reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Witam ^^ Jestem w drugim miesiącu dopiero ale już z narzeczonym gdybamy nad imionami :) Mój fiance ma na imię Fryderyk, jedyna osoba jaką znam o tym imieniu xD
Myślałam nad Kariną dla dziewczynki i Rajmundem dla chłopca, co sądzicie?

co do kariny znam jedna ale rajmunda zadnego.


moja corka ma na imie michalina a nasz przyszla dzidzia to albo antonina albo mieszko. my kierowalismy sie tym, by jak zawolamy dzidzie to pol piaskownicy sie odwroci zreszta i tak ostatnio michalina stalo sie popularne i coraz wiecej dziewczynek ma to imie.

my z mezem mamy bardzo popularne imiona ja mam aga a maz adam.
 
reklama
Michalina, Antonina bardzo ładnie, dobrze że wracają do łask "babcio dziadkowe" imiona jak się o nich mówi :) Mieszko też bardzo ładnie, tylko że znam jednego i nic dobrego z niego nie wyrośnie a rodzice bardzo porządni :(
Wybierając imiona kieruję się otoczeniem, zauważyłam że osoby o tych samych imionach mają dużo wspólnych cech, niby to zabobony ale coś w tym jest. Przynajmniej w moim otoczeniu. Czasem są to pozytywy ale też i negatywy. Dlatego zrezygnowaliśmy z Mateusza, Szymona, Tomka, Patrycji, Kasi... Za to wszystkie Jacki jakie znam są bardzo przystojni, szkoda że mam ich dużo w rodzinie :)
 
Wiecie co a ja sie ostatnio zastanawialam jak taki Denis czy Nicola,Vanessa beda czuć sie w przszlosci.Szczerze nie umiem sobie wyobrazic-po prostu smiesznie mi brzmi Pani Nicolo,Panie Denisie.Jakos trudno mi umiejscowic przed takim imieniem mgr czy doktora jakos mi to nie pasuje,szczerze brzmi to i wyglada komicznie.

Ps.Kazdy ma prawo nadac swojemu dziecku imie jakie chce,i ja tego nieneguje.W moim poscie wyrazilam swoje zdanie do ktorego mam prawo.Zeby zaraz na mnie jakies gromy nie polecialy.
 
mazia, parę lat temu tez bym tak pomyślała bo jako Karina kiedys czułam sie troszkę "inna" ale mimo wszystko pozytywnie.. nie byłam pospolita..
ale teraz takie imiona to jest już codzienność,
i nie uważam żeby to było złe. Ja chciałam żeby moje dziecko miało imię wyjątkowe..
a Dorian brzmi bardzo dostojnie, i międzynarodowo .
Moj brat Aron mimo ze młodszy ,zawsze czul sie dumny i wyjątkowy.
Jesteśmy zapamiętywani i lubiani.
Uważam ze imię może być inne, ciekawe , grunt żeby nie było brzydkie czy śmieszne.
Teraz znowu jestem w ciąży i juz szukam czegoś wyjątkowego :)
 
Witam! tak sobie spacerowałam po forum i postanowiłam zerknąć, jakie imiona będą teraz "królowały". Ja jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, mam córeczkę i synusia. Imiona moich dzieci może nie są jakieś tam wymyślne (córeczka Gabriela Wiktoria, a synek Daniel Paweł), ale szczerze mówiąc osobiście nie znam żadnej Gabrysi, a Daniele dopiero od niedawna zaczęły pojawiać się w moim otoczeniu. Nie planuję więcej dzieci (no ale nigdy nic nie wiadomo ;P) ale gdybym jeszcze kiedyś miała zostać mamusią ślicznej dziewczynki, z całą pewnością miałaby ona na imię Blanka (i nawet podśpiewywanie "u, napalona Blanka..." nie zniechęciło mnie do tej pory do tego imienia).
Jedno Mamusie musicie wiedzieć! Imię Waszego dziecka ma podobać się właśnie WAM! Pozdrawiam~!
 
Witam! tak sobie spacerowałam po forum i postanowiłam zerknąć, jakie imiona będą teraz "królowały". Ja jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, mam córeczkę i synusia. Imiona moich dzieci może nie są jakieś tam wymyślne (córeczka Gabriela Wiktoria, a synek Daniel Paweł), ale szczerze mówiąc osobiście nie znam żadnej Gabrysi, a Daniele dopiero od niedawna zaczęły pojawiać się w moim otoczeniu. Nie planuję więcej dzieci (no ale nigdy nic nie wiadomo ;P) ale gdybym jeszcze kiedyś miała zostać mamusią ślicznej dziewczynki, z całą pewnością miałaby ona na imię Blanka (i nawet podśpiewywanie "u, napalona Blanka..." nie zniechęciło mnie do tej pory do tego imienia).
Jedno Mamusie musicie wiedzieć! Imię Waszego dziecka ma podobać się właśnie WAM! Pozdrawiam~!
może cię nie zniechęciło, bo to chyba Twoja wersja piosenki "Una Paloma blancha"
 
"U napalona Blanka" tak sie śpiewa "potocznie" jak popularne w moim otoczeniu "bamba mamba, bamba, mamba, portki se dre, portki se dre" ^^'
A co do imion :)
Nixie ja osobiście Ci zazdroszczę, zawsze chciałam mieć na imię Karina, wymyśliłam je jako malutka dziewczynka i okazało sie ze to imię istnieje :) I tak mi zostało, dlatego wciaż namawiam mojego , już niedługo męża na to imię :) Ale jak nie wypali to może Dafne. Takie każdy to imię zna ale nikt kogo znam nie zna osoby o takim imieniu, ja też. Wg mnie bardzo kobiece :)
No chyba że będę mieć chłopca :)
 
witajcie:)

ja wiem ze ebdzie corka Bardzo sie ciesze mam juz synka;) Ernesta

a corka abedzie albo IWA albo Melania
 
reklama
A mi podobają się imiona tj.:
-Nadia (tak nazwałam swoją córcię)
-Marisa (ostatnio to wymyśliłam)
-Gabriela
-Nicole
-Melissa
-Blanka (ale źle mi się kojarzy)
-Jessica
i inne tj. Julia, Wiktoria itp. ale to już oklepane
a dla chłopca:
-Dastin
-Nils
-Nikolas (ewentualnie,to imię podoba się mojemu mężowy i jeszcze Oliwier)
-Dorian, Nikodem, Denis (ale też już oklepane)

to chyba na tyle, w razie "W" coś dopiszę jak mi się jeszcze coś nasunie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry