reklama

ruchy naszych pociech

Temat na forum 'Zapiski archiwalne' rozpoczęty przez butterfly, 24 Sierpień 2007.

1. butterfly

butterfly Zaciekawiona BB

chciałabym założyć nowy wątek, bo to już czas najwyższy... dziewczyny piszcie kiedy poczułyście pierwsze ruchy i czy są one regularne, czy nie. Ja, ponieważ to moja druga ciąża pierwsze ruchy mam już za sobą, ale teraz kilka dni jakby dzidzia się na mnie obraziła, bo prawie wcale nie czuje. martwi mnie to, bo wizyte mam dopiero za prawie 3 tygodnie! i wtedy pewnie dostanę skierowanie na USG (drugie), ale to jeszcze trzy tygodnie!!!

2. pumi

pumi Styczniowe mamy'08

ja jestem w pierwszej ciazy i ruchy poczulam dosc wczesniej! a bylam pewna ze to dzidzia bo byly to dosc wyrazne szturchniecia od srodka ponizej pepka a nie jakies smyrania czy babelki jak to sie powszechnie zdaza. bylo to miedzy koncowka 14 a poczatkiem 15 tyg. potem cisza. kupilam stetoskop zeby nasluchiwac ale nic.... i tez zaczelam lapac dola. ale po kilku dniach znowu dzidzia dala o sobie znac i teraz tez czasem mnie szturcha podczas dnia. raz mi tak walnela w brzunio ze stetoskop podrzucilo

3. reklama
  4. agnie

agnie Fanka BB :)

Ja od 18 tygodnia czuję takie lekkie majtania się małej, szczególnie wieczorami :)

5. justice25

justice25 Fanka BB :)

Ja czuje ruchy dokładnie od 10 lipca to był bodajże 16-17tc, ale takie prawdziwe ruchy (kilka w ciągu dnia) czuje od jakichś 3 tygodni. Ale wcześniej było tak, ze jak przyłożyłam rękę to Dzidzia mnie szturchnęła, a teraz juz tak nie mam. Wystarczy, że przyłożę rękę ona się uspakaja, a jak odłożę znowu kopie... po prostu znalazła fajna zabawę ( robienie z mamusi wariata:-))hihihi

6. e-stera

e-stera Fan(ka)

A ja pierwsze ruchy poczułam pod koniec 14 tygodnia, takie smyrania, teraz są to już mocne kopniaki, budzą mnie czasami nad ranem.Też słucham stetoskopem dzidzi, jak się dobrze ułoży to serduszko słyszę, a kopniaków to nie słucham bo to jest niebezpieczne dla moich uszu, raz posłuchałam kopnięcia to mało nie ogłuchłam:happy2:

7. aOLA

aOLA Gość

16tc w pierwszej 17tc w drugiej Teraz jest 20 i są to już grzmoty :)

8. frodo

frodo mama styczeń 2008

Hej!:-)
    No w końcu poczułam!!:szok:
    Od dwóch dni dzidzia boksuje mnie w brzunio.Smieszne uczucie.
    Cieszę się bardzo.

9. mili801

mili801 Styczniowe mamy'08

Pierwsze ruchy mojego malenstwa poczulam w 16 tygodniu ciazy a teraz prawie codziennie czujejak moja dzidzia daje o sobie znac , dzisiaj np. w nocy mnie obudzilo malenstwo kopniaczkami i juz nie moglam przez to spac do rana :-D

10. reklama
  11. Jobo100

Jobo100 Fanka BB :)

W pierwszej ciąży w 16, w drugiej w 17. Czasem kopie bardziej czasem mniej. A najfajniejsze jest to, że czasem jak robi jakieś wygibasy i chcę żeby poczuł to mąż lub syn, to jak przyłożą rękę od razu się uspokaja więc nie mieli okazji tego poczuć. Ale mieli okazję zobaczyć bo czasem to mi cały brzuch podskakuje.

12. aOLA

aOLA Gość

Jobo u mnie ruchy tak samo:-)

Poleć forum