reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy, kopniaczki, czkawka itp - czyli co się dzieje w naszych brzuszkach

Teraz od mojego szkraba dostaję mniej kopniaków, ale za to wypycha mi ręce, nogi i nie wiem co jeszcze, rozciąga się aż momentami wydaje mi sie że on chce wyjść przez gardło tak mnie między piersiami zakuje jakby tam wsadził nogę. I w ogóle jest starsznie ruchliwy, jak tylko saidam zaraz Go czuję, jak coś robię to jest spokojny, ale przy jedzeniu kładzeniu sie spać to mały szalej, a w nocy jak tylko oko otworzę i juz kop.
 
reklama
Tajchi maluszek pewno wykorzystuje ostatnie chwile wolnej przestrzeni bo z dnia na dzien bedzie mu coraz ciasniej:-D.

A moj szkrabik ostatnio mniej aktywny sie zrobil. Nie rozrabia tak bardzo, chyba miejsca ma coraz mniej.
 
DORINKA - u mnie identycznie....czasem leze, leze i az czekam na jakis ruch a tu cisza.....A jak probuje sie podniesc to czesto tak mi z wyprostowanej nogi zasunie w zebra, ze od razu klade sie z powrotem :-D
 
aneta23: widzisz jak Twoje Malenstwo o Ciebie dba, zebys ciagle lezala i sie nie przemeczala :p

Julia z ta czkawka jest niemozliwa, po kilka razy dziennie, a jak trwa przez dluzszy okres to sie denerwuje i mocno mnie kopie, jakby to moja wina byla :p
 
moja Wiktoria bardzo czesto miewa czkawki na początku martwiło mnie to ale teraz sie przyzwyczaiłam do tego, ale podobno czkawka to zdrowo bo przygotowuje maleństwo do oddychania. ja ruch czuje już niżej niz zwykle a rusz sie prawie cały czas.
 
Moj Mateuszek jest aktywniejszy co drugi dzien,czkawke ma po kilka razy na dzien od jakiegos czasu,ale jak juz pisalam na innym watku,mam dosyc nie daje rady,czasami wydaje mi sie ze za chwile maly wyjdzie tak mnie cisnie na dole,bole brzucha mam prawie caly czas,skurcze od 3 tygodni,brzuch mam tak nisko ze jak ide do toalety to odbijam go nogami,wizyte mam dopiero 24.10.zaczol mi sie 37 tydzien wedlog gina a wedlog mnie to juz zaczyna sie 39 tydzien,JA JUZ CHCE URODZIC BO CZUJE SIE DO DUPY.Sory ale naprawde tak jest.:zawstydzona/y:
 
Mój Iguś też czka często. I to są właściwie ruchy jakie najczęściej czuję:baffled:. Troche sie tym martwię, bo nie kopie tylko najwyżej się wierci.
 
reklama
w sumie już pod koniec ciąży to maluszki mają coraz mniej miejsca na figle, mój robaczek jak mi czasami się wbije w żebra bądź w jakieś inne miejsce to przez 15 minut nie wiem co ze sobą zrobić tak boli....no ale cóż jeszcze troszkę trzeba się pomęczyć:-)
 
Do góry