reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rytm dnia 4,5dzieciaczka

paulina2400

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2015
Postów
39
Witam drogie mamy,
Dopiero sie zarejestrowalam. Bardzo potrzebuje pomocy oraz wsparcia. Chodzi o mojego 4,5 miesiecznego synka o jegorytm dnia a raczej brak rytmu. Juz nie wiem gdzie szukac pomocy. Nie moge ustalic mu rytmu dnia. Na poczatku, przez 3 mies byl karmiony piersia na zadanie, wiec jako takiego rytmunie mielismy. Myslalam, ze z czasem mu sie to unormuje, ale niestety tak sie nie stalo
 
reklama
Mój synek od prawie początku na mm rytm dnia ustalił sie po dwóch miesiącach. Jak skończył dwa i pół miesiąca zaczął przesypiać całe noce. Tylko że wiedziałam ile zjadł na wieczór mleczka i że o 6 pobudka na kolejną dawkę. U mojej siostry synek ma 10 miesięcy ciągle karmiony piersią i nadal nie ma jako tako stałego rytmu i ciągle w nocy wstaje na cyca. Dużo zależy od dzidziusia. My żeby nauczyć małego kiedy noc jak zasypiał w dzień było głośno a jak na noc to cisza zupełna. I tak nauczył się rozróżniać. Z jedzeniem tak samo. 5 posiłków w miarę o równych porach chociaż nie zawsze sie udaje. Potrzeba duuuużo cierpliwości i wytrwałości a wkońcu się uda :) Powodzenia
 
Z tą różnicą między kp a mm nie do końca się zgodzę. U nas było kp i rytm dnia dosyć szybko się wykrystalizował. Zmieniał się co jakiś czas, zresztą dalej się zmienia np. liczba drzemek w ciągu dnia, ilość przespanych godzin w nocy itd. Ale przez pierwsze miesiące można było regulować zegarek jeżeli chodzi o pory karmienia i spania. Jeżeli chodzi o nocne pobudki są dzieci na butli, które budzą się w nocy a są dzieci kp, które przesypiają ciągiem 7h... serio, tutaj nie ma znaczenia rodzaj mleka.

Pamiętajmy o tym, że MM też jest na żądanie. Ostatecznie jeżeli dziecko pomiędzy zaplanowanymi posiłkami domaga się jedzenia, to nie wyobrażam sobie matki, która stwierdza "poczekaj, jeszcze 45 minut, jeszcze nie pora" ;-)

Rytm dnia to nie tylko jedzenie o tym trzeba pamiętać! To cały schemat dnia! Rano te same czynności po obudzeniu, później spacer mniej więcej o tej samej porze, zabawa, drzemki, wieczorne wyciszenie, kąpiel i w końcu usypianie - przygaszone światło, może jakaś melodia, ograniczona ilość bodźców. To wszystko jest ważne a nie to o której godzinie dziecko zje. :confused2:

Moim zdaniem ważne jest też, żeby zapewnić dziecku w ciągu dnia warunki do odpoczynku, dziecko samo z siebie nie powie że jest zmęczone i nie pójdzie spać - przynajmniej znakomita większość dzieci. Z tego co pamiętam to w tym wieku dziecko ma ok. 2,5h aktywności i potrzebuje ok 30 min. wyciszenia przed zaśnięciem. Czasami wystarczy żeby dziecko chwilę odpoczęło w ciszy i spokoju, bez aktywnej i głośnej zabawy i zregeneruje siły.
 
Witam drogie mamy,
Dopiero sie zarejestrowalam. Bardzo potrzebuje pomocy oraz wsparcia. Chodzi o mojego 4,5 miesiecznego synka o jegorytm dnia a raczej brak rytmu. Juz nie wiem gdzie szukac pomocy. Nie moge ustalic mu rytmu dnia. Na poczatku, przez 3 mies byl karmiony piersia na zadanie, wiec jako takiego rytmunie mielismy. Myslalam, ze z czasem mu sie to unormuje, ale niestety tak sie nie stalo

Jeszcze masz czas go tego nauczyć. Z czasem samo się to ureguluję.
 
Dziekuje za odpowiedzi...wlasnie tez sie zastanawiam jak jest z tym karmieniem mm bo slyszalam rozne opinie. Jedni mowia, ze moze tez byc na zadanie a inni ze np co 3h a w miedzy czasie dopajac. Do tej pory karmilam na zadanie, syn jadl nie duzo np 60 ml co 2h lub czesciej, troche balam sie ze go przekarmiam bo jak mial 4mies to juz prawie 8kg wazyl, ale jak byl na kp to tez duzo wazyl, rozmawialam z pediatra i powiedziala, ze rowno idzie z waga i widocznie tak potrzebuje, ale niestety mam ograniczone zaufanie do tego lekarza i nie wiem czy karmin na zadanie mm? Czy Wy dopajalyscie dzueci karmione mm?
 
Nie dopajałam i zaluje bo moje dziecko teraz kiedy je już trzy stałe posiłki to pić nie chce. Nic jej nie przekonuje.
 
Dopajam niejako "na siłę", bo Syn wcale nie chce pić, ale te 150ml dziennie w niego wpycham, żeby nie było problemów później...
Córkę też dopajałam, ale ona chętnie piła i pije nadal bardzo dużo :tak:
 
karm butla co ok 2- godziny a miedzy czasie podawaj najlepiej wodę moja pila tyle samo co u ciebie ale stopniowo zaczęła wypijać więcej tak wiec spokojnie
 
reklama
Dopiero od 6 mca dopajałam wodą z niekapka. Wcześniej tykko kp.

Postaraj się wsłuchać w dziecko i swoją intuicję a wyjdziesz na tym najlepiej. Każdy przypadek jest inny.
 
Do góry