reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ruchy naszych pociech

butterfly

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2005
Postów
34
chciałabym założyć nowy wątek, bo to już czas najwyższy... dziewczyny piszcie kiedy poczułyście pierwsze ruchy i czy są one regularne, czy nie. Ja, ponieważ to moja druga ciąża pierwsze ruchy mam już za sobą, ale teraz kilka dni jakby dzidzia się na mnie obraziła, bo prawie wcale nie czuje. martwi mnie to, bo wizyte mam dopiero za prawie 3 tygodnie! i wtedy pewnie dostanę skierowanie na USG (drugie), ale to jeszcze trzy tygodnie!!!
 
reklama
ja jestem w pierwszej ciazy i ruchy poczulam dosc wczesniej! a bylam pewna ze to dzidzia bo byly to dosc wyrazne szturchniecia od srodka ponizej pepka a nie jakies smyrania czy babelki jak to sie powszechnie zdaza. bylo to miedzy koncowka 14 a poczatkiem 15 tyg. potem cisza. kupilam stetoskop zeby nasluchiwac ale nic.... i tez zaczelam lapac dola. ale po kilku dniach znowu dzidzia dala o sobie znac i teraz tez czasem mnie szturcha podczas dnia. raz mi tak walnela w brzunio ze stetoskop podrzucilo
 
Ja czuje ruchy dokładnie od 10 lipca to był bodajże 16-17tc, ale takie prawdziwe ruchy (kilka w ciągu dnia) czuje od jakichś 3 tygodni. Ale wcześniej było tak, ze jak przyłożyłam rękę to Dzidzia mnie szturchnęła, a teraz juz tak nie mam. Wystarczy, że przyłożę rękę ona się uspakaja, a jak odłożę znowu kopie... po prostu znalazła fajna zabawę ( robienie z mamusi wariata:-))hihihi
 
A ja pierwsze ruchy poczułam pod koniec 14 tygodnia, takie smyrania, teraz są to już mocne kopniaki, budzą mnie czasami nad ranem.Też słucham stetoskopem dzidzi, jak się dobrze ułoży to serduszko słyszę, a kopniaków to nie słucham bo to jest niebezpieczne dla moich uszu, raz posłuchałam kopnięcia to mało nie ogłuchłam:happy2:
 
Hej!:-)
No w końcu poczułam!!:szok:
Od dwóch dni dzidzia boksuje mnie w brzunio.Smieszne uczucie.
Cieszę się bardzo.
 
Pierwsze ruchy mojego malenstwa poczulam w 16 tygodniu ciazy a teraz prawie codziennie czujejak moja dzidzia daje o sobie znac , dzisiaj np. w nocy mnie obudzilo malenstwo kopniaczkami i juz nie moglam przez to spac do rana :-D
 
W pierwszej ciąży w 16, w drugiej w 17. Czasem kopie bardziej czasem mniej. A najfajniejsze jest to, że czasem jak robi jakieś wygibasy i chcę żeby poczuł to mąż lub syn, to jak przyłożą rękę od razu się uspokaja więc nie mieli okazji tego poczuć. Ale mieli okazję zobaczyć bo czasem to mi cały brzuch podskakuje.
 
reklama
Do góry