reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rwa kulszowa - pomocy!

Lilianne91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Lipiec 2018
Postów
56
Miasto
Poznań
Drogie mamy,
Obecnie jestem w 15 tc, już praktycznie od 2-3 tygodni męczę się z rwą kulszową. Na początku nie było źle, ale ostatnie parę dni to jakaś masakra. Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem. Wydaje mi się, że wszystko zaczęło się od poprzedniego badania usg w 12 tc. Czy to możliwe, by podczas badania dziecko tak się przestawiło, że zaczęło uciskać na nerw? Macie jakieś sprawdzone metody na ten ból lub jakieś ćwiczenia?
Dodam też, że cały czas pracuję (praca biurowa, przed kompem), ale siedzenie jeszcze nie jest aż tak problematyczne jak chodzenie.
 
reklama
Drogie mamy,
Obecnie jestem w 15 tc, już praktycznie od 2-3 tygodni męczę się z rwą kulszową. Na początku nie było źle, ale ostatnie parę dni to jakaś masakra. Nigdy nie miałam problemów z kręgosłupem. Wydaje mi się, że wszystko zaczęło się od poprzedniego badania usg w 12 tc. Czy to możliwe, by podczas badania dziecko tak się przestawiło, że zaczęło uciskać na nerw? Macie jakieś sprawdzone metody na ten ból lub jakieś ćwiczenia?
Dodam też, że cały czas pracuję (praca biurowa, przed kompem), ale siedzenie jeszcze nie jest aż tak problematyczne jak chodzenie.
a masz możliwość siedzieć w biurze na piłce?albo iść na basen po pracy?u mnie było całkiem nieźle w ciąży, może parę takich strzałów, za to teraz bolą mnie stawy, biodra, ehh dola matki
 
U mnie rwa przychodzi i odchodzi sama. Jak zaczął się ból pod żebrami to myślałam, że koniec z rwą, ale od kilku dni mam znowu :p Jak miałam atak to i siedzieć mi ciężko było. Możesz iść do fizjoterapeuty, który ogarnia takie rzeczy, albo przeczekać.... ;)
 
Nie jest możliwe żeby to przez usg. A byłaś u ortopedy albo fizjoterapeuty? Musisz zapytać jakie przeciwbólowe maści możesz używać bo nie wiem jak to w ciąży wyglada. Ja miałam ale nie będąc w ciąży wiec dużo nie pomogę. Słuchaj lekarza a jak nie byłaś u specjalisty jeszcze to idź
 
a masz możliwość siedzieć w biurze na piłce?albo iść na basen po pracy?u mnie było całkiem nieźle w ciąży, może parę takich strzałów, za to teraz bolą mnie stawy, biodra, ehh dola matki
Piłka w pracy niestety odpada, ale w domu staram się ją stosować. Basen to wydaje się dobry pomysł, muszę spróbować :)
Jak teraz się tak zaczyna to boję się pomyśleć co będzie dalej.
 
Do góry