reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

reklama
Mysle ze to za wczesnie jak na ruchy dziecka. Pierwsza ciaza? Duzo zalezy od umiejscowienia łożyska. Malo prawdopodobne ale nie wykluczone;)
 
Fakt, od łożyska tez dużo zależy ale też od Twojej wagi ( budowy) i która to ciąża. Często można to pomylić z ruchami jelit.
W drugiej i kolejnej czułam wcześniej i to był 16tc w obecnej miałam wrażenie, że wcześniej ale nie nakrecam się bo bulgotki a kopniaki które czułam w 16 to różnica.
 
Pierwsze takie jakby "ruchy motyla" czułam około 18 tygodnia. Dopiero w 20 tygodniu nabrały mocy i można było śmiało powiedzieć, że to właśnie ruchy :))
 
Raczej to jelita :D Macica rośnie, wszystko się tam przemieszcza, więc nie dziwne, że odczuwasz bulgotanie w brzuszku :)
 
reklama
Do góry