reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

marcysia wczoraj właśnie lekarz mi tłumaczył że do 28 tygodnia te ruchy sa nieregularne bardzo ale ważne żeby czuc ja wieczorem. Powiedział że jak wieczorem ruchy są wyczuwalne to jest ok a po 28 już bedą musiały byc regularne i czeste i wtedy dopiero bedzie mozna sie martwic. Ja tez sie martwiłam bo wczoraj nie czulam jej prawie cały dzień ale faktycznie wieczorem sie duzo ruszala.
 
reklama
moja mała jest raczej mało atywna, odzywa się, ale jakoś nie dużo i często. Wczoraj po wieczornych ćwiczeniach, a nawet w trakcie zaczęła się mega wiercić, ze aż przerwałam, o sobie pomyślałam, że jej niewygodnie;p nie wiem czy to rzeczywiście mogła przez moją aktywnosć się tak pobudzić?? jak sądzicie? póżniej tak z pół godziny kopała, zdziwiło mnie to :)
 
chodzenie je usypia a moze taka duża aktwynosc pobudza.. nie wiem;)

mi się od jakichś 2 tyg zmienił rodzaj ruchów dziecka. Dawniej po posiłku zawsze kopała, mniej jak zasypiałam. Teraz ma tak, ze w sumie po jedzeniu prawie nie widze różniy, w ciągu dnia po prostu się wierci, a wieczorem kopie i jka się przebudze w nocy to też czuję kopanie. Ciekawe czy taka zmienność to normalka;) w piątek wizyta u gina do podpytam;p
 
Widzę że nie tylko u mnie zmiany w ruchach małej. Najsłabiej się wierciła w upały i stresowała mamusię. Dobrze znosi ćwiczenia dla ciężarnych i wtedy się pięknie uaktywnia. Nie działa na nią jedzenie i picie. Nawet po glukozie była dzisiaj leniwa zupełnie inaczej niż starszy brat.
 
Moja Malutka też nie zareagowała na glukozę :baffled:
W ogóle to staram sie nie martwić, ale Niunia nie jest zbyt aktywna.... Na pewno każda z nas inaczej przechodzi ciążę, ale jak naczytałam się w necie, że ich dzieci szaleją po brzuchu... a moja? No czuję ją czasami, ale żeby to było uciążliwe? Raczej jakieś delikatne ruchy, które są przyjemnym doznaniem i ciągle ich wyczekuję...
 
I ja sie wreszcie doczekałam:) Wszyscy wkoło mi dogadywali jaka to jestem zła bo sie nie głaszcze po brzuchu,nie rozmawiam i dlatego moje dziecko sie nie rusza ,ze cos jest nie tak ,ale ginekolog rozwiał wszelkie moje watpliwości i zmartwienia,moja malutka Emilka która miała byc Doriankiem niedawno zaczeła sobie wędrować po brzuchu i robi to coraz częściej ,zwłaszcza wieczorem świruje choc i w ciągu dnia zaczyna sie zdarzać...nawet teraz:) chyba sie domysla ze mama o niej cos wypisuje:) hehe pozdrawiam Was dziewczyny!:)
 
@marcysiaa83 no ja mam wlasnie czasami takie kopniaki od mlodego, że az mi sie odechciewa. Bo to aż boli normalnie, ale tak to lubie sie z nim bawic w pukanie w brzuszek, raz ja raz on :)
@Zołza25 jak Ci dogadywali to moglas mowic, że zołzy juz tak mają, haha. Super, że Emilka juz coraz czesciej sie rusza :)
 
reklama
Dziewczyny a macie czasami tak, jeden dzien w zasadzie nalo co sie dziecko rusza a na drugi szaleje jak opetane?
 
Do góry