reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ryzyko wad

Mloda.matka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
20
Hej, zadaje pytanie w imieniu mojej koleżanki. Prosimy o pomoc..


Pytanie nt. Usg 11-13 tydzień/ testu PAPPA oraz NIFTY.

Na usg przezierność karku 3,4 mm, kość nosowa niezbadana (ze względu na złe ułożenie płodu - nie wiadomo czy brak, czy za krótka, czy w normie), tętno 168 uderzeń na minutę, przepływy ok, reszta tez.

Wykonany test PAPPA, ryzyko dla ZD 1:1315, dla pozostałych dwóch wad około 1:3000.

Biochemia:
bhcg - około 0,4 mom,
białko pappa - około 0,9 mom

Ze względu na niskie (powyżej 1000), prawdopodobieństwo wady amniopunkcja niewchodzila w grę. Polecono test nieinwazyjny. Wykonany test nifty, który wykazal niskie ryzyko wad (1/4821066656 dla zd) drążyć dalej temat, czy po prostu traktować wyniki z usg jako przypadłość dziecka lub błędu pomiaru/ obrazu? W późniejszym czasie mam wykonać echo serca płodu.
 
reklama
Hej, zadaje pytanie w imieniu mojej koleżanki. Prosimy o pomoc..


Pytanie nt. Usg 11-13 tydzień/ testu PAPPA oraz NIFTY.

Na usg przezierność karku 3,4 mm, kość nosowa niezbadana (ze względu na złe ułożenie płodu - nie wiadomo czy brak, czy za krótka, czy w normie), tętno 168 uderzeń na minutę, przepływy ok, reszta tez.

Wykonany test PAPPA, ryzyko dla ZD 1:1315, dla pozostałych dwóch wad około 1:3000.

Biochemia:
bhcg - około 0,4 mom,
białko pappa - około 0,9 mom

Ze względu na niskie (powyżej 1000), prawdopodobieństwo wady amniopunkcja niewchodzila w grę. Polecono test nieinwazyjny. Wykonany test nifty, który wykazal niskie ryzyko wad (1/4821066656 dla zd) drążyć dalej temat, czy po prostu traktować wyniki z usg jako przypadłość dziecka lub błędu pomiaru/ obrazu? W późniejszym czasie mam wykonać echo serca płodu.
Miałam taka samą sytuację, podwyższone NT 3.4, zrobiłam nifty wyszło ryzyko do kilku milionów, więc nie drazylam dalej. Syn jest zdrowy.
 
Miałam taka samą sytuację, podwyższone NT 3.4, zrobiłam nifty wyszło ryzyko do kilku milionów, więc nie drazylam dalej. Syn jest zdrowy.
Ale nosek pewnie widoczny, przyglądamy się na usg i takjakby nie widać.. wiec tu są dwa „mocne” markery..
 
Ale nosek pewnie widoczny, przyglądamy się na usg i takjakby nie widać.. wiec tu są dwa „mocne” markery..
I mnie markerem było skrócenie kości udowej, więc również były dwa. Mi lekarz powiedział żeby przy samej pappie zostać, ale ja wolałam zrobić na własną rękę nifty, po tym już się nie obawiałam, że coś może wyjść nie tak.
 
Do góry