reklama

Rutinoscorbin w ciąży

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez Ewcia08, 30 Wrzesień 2013.

1. Ewcia08

Ewcia08 Zaciekawiona BB

Hej mamusie czy wiecie coś na temat bezpieczeństwa łykania rutinoscorbinu w ciąży, niestety mam anemię i lekarz przypisał mi żelazo ale żeby lepiej się wchłaniało to mam łykać z wit. C, gdy byłam w aptece to myślałam że mam w domu wit. C a okazało sie że mam tylko rutinoscorbin mogę go łykać zamiast czystej wit. C? Czy lepiej nie?
    Niestety do apteki mam daleko a obecnie poruszanie to dla mnie nie lada wyczyn :-D

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

wit. C maż w wielu produktach więc nie musi to być koniecznie tabletka, jednak o ile wit. C można w zasadzie łykać do woli, to rutinoscorbin już NIE :no:m a także nic temu podobne (typu Cerutin, Rutinacea itd.) wolno go brać tylko i wyłącznie jeśli zezwoli na to lekarz!!! lepiej więc zjedz jabłko, wypij sok z cytryną itp. ogólnie dieta bogata w żelazo to głównie wątróbka, ryby, jajka, szpinak, suszone morele - na anemię polecam ci także bardzo gorąco truskawki!!! bardzo szybko podnoszą poziom hemoglobiny ;-) nie pij też herbaty czarnej bo blokuje wchłanianie żelaza ;-)

3. reklama
  4. mariolcia7

mariolcia7 Początkująca w BB

A mnie lekarz zalecił też branie tabletek z żelazem w połączeniu z wit. C i biorę rutinoscorbin właśnie.

5. kasia-matiy

tylko że rutinoscorbin to nie tylko wit. C ale także rutozyt i nie powinno się go brać bez konsultacji z lekarzem, ja nawet jak miałam przeziębienia w ciąży to i tak nie polecali mi rutinoscorbinu :baffled:

6. monia_26

monia_26 Mama Kingusi :*

A ja również brałam rutinoscorbin w ciąży, w sezonie większej zachorowalności. Ginka bez niczego pozwoliła. Nie wiem, może to od czegoś zależy. Ale brałam go po pierwszym trymestrze.

7. kasia-matiy

myślę ze jeśli już to zależy głównie od lekarza, tak jak jedni mówią że lampka wina raz dziennie w ciąży nie szkodzi, są nawet i tacy którzy twierdzą że rzucenie palenia w ciąży kosztuje matkę zbyt wiele stresu i jest on bardziej szkodliwy niż papieros :-( moja pani ginekolog też przepisała mi lek na infekcję kiedy karmiłam piersią i też nie widziała przeciwwskazań, ale pediatra już widział bo lek ten zawierał jod który w tej dawce mógł zaszkodzić dziecku bo dostawał się do mleka :confused: ... na szczęście przeczytałam ulotkę i pobiegłam z nią do pani pediatry, kto wie jak mogło się to skończyć :-( w ciąży z każdymi lekami trzeba uważać nawet (a może tym bardziej) jeśli nie są na receptę, nawet na opakowaniu macie informację aby zasięgnąć opinii lekarza ... wolałabym jeść cytrynę i w naturalny sposób dostarczyć wit C jeżeli nie masz jej pod ręką ... są też preparaty z żelazem które w składzie już mają wit C (zalecane dla kobiet w ciąży więc można brać bez obaw)

8. emotion_sickness

emotion_sickness mama szkrabusia =)

ja ialam polecone branie rutinoskorbinu na krwawiace dziasla i krwotoki z nosa

9. kasia-matiy

na krwawienie z nosa polecam zieloną pietruszkę ;-)

a co do rutinoscorbinu i jemu podobnych to jednak nie ma badań jaki mają wpływ na kobiety w ciąży, mnie jednak przekonuje to chociażby że nie można go podawać małym dzieciom, dopiero od 6 roku życia ...

10. reklama
  11. Alex_WA

Alex_WA Fanka BB :)

Kasia, wiesz co z tego co wiem, to pietruszka nie jest wskazana dla kobiet w ciąży bo powoduje rozluźnienie i skurcze macicy - np przyspiesza okres jeśli się spóźnia. Zawiera jakieś glikozydy czegośtam... nie jestem specem, ale jak pracowałam jako animal keeper, to najważniesza rzecz było nie podawać ssakom ciężarnym pietruszki w żadnej postaci, a karmiącym cytrusów.

12. kasia-matiy

tak jak sok z malin (czy herbata malinowa) może przyspieszyć poród i również nie jest wskazany w 3 trymestrze, a mamy karmiące unikają cytrusów ze względu na uczulenie jakie może wywołać u dziecka, myślę jednak że skoro taka niby niewinna rzecz jak pietruszka mogłaby zaszkodzić to co dopiero mówić o rutinoscorbinie

Poleć forum