reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rytm dnia niemowlaka- 2,5 miesiąca

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Drogie Dziewczyny,

Mam pytanie: jak wygląda plan dnia Waszego dziecka?
Jak dotąd mój Synek budził się na karmienie, następnie miał chwilę aktywności (ok.pół godziny) a następnie kładłam go spać i spał ok. 1,5 h. Cały cykl co 3 godziny się powtarzał i było super, jak w książce Hogg :) Zaklinaczka Dzieci.

Ale od tygodnia Mały się "rozregulował". Dzienne drzemki mu się skróciły, chciałby jeść częściej (pierś), co dwie godziny albo i krócej, zamiast wydłużać się- przerwy między karmieniami to u mojego Bobasa się zmniejszają.
Zaraz po jedzeniu zaczyna ziewać, po chwili zabawy chcę go uśpić i jest problem, bo strasznie marudzi. A jak już go uśpię- śpi max 45 minut i budzi się z płaczem, że chce jeść.
W związku z tym mam pytanie: czy Wasze Dzieci śpią od razu po jedzeniu, czy po zabawie? Nie mówię o ostatnim karmieniu przed snem, a o drzemkach w ciągu dnia
 
reklama
Witaj,
trzy miesiące to taki okres, gdzie dziecko wchodzi w kolejny etap życia i możliwe że Twój brzdąc wkroczył w taki skok rozwojowy. W tym czasie może (choć nie musi) wywrócić się do góry nogami. Trwa to jakiś czas, przeważnie kilka dni i potem wraca do starego rytmu.
Może też po prostu ma taki okres na większą ilość pokarmu i wtedy będzie się domagał go częściej.

Powiem Ci, że ja Filipa karmiłam od początku mm i uczono mnie, że co 3h powinno się dawać mu jeść, nigdy wcześniej bo mleko się jeszcze nie zdąży strawić. Ale właśnie były takie okresy, gdzie jadł co 2,5h, co 2h i nic na to nie poradziłam. Trzeba to przeczekać po prostu.

Mam nadzieję że Ci trochę pomogłam.
 
Piersią karmi się na żądanie, jesli trzeba to co pół godziny. Fajnie byłoby by maluch spał tak jak pisałaś, ale rosnie i potrzebuje mniej snu, więcej jedzenia i taki juz urok maluchów.
Moje dzieciaki gdy miały 3 miesiące spały 4 razy po 40 min. (poza synkiem, który na spacerach spał dopóki jeżdził wózek, nawet i 3 godziny o ile w tym czasie sie wózek nie stał).
Moja najmłodsza ma teraz prawie 5 miesięcy i jej cykl wygląda tak, że zasypia ok 2 godzin po obudzeniu i spi 30-40 min. Je róznie i w różnych ilościach a karmię ją mlekiem odciagniętym z piersi, Wychodzą 4 drzemki na dzień. Po 40 min. Da sie przeżyć :)
 
też mam tak. chciałby co pól godziny nawet jeść od dwóch dni nawet raz w nocy na godzinkę potrafi się obudzić od tak bo chce pogadac. to jest ciut meczace
 
Do góry