reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rumiane policzki

no i moja malutka dostała dzisiaj rumianych policzków, i do tego jeszcze wysypka, coś typu - pokrzywka... dzieki za wszystkie porady, jeszzce skocze do apteki po ten sudokrem
 
reklama
acha, jeszcze jedno - czy wasze dzieciaczki tez przy tych wszystkich alergiach robiły zielone lub takie zielono-żółte kupy? mnie pediatra powiedziała, że to może się zdarzyć przy karmieniu piersią i że mam się nie przejmować, ale z tą wysypką to łącznie te objawy wyglądają też na jakąś alergię pokarmową. tylko że z kolei u mojej Mai wysypka występuje tylko na szyjce, główce i twarzy...
 
takie kupy to standard, z reguły są żółte a zielenieją przy kontakcie z powietrzem, utleniaja się, z reguły tak sie dzieje jak odchylasz pieluchę, nie?
jesli karmisz cycem i nie maja zadnego brzydkiego zapachu to raczej z kupa wszystko w porządku.
 
bbb223, dzieki za "słowa otuch", rzeczywiście te kupy nie mają brzydkiego zapachu, ale zielone wychodzą już z pupy:), ale wydaje mi się że i tak jest ok.
 
Mój półtoramiesięczny syn od urodzenia ma na twarzy (i nie tylko) liczne, widoczne naczynka krwionośne, niektóre np. na powiekach widać, że są porozlewane. Mimo podawania wit. K mam wrażenie, że tworzy się ich coraz więcej. Martwię się tymi naczynkami na twarzy, bo nie chcę aby w przyszłości szpeciły twarzy syna.:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
Proszę Was, o podzielenie się swoimi doświadczeniami na ten temat.
Czy Wasze dzieci miały podobny problem, co wtedy robiłyście, czy naczynka z wiekiem zanikną samoistnie, czy zawczasu udać się do dermatologa i rozpocząć leczenie????
Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.
 
Wydaje mi się, że nie masz się zcym martwić, dla pewności możesz jednak zapytać pediatrę przy najbliższej wizycie. Madzia miała rozlane naczynia krwionośne na jednej powiece, utrzymywały się ok. pół roku, teraz nie ma po nich śladu. Moja lekarka mówiła, że powinne się wchłonąć do roku, a ponieważ układ krwionośny maluszka jeszcze się rozwija, mogą powstawać nowe, tym bardziej, że te żyłki są bardzo delikatne i na początku mogą pękać. U mojej małej było je widać tym bardziej, że ma bardzo jasną karnację, ech, co będę owijać w bawełnę: jest po prostu biała jak mleko:-)
 
Lenka też ma naczynka na policzkach i na powiekach - to podobno normalne. Moja mama mówiła mi, że ja też takie miałam i zniknęły bezpowrotnie wraz z okresem niemowlęcym :)

Jest poprostu jeszcze mała-niedojrzała :D
 
graszka-słuchaj jest taki robiony krem-właściwie maść wazelina z wit.A ona jest na receptę ale myślę że jak poprosiłąbys pediatrę to nie byłoby problemu żebyś otrzymała taka receptę.mojemu Kubusiowi pomaga my od urodzenia mamy taki problem z czerwonymi policzkami:dry:.czasem może od wiatru,zawsze kiedy mu coś wyskoczy smaruję i jest ok.to łagodzi.słyszałam też od lekarza jak mówił ze tą maść można do wszystkiego używać jak się na dwór wychodzi,do pupy jak się coś zarumieni pod pieluszką.zobacz może Wam też pomoże?:tak::-)
 
ta robiona masc z wit A rzeczywiscie pomaga na skore. Moj synek i coreczka maja oboje uczulenie na bialko krowie i kurze. Wynalazlam mleko z obnizona zawartoscia laktozy dla siebie i pije. Pije rowniez Actimel i dziala rewelacyjnie, po 21 dniach robie 7 dni przerwy i spowrotem. Moge wtedy jesc mleko i inne zakazane produkty. U Maksa policzki byly lakierowane do tego wlasnie momentu, pojawialo mu sie tez zapalenie pupy, a teraz niestety moze pic tylko mleko jednej firmy, reszty nie toleruje. Mala nie ma lakierowanych policzkow tylko krosty na calej glowie i luszczaca sie skore. Aczkowiek po aktimelu minelo. Mama tez moze lykac lacidofil przez ok miesiaca - powinno pomoc
 
reklama
hej, moja mała tez ma szorstkie plamy na policzkach. oczywiście alergia - mleko i banany.. :(
ale smarowanie tego sudocremem.. nie polecam. nie jest to dobry krem na tego typu dolegliwości. na odparzenia fantastyczny, ale nie na twarz. ma cynk i nie powinno się go stosować często.
wszelkie maści z wit A będą dobre. a i nasza pediatra zaleca podawanie 3 kropel zyrtecu. klasyk na alergię.
 
Do góry