reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

RUSZA SIĘ

avocado2

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2004
Postów
703
Od tygodnia czuję jak dzidzia się rusza. Mam czasem wrażenie, że chce wyjść przez pępek. Szczególnie podczas ćwiczeń jogi się wierci. To niesamowite uczucie! Opowiedzcie, proszę, o ruchach waszych małych łobuzów? Czysą spokojne, czy gwałtowne, czy bolą, czy wymuszają zmianę pozycji?
Dzięki, Ania
 
reklama
Moje wierci się jak skończę ćwiczenia i odpoczywam na leżąco, rano przed wstaniem i czasem jak siedzę przy kompie. Rusza się czasem delikatnie, czasem bardziej intensywnie, ale nic a nic to nie boli (na razie) i nie wymusza zmiany pozycji. Chyba nawet potrafię już zlokalizować gdzie jest główka, gdzie rączki i nóżki. Nóżkami kopie, a rączkami "wywija" i postukuje :D To machanie rączkami jest szczególnie śmieszne :D
 
Mam pytanie do avocado2 i kornelii, czy bylyscie bardzo szczuple przed ciaza? I czy to wasza pierwsza ciaza?
 
Moja pierwsza ciąża. Mierzę 165, ważę 55 kilo, jak przed zajściem. Zatem jestem dość szczupła, ale nie chuda. Natomiast podziwiam kornelię, że potrafi zlokalizować części ciała dzidzi. Ja absolutnie nie potrafię. Wiem tylko, że przelewa mi się na prawo, albo d góry, itd.
 
Hi hi ja piszę, że mi się wydaje, tak mi wychodzi z obserwacji: te kopniaczki z jednej strony są mocniejsze, wiec zakładam, że to nóżki, a to posrodku brzuszka delikatniejsze i takie odczuwalne na większej przestrzeni, więc zakładam, że to machające rączki, albo wręcz cały przewracający sie na drugi bok korpusik :D a z drugiej strony nigdy nic czuję, więc może tam jest główka? A może to w ogóle jest tak, że raz główka z prawej, a raz lewej strony? kompletnie nie wiem, ile takie maleństwo ma tam miejsca i do jakiego stopnia się przemieszcza.
Ciąża jest pierwsza, waga przed ciążą 52 kg przy wzroście 160 cm, teraz 56 kg z małym ogonkiem. Takie nieśmiałe pierwsze puknięcie poczułam dokładnie w 17 tygodniu.
 
Wcześnie poczułyście ruchy dziecka, ja czuję dopiero od półtora tygodnia. Są to delikatne kuksańce ale za to często czuję jak się porusza i wierci, aż się boję co będzie gdy maleństwo będzie większe. Więc ja ruchy poczułam w połowie 19 tygodnia a nie należe do osób puszystych, do tych chudych też mi brakuje mam 170 cm i moja średnia waga przed ciążą to 53 - 55 kg. Teraz ważę 58. Wcześniej się martwiłam, że jeszcze nie czuję ruchów dzieciątka bo gdzieś tam przeczytałam, że są wyczuwalne już w 16 tc, szkoda że nikt tam nie dopisał, że to się tyczy kobiet które spodziewają sie kolejnego dziecka bo przy pierwszym wyczuwamy je około 20 tc. Trochę się wtedy bałam, ale poczytałam tutejsze forum i się uspokoiłam.

.png
 
Ja jestem zachwycona faktem, że czuję! Już myślałam, że nigdy to nie nastąpi. Z drugiej strony jednak, jeżeli nie rusza się przez kilka godzin, to wpadam w panikę czy wogóle żyje!
 
Avocado, ja tak ja TY, jeżeli nie czuję ruchów, które są bardzo delikatne, wpadam w panikę, i specjalnie lekko naciskam brzuszek, żeby sprawdzić czy zacznie się ruszać. Ja zaczęłam pierwsze ruchy czuć w wigilię, to było ok 19 tyg. Teraz zaczęłam 22 i te ruchy wcale nie są mocniejsze. A pragnę, żeby już tak mocniej poczuć!!!
Ja przed ciążą ważyłam 56 kg, przy 168 cm, teraz 65. więc w sumie przytyłam 9 kg, wiem, że to dużo, ale obiecałam sobie, że akurat tym problemem nie będę się martwić, dopiero po urodzeniu bobaska.
 
reklama
Witam majówki!!!
Moja wiercipięta ujawniła się w 18TC najpierw bardzo delikatnie i na początku nie myślałam że to to. A teraz to wariuje na maxa!! Szczególnie wieczorkiem jak się kładę spać to zaczyna kopać i tak śmiesznie robić koziołki najpierw czuję ją z prawej a zaraz z lewej strony. Czasem się jakoś tak źle ułoży że czuję ją całą z jednej strony i to już boli bo nie mogę się nawet przekręcić mam wrażenie jakbym miała tam guzka. ale znalazłam już sposób. Wstaję, pochodzę po mieszkaniu, poskaczę trochę i się układa na odpowiedniejszym miejscu :lol:

Monia

 
Do góry