reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

W ogóle kiedy zdecydowaliśmy z żoną, że nasz starszy syn będzie miał na imię Kornel, to wiele osób było zdziwionych, skąd wzięliśmy takie imię. Może nie czytali w młodości książek Makuszyńskiego? :crazy: A co wy myślicie o tym imieniu? Nam się bardzo podobało od początku, każde miało własne skojarzenie. Ale jak tak czytam, to imiona naszych chłopaków nawet nie takie dziwne, raczej zwyczajne. Notabene ja mam na imię Przemek, a żona Diana :tak:
 
reklama
Ja mam na imię Luiza Ewa, moje dzieci Jakub Sebastian i Jan Michał, teraz nie wiem jak dam dzieciaczkom na imię, póki co mam dla parki Weronika i Iwo. Miałam znajomą, której córy mają na imię: Martyna, Delfina i Konstancja. Za to mój brat to Krystian :)
 
Ja mam na imię Luiza Ewa, moje dzieci Jakub Sebastian i Jan Michał, teraz nie wiem jak dam dzieciaczkom na imię, póki co mam dla parki Weronika i Iwo. Miałam znajomą, której córy mają na imię: Martyna, Delfina i Konstancja. Za to mój brat to Krystian :)


Michał -sliczne imię jak Będe miec chlopczyka chce mu Tak dac na imię:)
 
Zastanawiałem się ostatnio, czy w urzędzie przeszłoby imię Kordelia? Tak jak z "Ani z Zielonego Wzgórza" :happy: A Kornel znalazł w książce imię Aranka, takiego to nie słyszałem nigdy :szok:
 
Moja ciotka miała na imię Eufemia :) jak dla mnie to kosmos.
Moje dzieciaki mają imiona zwyczajne Bartek Kacper trzecie będzie albo Mania albo Mikołaj, takie mamy nazwisko, że lepiej nie kombinować.

A i nasze dzieci nie mają drugich imion. Z winy męża, który przy pierwszym dziecku zwyczajnie w urzędzie nie wpisał. Zamiast Kacpra Sławomira został sam K.

Osobiście mi podobają się:
Ulisses, Miriam, Gouda
Męża szwagier ma na imię Ziemowit z takich staropolskich.
a i jeszcze Wanda i Jadwiga ale nie wiem czy to niepopularne imiona, chyba nie bardzo ostatnio.
Kornel też mi się kojarzy z Makuszyńskim a Lech bardziej z marką piwa niż prezydentem ;) choć imię ładne i chyba zapomniane ostatnio.
 
reklama
Gouda??? Nie wiedziałem, że jest takie imię i obawiam się, że dziecko mogłoby mieć ciężkie życie w szkole czy przedszkolu. Dzieciaki bywają okrutne... Ziemowit bardzo mi się podoba, lubię takie imiona. Wanda i Jadwiga też ładne i faktycznie ostatnio jakby nieco zapomniane. Znam kilka kobiet o tych imionach i są to starsze już osoby. Jeszcze słyszałem wczoraj imię Bibianna.
 
Do góry