reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rysunki dzieci

Katka

Użyszkodnik ;)
Dołączył(a)
5 Styczeń 2005
Postów
2 710
Miasto
zakorkowany Poznań..
Jestem ciekawa nie co,ale jak Wasze dzieci rysują/malują?
Zuzia wg mnie <nie mam porównania z innymi równolatkami> rysuje na prawdę ładnie.Jej ludzie przypominają ludzi,słonie słonia,itp.
Ale zaczęło nas z mężem zastanawiać czy to jest ,,normalne",ze ona zaczyna najpierw rysować do góry nogami,tzn:rysuje najpierw włosy,głowę,oczy ...szyję,brzuch i czasem okręca kartkę,żeby dokończyć a czasem,dopiero jak skończy swój rysunek.Jak robi wydzieranki,w tej samej kolejności...

Pozdrawia Katka:ninja2:
 
reklama
Witam,jestem mamą czterolatka,który za nic w świecie nie chce rysować i kolorować,kiedy go proszę,żeby namalował jakiś obrazek to mówi,że mu się nie chce.Zachęcałam go do malowania mówiąc,że jak coś namaluje to wyślemy do gazety i dostanie nagrodę,ale jak zwykle nic z tego nie wychodzi.Po krótkiej chwili rezygnuje i mówi,że woli pisać i czytać.Nie wiem czy to jest normalne zachowanie czy też powinien chętnie malować.Czytanie i pisanie nie sprawia mu najmniejszych problemów,ale ta niechęć do malowania i kolorowania trochę mnie niepokoi.Może ktoś z Was ma podobny problem i zna sposób jak zachęcić szkraba do malowania?
 
hejka dziewczyny:-)
moj starszy syn ma 5 lat i wiem ze bardzo ladnie maluje ludzik przypomina ludzika misiu misia itp za to mlodszy syn jest w wieku 4 lat i wcale go kredki czy pisaki nie interesuja wrecz przeciwnie gdy dorwie kredki to rak to albo je gryzie albo je lamie zatofarbami uwielbia malowac ale to sa slaczki kreseczkii takie tam rozne bazgrołki:-)
 
Jestem ciekawa nie co,ale jak Wasze dzieci rysują/malują?
Zuzia wg mnie <nie mam porównania z innymi równolatkami> rysuje na prawdę ładnie.Jej ludzie przypominają ludzi,słonie słonia,itp.
Ale zaczęło nas z mężem zastanawiać czy to jest ,,normalne",ze ona zaczyna najpierw rysować do góry nogami,tzn:rysuje najpierw włosy,głowę,oczy ...szyję,brzuch i czasem okręca kartkę,żeby dokończyć a czasem,dopiero jak skończy swój rysunek.Jak robi wydzieranki,w tej samej kolejności...

Pozdrawia Katka:ninja2:

Sposob rysowania twojej corci jest jak najbardziej normalny. Dzieci w tym wieku wypracowuja schematy wedlug ktorych rysuja ludzi i zwierzeta.Wiekszosc zaczyna od glowy, ale nie jest to regula. Jesli Zuzi ladnie wychodza rysunki tworzone do gory nogami nie ma potrzeby tego na sile zmieniac :rofl2:
 
reklama
ja nie miałam takich rozterek ad. wysunków mojej córci, ona po prostu bardzo lubiła malować. Uważam, że jak dziecko rysuje inaczej niż rówieśnicy to nie ma w tym nic dziwnego, jeśli nie lubi rysować to też ma do tego prawo. Każdy mały człowiek ma swoją własną osobowość i potrzebe ekspresji - niektóre dzieci maja wieksza a inne mniejsza i to chyba normalne:) pozdrawiam wszystkie mamy
 
Do góry