reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy w 23 tygodniu

Mloda.matka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
20
Witam, aktualnie 22+6. Na wizycie byłam kiedy było 20+6 (połówkowe). Wszystko ok tylko maluch mało ruchliwy. Łożysko na ścianie przedniej, ale nie wiem czy czuje ruchy dziecka. Coś jakby czuje od 20 tc ale od tamtej pory nie przybiera to na sile. Takie jakby małe puk / puls lub wstrząs brzucha (ciężko mi określić co czuje) zazwyczaj z rana i wieczorem kilka razy ale delikatne. kolejna wizyta za 2 tygodnie nie wiem czy próbować umówić się szybciej. To moja pierwsza ciąża, nie chce siać paniki.
 
reklama
Witam, aktualnie 22+6. Na wizycie byłam kiedy było 20+6 (połówkowe). Wszystko ok tylko maluch mało ruchliwy. Łożysko na ścianie przedniej, ale nie wiem czy czuje ruchy dziecka. Coś jakby czuje od 20 tc ale od tamtej pory nie przybiera to na sile. Takie jakby małe puk / puls lub wstrząs brzucha (ciężko mi określić co czuje) zazwyczaj z rana i wieczorem kilka razy ale delikatne. kolejna wizyta za 2 tygodnie nie wiem czy próbować umówić się szybciej. To moja pierwsza ciąża, nie chce siać paniki.
Łożysko na ścianie przedniej może amortyzować ruchy. Ja poczułam pierwszy raz jak byłam w 25 TC, mały naprawdę mało się ruszał cała ciążę i wiele razy na usg widziałam, że fika, a ja nic nie czułam. Oczywiście lepiej pojechać kilka razy za dużo do lekarza niż o jeden za mało jeżeli jesteś niespokojna.
Mnie uspokajał detektor tętna.
 
Łożysko na ścianie przedniej może amortyzować ruchy. Ja poczułam pierwszy raz jak byłam w 25 TC, mały naprawdę mało się ruszał cała ciążę i wiele razy na usg widziałam, że fika, a ja nic nie czułam. Oczywiście lepiej pojechać kilka razy za dużo do lekarza niż o jeden za mało jeżeli jesteś niespokojna.
Mnie uspokajał detektor tętna.
Dziękuje za odpowiedz. Ja zrezygnowałam z detektora bo stwierdziłam ze niedługo poczuje ruchy to mi zbędne. I faktycznie czuje coś dziwnego w podbrzuszu (czasem z lewej strony, czasem z prawej, na wysokości pępka) nawet mama kładła rękę na brzuchu i jak poczułam ruch to ona tez i mówi ze to to (4 ciąże za nią) Ale jak czytam wpisy dziewczyn ze ich dzieci harcują to mnie się wierzyć nie chce ze to co czuje może być ruchami dziecka. Wiem ze to łożysko ma wpływ i ruchy są odczuwalne delikatniej i mniej widoczne.
 
Na początku ruchy dziecka są wyczuwalne raz na jakiś czas. Dopiero jak jest większe tak za kilka tygodni będziesz je czuła regularnie i intensywniej. Przy Pierwszej ciąży majac łożysko z przodu przeważnie odczuwa się delikatniej i później.
 
Dziękuje za odpowiedz. Ja zrezygnowałam z detektora bo stwierdziłam ze niedługo poczuje ruchy to mi zbędne. I faktycznie czuje coś dziwnego w podbrzuszu (czasem z lewej strony, czasem z prawej, na wysokości pępka) nawet mama kładła rękę na brzuchu i jak poczułam ruch to ona tez i mówi ze to to (4 ciąże za nią) Ale jak czytam wpisy dziewczyn ze ich dzieci harcują to mnie się wierzyć nie chce ze to co czuje może być ruchami dziecka. Wiem ze to łożysko ma wpływ i ruchy są odczuwalne delikatniej i mniej widoczne.
Wiesz co ja się cieszę, że miałam detektor, bo chyba w 36 TC jeszcze go używałam, mały naprawdę nie dawał o sobie znać 🙈
 
Ja również używałam detektor całą ciążę. Pierwsze ruchy poczułam w 24tyg jakoś. Wcześniej wydawało mi się, że czuję. Mój synek był bardzo ruchliwy w brzuszku ale potrafił przez dłuższą chwilę się nie ruszać dlatego uważam, że detektor jest świetną sprawą bo jeszcze nie raz będziesz się martwić cisza z brzuszka gdy dzidzi zaśnie na dłuższą chwilę.
 
reklama
Do góry