reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych Maleństw

marcia331

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Grudzień 2011
Postów
5 749
Miasto
woj. łódzkie
Myślę że powoli zbliżamy się do momentu kiedy zaczniemy w końcu czuć nasze Maleństwa w brzuszku. Wiem, że kobiety które są pierwszy raz w ciąży czują te ruchy trochę później więc czekam spokojnie. Ale moje koleżanki czuły pierwsze ruchy już od 15 tygodnia, więc w sumie niewiele mi brakuje. Doti coś chyba pisała, że coś już poczuła jeśli dobrze kojarzę. Dziewczyny chwalcie się jeśli któraś już coś czuje. No i doświadczone mamusie niech się wypowiedzą jak to było u nich w poprzednich ciążach.
 
reklama
Ja coś niby czuję tzn, takie gilkotki czasami ale wydaje mi się, że to za wcześnie bo u mnie to dopiero 15 tydzień trwa, więc może to co innego.
 
narazie moja dzidzia ma 6cm to ciezko czuc dziecko. ale musze powiedziec ze ostatnio tak jakby ktos mnie gilgotal od srodka w jednym miejscu i takie babelki czuje czasem hehe ;) jeszcze z miesiac i bedziemy cos czuly ;):happy:
 
Ja też już mam zwidy, że coś tam we mnie bulgota :-D oleńka (od dziś roboczo tak nazwę swój płód :-D) ma już 8 cm a ciąża druga może może.
Ale takie prawdziwe, pewne kopniaki to najfajnieszy element ciąży. Nie mogę się doczekać
 
Ja to wczoraj miałam takie uczucie bulgotania, ale to było po przytulankach z mężem, więc tak sobie myślę że może żeśmy trochę pobudzili dzidziusia :-D Zobaczymy czy będzie się to powtarzało.
 
W poprzedniej ciazy pierwsze ruchy poczulam w 18 tyg ciazy.Teraz na wizycie moja gin pytala jak jest u mnie z ruchami ,czy czuje bo teraz juz powinnam czuc .Zadna z was nic na ten temat nie pisala to ja tez sie nie wyrywalam .W 14 tyg kilka razy poczulam cos takiego hm jakby to opisac.Znacie uczucie drgajacych powiek lub miesni gdy brakuje magnezu.To wlasnie poczulam kilka razy jak siedzialam skulona nad laptopem.Wtedy nie zwrocilam zbytnio na to uwagi bo myslalam ze moze to jelita.No ale dwa dni temu poczulam mocniej jakby mi sie cos przekrecilo,walnelo trudno to opisac ale to zdecydowanie byl ruch dzidzi .Oczywiscie znow wtedy siedzialam skulona i brzuch przygnieciony.Musze sie odzwyczaic jakos od tej pozycji,bo potem jak wstaje jest mi niedobrze i wiazadla bola.Mam dola przez to ze tak ciagle sie stresuje, zdaje sobie sprawe z tego ze te hormony docieraja do dziecka i przez to pewnie tak sie wierci.Nie jest mu dobrze w moim brzuszku:no:nie potrafie panowac nad nerwami nawet jak siedze i pisze albo czytam to boli mnie brzuch z nerw.To juz chyba taki nawyk bo przeciez to nie sa powody do stresu.Wymioty pewnie tez sa stresem powodowane tak jak napisala Marcia:-(
 
Doti skarbie moze zacznij pic meliske zamiast herbatki mnie osobiscie pomaga. jesli chodzi do teg odczucia drgania mialam tak samo pare dni temu ;)
 
Mysle,ze u nas zdecydowanie za wczesnie na poczucie ruchow,szczegolnie ze dziciaczki maja jeszcze duzo miejsca w macicy a macica rowniez nie jest na tyle duza...Mysle ze 18-19 tydzien to taka granica gdzie lekko zaczniemy je czuc.Ja w pierwszej ciazy dosc pozno poczulam ruchy a teraz przsy drugiej powinno pojsc szybciej no zobaczymy co ciaza i kobieta to inaczej...
 
Ja jeszcze nic nie czuję, czekam cierpliwie jeszcze z 4 tygodnie ;-)

Choc wiadomo - chciałabym poczuć jak najszybciej :-)

Ale fajnie, że już jesteśmy na takim etapie, że piszemy o płci, ruchach dzieciaczków, a nie jak wczesniej o mdłościach i plamieniach ;-) Jeszcze trochę i się zacznie, która już urodziła :-p Ale ten czas leci :szok:
 
reklama
Do góry