miewała dni ze skakał jak szalona :) od pewnego czasu ( szczególnie w upały) jej ruchy są wyczuwalny tylko gdy ja odpoczywam. Gdy chodzę , coś robie to brzuch raczej jest twardy . Czy to możliwe żeby miała gorsze dni gdy ja jestem nie do życia ? Czy muszę się martwic ze coś jest nie tak ?
Dziewczyny tak jak myślałam i czytałam mała po prostu nie lubi upałów . Odkąd temperatura spadła do 20’ to Zosia szaleje i pierwszy raz czuje co to jest kopanie po żebrach :D współczuje wszystkim którzy przez to przeszli .
 
Ja od zawsze lubiłam spać na lewym boku wiec jakos sobie radzimy haha :D po za tym jak się położę na prawa stronę to mała faktycznie się tak kręci i wydaje misie ze jej się nie podoba :D
Ja jak leżałam na prawym boku to syn tak wypychał ręce albo nogi, że normalnie takie górki mi się robiły na brzuchu 😂 i od razu 1500 kopniaków dostawałam 😂
 
Ja niestety od początku ciąży słabo czuje malucha 😖 jestem w 28 tygodniu obecnie,mały ułożony miednicowo i jak dostaję kopa to w sam pęcherz....moje dziecko w te upały zupełnie ma mnie gdzieś i już zaczynam się martwić....kilka ruchów dziennie to zdecydowanie wszystko na co mogę liczyć 😭 byłam na usg w 23 tygodniu bi też mało go czułam ale okazało się że poprostu jest mało ruchliwy ....
 
Jak leżysz na prawym boku to dziecko naciska ja żyłę dolna i mniejszy jest przepływ krwi. W efekcie ty dostajesz mniej tlenu i dziecko też, dlatego większość wtedy się bardzo wierci.
Mnie sie lepiej spi na prawym boku. Pytałam lekarza co z tym zrobic bo nie moge sie przestawic na lewy (generalnie przed ciaza lubilam na brzuchu lub wlasnie na prawym i martwiłam sie. Ale lekarz powiedział że mam spać jak mi wygodnie (byle nie na brzuchu) bo gorzej bedzie jak bede niedosypiać spinając sie ze nie spie własciwie.
 
Ja niestety od początku ciąży słabo czuje malucha 😖 jestem w 28 tygodniu obecnie,mały ułożony miednicowo i jak dostaję kopa to w sam pęcherz....moje dziecko w te upały zupełnie ma mnie gdzieś i już zaczynam się martwić....kilka ruchów dziennie to zdecydowanie wszystko na co mogę liczyć 😭 byłam na usg w 23 tygodniu bi też mało go czułam ale okazało się że poprostu jest mało ruchliwy ....
Niestety wydaje mi się ze im gorzej my się czujemy tym nasze dzieci bardziej to odczuwają . Dla mnie lato to zawsze byl jakiś kosmos , nie lubię upałów , plaży , morza . Niestety taki moj urok . Zawsze czekam z utęsknieniem na jesien :D a teraz w ciąży lato dotyka mnie z podwójna siła .
Nigdy tak nie miałam żeby przeleżeć cały dzień a teraz tak się dzieje.
 
reklama
Niestety wydaje mi się ze im gorzej my się czujemy tym nasze dzieci bardziej to odczuwają . Dla mnie lato to zawsze byl jakiś kosmos , nie lubię upałów , plaży , morza . Niestety taki moj urok . Zawsze czekam z utęsknieniem na jesien :D a teraz w ciąży lato dotyka mnie z podwójna siła .
Nigdy tak nie miałam żeby przeleżeć cały dzień a teraz tak się dzieje.
Może nie bez powodu Zofia będzie jesiennym dzieckiem :D
 
Do góry