reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

RYTM naszych maleństw

Już prawie zapomniałam co to jest rytm dnia :dry: Hania śpi raz do kilku razy dziennie w zależności od dnia. Czas snu też od pół godziny do godzin trzech. Je kiedy jej się zechce ale nadal średnio co 3-4 h. Nocki przesypia z ewentualną pobudką na "gdzie jest mój smonio!" :happy2:
 
reklama
Ja też nigdy nie wiem, kiedy Potworek będzie spać w ciągu dnia, kiedy będzie jeść i czy w ogóle będzie.Nie wiem kiedy chce się pobawić, kiedy ma ochotę na noszenie na rączkach i przytulanie :baffled:.Nic już nie wiem.Wszystko się poprzestawiało, pomieszało...Kiedy Oliwka ma jeść - zasypia.Kiedy ma spać zaczyna się bawić.Ucina sobie godzinną drzemkę wieczorem i przesypia porę kąpania, więc siłą rzeczy jest kąpana później, zjada mleczko i robi nam destroy w pokoju :baffled: i idzie spać o 22 albo i o 23.Jedyne co się nie zmieniło to poranna pobudka - ok.7 rano.Tego sie akurat nie da przeskoczyć
 
U mnie rytm zaburzyły wakacje, a potem wizyta gości, lecz już ją przestawiliśmy na właściwe tory, czyli:
6.00-pobudka, jedzenie, fikanie
9.00- 40 minut drzemki
12.00-obiadek
13.00-ok. 1 lub 1,5 drzemka
15.30 chleb z masłem lub ciacho i mleko
19.00 kolacje i sen
W międzyczasie zabawa, fikanie i dużo picia oraz 2 spacerki.
 
U nas stala jest pobudka k.6,30 i wieczorne spanko o 20 i tez nie zawsze.Wczoraj poszedl spac k.21.A co do reszty...Obiadku pilnuje zeby k.12 byl, podwieczorek k.16 i kolacja k.19.Cycy je o przeroznych porach, spi tez dziwnie:crazy:Nigdy do konca nie wiadomo. o ktorej padnie.A ostatnio zrobil bunt i spi tylko u mnie na rekach, wiec mam przymusowy odpoczynek:-D


 
U nas dalej idziemy spac o 20.00 i nie ma wyjątków, dwie do trzech drzemek o w miarę regularnych porach. Co sie zmieniło i co strasznie mnie wkurz - Kuba wstaje o 5.30 Chodze wsciekla od kilku dni, bo jestem niewyspana. Jak mi ktos podpada to biada mu ostatnio :baffled:
 
U nas też raczej bez zmian.
- pobudka koło 7 (był czas, że wstawała między 5 a 6)
- mleko
- drzemka ok 10-12
- deser
- czasem drzemka ok 14-15:30
- obiad
- coraz rzadziej drzemka wieczorna ok 17:30 - jakąś godzinkę, ale często poprostu dotrwa do kąpieli, która przesunęła się na 18:30-19
- o 20 przeważnie śpi, na kolacje wypija mleko
- 1-2 mleko i sen do rana.
To co się zmieniło - lepiej zasypia jak ją tatuś kładzie. Mąż ma ubaw, bo ja ślęcze przy niej, a ona wszystko tylko nie spanie. On wejdzie, szast prast góra 15 minut i śpi :baffled:. Od jutra mam wolne :-D
 
reklama
u mnie to tak
7 pobodka
kaszka lub parowka
9-10 dzrzemka jakies pol h
10-11 deserek kisiel serek
11-12 rozrabianie
12-13 obiadek
13-14 spacer tak do 16 i na spacerze mala przekaska i lekki sen rekord to 1 h
16-18 lobuzowanie
18-19 kapiel kasza
19-20 sen do rana
 
Do góry