reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
Mieszkamy w Polsce. Wiesz szukamy mało spotykanego, nie długiego imienia, takiego by nie nosiło co 3 dziewczynka, mamy też duże rodziny i wiele imion jest już pozajmowanych :D szukamy czegoś rzadkiego a zarazem ładnego i nie przesadzonego. Z tego co wyczytałam w całej Polsce jest sporo dziewczynek o tym imieniu.
 
A nie za krótkie waszym zdaniem? i nie problematyczne do wymówienia?


Wiesz co? Bez znaczenie, czy wymawiasz Lea po polsku czy na przyklad w wersji anglojezycznej, brzmi fajnie. Nie umiem co prawda wyobrazic sobie staruszki o takim imieniu, ale pewnie wynika to z tego, iz nigdy z taka sie nie spotkalam. Laila kojarzy mi sie z Claptonem i polskojezyczne wersja tego imienia wcale nie brzmi fajnie (moim zdaniem). Jesli nie mozesz sie zdecydowac, zaczekaj az dziecko sie urodzi. Spojrzysz malej w oczka i bedziesz wiedziala. Moze byc i tak, ze popatrzysz na nia i stwierdzisz, ze to mala... Frania, na przyklad :)
Lilka pyta gdzie mieszkasz... Dla mnei taka sprawa jest bez znaczenia. Moja cora urodzila sie w Meksyku i miala tam mieszkac przez nastepne lata, okazalo sie, ze tuz przed jej drugimi urodzinami przylecialysmy do Polski, a przed nami jeszcze dalsze wojaze. Corka ma na imie Konstancja, nie zadna Constanca, czy Constance. Konstancja i juz. Wszyscy zawsze ladnie wymawiali to imie, choc nie wszyscy potrafili je zapisac. Ich problem. W zyciu tak juz jest, ze dzis jestesmy tu, a jutro mozemy byc na Antypodach :)
 
zielona maupa, zapytalam czy mieszkaja zagranica czy w PL,dlatego,ze zapytala sie domixx czy to imie nie jest problematyczne do wymowienia?
moje dzieci urodzone w zagranica otrzymaly imiona polskie,ale w sumie miedzynarodowe,bo rowniez wystepujace w Norwegii w ktorej mieszkamy

Lea jest ladnym imieniem i nie trudnym,choc starszyzna moze miec problemy,np. z pisownia imienia
ja mam w rodzinie Aailyn i do dzisiaj nie jestem pewna czy dobrze to imie pisze (chyba nie)
 
reklama
Znam dwie dziewczynki o imieniu Lea. Jedna ma 5 lat, druga 3. Pierwsza z nich jest ulubienica mojego młodszego syna i nie ma on żadnych problemów z wymówieniem jej imienia, mimo iż mało mówi. Zresztą nie spotkałam się by było ono problematyczne. W obu przypadkach wymawiane jest Lea, nie Lia.
 
Do góry