reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ryzyko trisomii 13

Nie wiem co ma tętno do trisomii. Mój w polowkowym miał 166 ale wszystkie badania prenatalne były idealne (oba usg i pappa)
 
reklama
Jeśli cię to uspokoi zajrzyj na forum o Amniopunkcji
Link do: Amniopunkcja robić czy nie?

Faktycznie Twoje wyniki wskazuje podwyższone ryzyko, ale nie jest ono duże.Amniopunkcja powinna Cię uspokoić, jeśli możesz weź dodatkowo Fisha (masz wyniki w 72h a nie czekasz 3 tygodni lub jak ja prawie 6...)

Konsultacje genetyczne są niestety sobie nierówne.Ja z wynikiem TR 21 : 1:57 trafiłam na lekarza, który mnie tak nastraszył (mimo prawidłowego USG) że nie wiem jak do domu wróciłam...
Drugi zaś powiedział, że przy takim USG nie widzi powodów do obaw i zapewne dokopała mi biochemia i wiek, bo testy PAPPa są bezlitosne dla kobiet powyżej 35 rz.
Zrobiłam amniopunkcje i będę mamą zdrowej córeczki.
 
Nie wiem co ma tętno do trisomii. Mój w polowkowym miał 166 ale wszystkie badania prenatalne były idealne (oba usg i pappa)

Tętno do trisomii ma tyle, że podobno przy Zespole Patau jest podwyższone tętno plodu. I u mnie akurat padło na ten zespół.

Trochę podzwonilam i tam gdzie będą pobierać materiał do amniopunkcji zleca zrobienie też badania metoda FISH. Rozmawiałam z tym konkretnym laboratorium i na wynik amniopunkcji czeka się 2-3 tyg w zależności jak uda im się materiał wyhodować a na FISH 5 dni roboczych. Więc zapłacę te parę stówek i mam nadzieję, że wynik będzie dobry to i też na wynik amniopunkcji już nie będę tak niecierpliwie czekać.

Zawracanie głowy:) Mam już jedno zdrowe dziecko i bez żadnych cudownych badań a teraz takie cos się dzieje :)

Mam nadzieję, że na tych wynikach jest napisane prostym językiem czy wynik jest ok?
 
Do góry