reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rumieńce od dwoch dni

anuszkale

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2012
Postów
62
Witam serdecznie,
Synuś (prawie roczniak)od wczoraj ma mocno zaczerwienione policzki i ciepławe w dotyku w miejscu zaczerwienienia, nie są szorstkie wyglądają podobnie jak mocne rumieńce. Od kilku dni pojawił się lejący katar (może podłapał od męża). Do tego dochodzi ząbkowanie 4 ząbki naraz.
Nie zmieniałam diety ...żadnych nowości więc co to może być??
Rumieńce nie znikają nawet na spacerze. Może ktoś miał podobny problem ?
 
reklama
Możliwe, że to rozpoczynające się choróbsko. A może buźka przemarzła na dworze? O ile nie stosowałaś kremu ochronnego, bo teraz nawilżający to już za mało ...
 
Wczoraj akurat nie posmarowałam mu buziaka ale nie był długo na spacerze poza tym te plamy wyszły pod wieczór a na spacerze byłam ok 15. Jeśli to podrażnienie od zimna to co pomaga złagodzić? Słyszałam , że to od ząbkowania ale jakoś nie bardzo mi ta teoria pasuje :) szczególnie , że przy pierwszych 4 ząbkach tego nie było....

A dzisiaj jednak zrobiły się te czerwone plamy szorstkie w dotyku.... czyli jednak sprawy uczuleniowe....chyba....
 
Ostatnia edycja:
my mieliśmy takie jedno ząbkowanie z plamami na twarzy i z lekką gorączką. A katar mieliśmy zawsze przy wychodzących ząbkach. To mogą być ząbki ale nie muszą, podaj wapno jak przejdzie to znaczy że uczulenie
 
Ostatnia edycja:
U nas takie plamy jak mówisz wyszły przy ząbkowaniu , tez wpierw myślalam ze uczuleniówka bo byly troche szorstkie ale wyczytałam pozniej ze tak moze byc . I u nas jak tylko zęby sie przebiły znikły czerwone poliki ;-)
 
moja miała takie rumieńce przez kilka dni, posmarowałam alantanem i następnego dnia rumieńców nie było, albo zadziałała maść albo zbieg okoliczności...
 
reklama
U nas takie plamy jak mówisz wyszły przy ząbkowaniu , tez wpierw myślalam ze uczuleniówka bo byly troche szorstkie ale wyczytałam pozniej ze tak moze byc . I u nas jak tylko zęby sie przebiły znikły czerwone poliki ;-)


a czy zaczerwienienia były cały czas czy raz bardziej a raz mniej..?? i czy zeszły odrazu w momencie przebicia się ząbków??
Minęło już tydzień od wystąpienia pierwszych plam na dwóch policzkach teraz są tylko po jednej stronie tam gdzie ząbki się przebiły zrobiło się to miejsce szorstkie i przypomina obtarcie bo trochę jest jak lakierowane( na początku nie było ani szorstkie ani lakierowane tylko wyglądało jak rumień w tej chwili mało przypomina rumieńce
 
Do góry