reklama

Rumieńce od dwoch dni

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez anuszkale, 2 Grudzień 2012.

1. anuszkale

anuszkale Aktywna w BB

Witam serdecznie,
    Synuś (prawie roczniak)od wczoraj ma mocno zaczerwienione policzki i ciepławe w dotyku w miejscu zaczerwienienia, nie są szorstkie wyglądają podobnie jak mocne rumieńce. Od kilku dni pojawił się lejący katar (może podłapał od męża). Do tego dochodzi ząbkowanie 4 ząbki naraz.
    Nie zmieniałam diety ...żadnych nowości więc co to może być??
    Rumieńce nie znikają nawet na spacerze. Może ktoś miał podobny problem ?

2. karolaola

karolaola sierpień'11 luty'13

Możliwe, że to rozpoczynające się choróbsko. A może buźka przemarzła na dworze? O ile nie stosowałaś kremu ochronnego, bo teraz nawilżający to już za mało ...

3. reklama
  4. anuszkale

anuszkale Aktywna w BB

Wczoraj akurat nie posmarowałam mu buziaka ale nie był długo na spacerze poza tym te plamy wyszły pod wieczór a na spacerze byłam ok 15. Jeśli to podrażnienie od zimna to co pomaga złagodzić? Słyszałam , że to od ząbkowania ale jakoś nie bardzo mi ta teoria pasuje :) szczególnie , że przy pierwszych 4 ząbkach tego nie było....

A dzisiaj jednak zrobiły się te czerwone plamy szorstkie w dotyku.... czyli jednak sprawy uczuleniowe....chyba....

Ostatnia edycja: 3 Grudzień 2012
  5. 85justyna

85justyna Fanka BB :)

my mieliśmy takie jedno ząbkowanie z plamami na twarzy i z lekką gorączką. A katar mieliśmy zawsze przy wychodzących ząbkach. To mogą być ząbki ale nie muszą, podaj wapno jak przejdzie to znaczy że uczulenie

Ostatnia edycja: 3 Grudzień 2012
  6. natalka1704

natalka1704 Fanka BB :)

U nas takie plamy jak mówisz wyszły przy ząbkowaniu , tez wpierw myślalam ze uczuleniówka bo byly troche szorstkie ale wyczytałam pozniej ze tak moze byc . I u nas jak tylko zęby sie przebiły znikły czerwone poliki ;-)

7. ania_kropla

ania_kropla Fanka BB :)

moja miała takie rumieńce przez kilka dni, posmarowałam alantanem i następnego dnia rumieńców nie było, albo zadziałała maść albo zbieg okoliczności...

8. anuszkale

anuszkale Aktywna w BB

a czy zaczerwienienia były cały czas czy raz bardziej a raz mniej..?? i czy zeszły odrazu w momencie przebicia się ząbków??
    Minęło już tydzień od wystąpienia pierwszych plam na dwóch policzkach teraz są tylko po jednej stronie tam gdzie ząbki się przebiły zrobiło się to miejsce szorstkie i przypomina obtarcie bo trochę jest jak lakierowane( na początku nie było ani szorstkie ani lakierowane tylko wyglądało jak rumień w tej chwili mało przypomina rumieńce

Poleć forum