reklama

Rytm dnia niemowlaka- 2,5 miesiąca

Temat na forum 'Spanie' rozpoczęty przez mama_Babla, 10 Grudzień 2012.

1. mama_Babla

mama_Babla Zaangażowana w BB

Drogie Dziewczyny,

Mam pytanie: jak wygląda plan dnia Waszego dziecka?
    Jak dotąd mój Synek budził się na karmienie, następnie miał chwilę aktywności (ok.pół godziny) a następnie kładłam go spać i spał ok. 1,5 h. Cały cykl co 3 godziny się powtarzał i było super, jak w książce Hogg :) Zaklinaczka Dzieci.

Ale od tygodnia Mały się "rozregulował". Dzienne drzemki mu się skróciły, chciałby jeść częściej (pierś), co dwie godziny albo i krócej, zamiast wydłużać się- przerwy między karmieniami to u mojego Bobasa się zmniejszają.
    Zaraz po jedzeniu zaczyna ziewać, po chwili zabawy chcę go uśpić i jest problem, bo strasznie marudzi. A jak już go uśpię- śpi max 45 minut i budzi się z płaczem, że chce jeść.
    W związku z tym mam pytanie: czy Wasze Dzieci śpią od razu po jedzeniu, czy po zabawie? Nie mówię o ostatnim karmieniu przed snem, a o drzemkach w ciągu dnia

2. Aneta_85

Aneta_85 Fanka BB :)

Witaj,
    trzy miesiące to taki okres, gdzie dziecko wchodzi w kolejny etap życia i możliwe że Twój brzdąc wkroczył w taki skok rozwojowy. W tym czasie może (choć nie musi) wywrócić się do góry nogami. Trwa to jakiś czas, przeważnie kilka dni i potem wraca do starego rytmu.
    Może też po prostu ma taki okres na większą ilość pokarmu i wtedy będzie się domagał go częściej.

Powiem Ci, że ja Filipa karmiłam od początku mm i uczono mnie, że co 3h powinno się dawać mu jeść, nigdy wcześniej bo mleko się jeszcze nie zdąży strawić. Ale właśnie były takie okresy, gdzie jadł co 2,5h, co 2h i nic na to nie poradziłam. Trzeba to przeczekać po prostu.

Mam nadzieję że Ci trochę pomogłam.

3. reklama
  4. Magnez1

Magnez1 Fanka BB :)

Piersią karmi się na żądanie, jesli trzeba to co pół godziny. Fajnie byłoby by maluch spał tak jak pisałaś, ale rosnie i potrzebuje mniej snu, więcej jedzenia i taki juz urok maluchów.
    Moje dzieciaki gdy miały 3 miesiące spały 4 razy po 40 min. (poza synkiem, który na spacerach spał dopóki jeżdził wózek, nawet i 3 godziny o ile w tym czasie sie wózek nie stał).
    Moja najmłodsza ma teraz prawie 5 miesięcy i jej cykl wygląda tak, że zasypia ok 2 godzin po obudzeniu i spi 30-40 min. Je róznie i w różnych ilościach a karmię ją mlekiem odciagniętym z piersi, Wychodzą 4 drzemki na dzień. Po 40 min. Da sie przeżyć :)

5. malenstwo20

malenstwo20 Gość

też mam tak. chciałby co pól godziny nawet jeść od dwóch dni nawet raz w nocy na godzinkę potrafi się obudzić od tak bo chce pogadac. to jest ciut meczace

Poleć forum