reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maluszka

reklama
To pewnie robi to specjalnie;-) Zgrywus.
Może mu moja dieta pikantna nie odpowiada...:-D

Spróbuj zjeść coś słodkiego. Może słodki smak wód pobudzi maluszka i da ci jakiś znak. Ja tak Hanię pobudziałam jak nie chciała się ruszać dłuższy czas, a ja się martwiłam.:-)
Chociaż w pierwszej ciązy norma odczuwania pierwszych ruchów jest od 16 tyg do nawet 22 tyg, co nie jest i tak normą. Ja jak mówiłam poczułam w 15 tyg.

Własnie sobie skojarzyłam że własnie od 2 dni jadłam czekoladę i Michałki, a wcześniej raczej omijałam słodkie szerokim łukiem. Może właśnie to pobudziło maluszka:-) do większej aktywności.
 
Ostatnia edycja:
cola lub pepsi jest jeszcze dobra do pobudzania :) w ogole to mi sie przypomnialo jak mi lekarz powiedzial zebym przed genmetycznym coli nie pila bos ie bedzie ruszal ciagle to mi sie przypomnialo jak kiedys w szkole kroilismy zabe skore sciagalismy i narzady rozbieralismy na czesci pierwsze i serce osobno polozone i polane cola zaczynalo bic :) dechy w ogole -sory ze tak opisuje o tej zabie :/
 
I ja zaczęłam ostatnio czuć ruchy. Nie można tego z niczym innym pomylić :) Przy córeczce miałam podobnie. Wczoraj zauważyłam też że od góry zaczyna mi pępek wyłazić ;D Nie mogę się doczekać kopniaczków :)
 
I w końcu poczułam!! I od razy wiedziałam, że to jest TO!:-) Nie trwało to długo, właśnie kładłam się spać (po 23) leżałam na lewym boku a tam czuję takie dobijanie się od wewnątrz i to nie były jelita! :tak: Dokładnie w tym miejscu przykładał mi lekarz to coś z USG żeby zobaczyć co mały ma między nogami. Trochę się zdziwiłam bo mówiłyście, że poczułyście nisko brzucha - ja na wysokości pępka.
 
reklama
Z moją ciążą to chyba nikt nie wie, który to w końcu tydzień ;-) Dzisiaj rano stukałam do Małego ale odzewu nie było. Może znów wieczorkiem da o sobie znać:-) Chociaż czytałam, że czasem po pierwszych kopniakach moge nie czuć nic przez parę dni a później zacznie sie na stałe. Tez tak miałyście??
 
Do góry