reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rumień pośladków + drożdżaki

ywka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2005
Postów
293
Pomóżcie Koleżanki kochane. Moja mała ma chyba zakażenie drożdżakowe po dłużej utrzymującym się odparzeniu (zapalenie oskrzeli, antybiotyk, rozwolnienie itd. ::)). W buzi pleśniawek nie ma, jedynie wokół odbytu zaczerwienienie i widoczne pojedyncze czerwone krosteczki. Czy mogę jej jakoś sama pomóc? Macie jakieś sposoby? Czy gonić do lekarza? (znowu...)
 
reklama
No więc Wam powiem, co sama robię: smaruję clotrimazolem ale nie wiem czy to wystarczy, jak nie, to mam przyjść do lekarza po receptę na maść z nystatyną.

Nie wierzę, że nikt sie z tym nie spotkał...........
 
Z tego co wiem, drozdzaki leczy sie dlugo i antybiotykiem. Sama po pracy w piekarni zapadlam na te dziecieca chorobe.
Bylo to dawno ale pamietam ze dlugo bralam leki i niestety nie byly tanie.
Leczylam sie u dermatologa, moze tez sie przejdzcie.
Powodzenia i oby to nie byly drozdzaki :)
 
U mojej Gaby jak coś zaczyna się dziać w tych okolicach to stosuję właśnie clotrimazolum i z reguły po kilku dniach jej przechodzi.
Też kiedyś nie mogłam wyleczyć odparzeń u małej i lekarz wtedy kazał zasosować właśnie tą maść.
 
Słowiczku, a jak długo mozna ja stosować? Na opakowaniu pisze, że 2-4 tygodni ale nie wiem, czy dziecku też tak można....
Smaruję ją piąty dzień i jest poprawa ale jeszcze nie do końca...
 
reklama
reklama
Do góry