reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ryzyko ciąży?

gillisguurl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
25 Sierpień 2016
Postów
32
witam. zaczęłam w tym cyklu brać tabletki antykoncepcyjne "vines". sa to moje pierwsze tabletki w zyciu. pierwsza z nich wzięłam pierwszego dnia miesiączki. dzisiaj jest mój 9 dzień cyklu a ja dalej mam plamienia. czy to możliwe, że tak reaguje organizm?

wczoraj tj. na 8 tabletce uprawialam seks z chlopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. wytrysk nastąpił na zewnątrz. od tego momentu jeszcze się nie podmywalam/nie wyplukalam pochwy. czy w takiej sytuacji ciaza jest możliwa? Czy jestem odpowiednio zabezpieczona?
są to tabletki o mniejszej zawartości hormonów. czy muszę się martwić o to, że mogę być w ciąży? Czy mogę być o to spokojna?

dzisiaj lub jutro zaczynalyby mi się dni plodne, nie mogę ocenić sluzu, bo wciąż plamię Ale zmierzyłam temperaturę i wynosi ona 36.6, nie jest podwyższona. jednak moja szyjka macicy jest otwarta, więc nie wiem czy na pewno jestem zabezpieczona. na innych stronach przeczytałam że przy pigulkach położenie szyjki macicy nie ma znaczenia.
co o tym myślicie?
 
reklama
Rozwiązanie
Rozumiem że bierzesz tabletki gdzie razem z placebo masz ich 26 tak ? Więc przy takich może być krwawienie ale nie musi...
I to nie jest okres a krawienie z odstawiena hormonow
Może dodatkowo gumkę niech zakłada.
u ginekologa byłam. powiedział że jestem zabezpieczona od pierwszej tabletki, jedbak nie mówił nic o plamieniach. dlatego pytam tu, bo może ktos miał podobnie lub udzieli mi odpowiedzi czy 8 dzień brania tabletek to nie za szybko
 
douczyc się w jakich sprawach?
W takich że pierwszy raz w zyciu biorę tabletki i nie wiem czego mam się spodziewać?
aż przykre patrzeć na typowa mentalność Polaków którzy zamiast odpowiedzieć normalnie lub nic nie pisać wolą dogryzać:)
 
To nie chodzi o dogryzanie tylko o niewiedze. Plamienia moga nastapic po tabsach.
Jesli jestes przed dniami plodnymi jest prawdopodobienstwo ciazy.

☆ Walczyć o marzenia ☆
 
reklama
reklama
Do góry