reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

A czy spotkałyście się z imieniem Serafin? Co o nim myślicie? Mam przyjaciela o tym imieniu i coraz bardziej mi się podoba :) tylko pytanie jak zdrobnić? Finek...? No i czy nie będzie odbierane jako zbyt "udziwnione"?
 
reklama
A czy spotkałyście się z imieniem Serafin? Co o nim myślicie? Mam przyjaciela o tym imieniu i coraz bardziej mi się podoba :) tylko pytanie jak zdrobnić? Finek...? No i czy nie będzie odbierane jako zbyt "udziwnione"?
Ja wiem że o gustach się nie dyskutuje i co mi tam będą mówić moje dziecko nazwę jak chce,ale...jak to mówią,dziecko nie jest dla nas tylko dla świata:) To osobna jednostka która będzie musiała ponosić konsekwencje naszych różnych decyzji np.nazwania jej super dziwnie;) Do brzegu,mi się to imię nie podoba,nie znam nikogo o tym imieniu,trudno powiedzieć czy będzie miało w związku z tym jakieś nieprzyjemności czy nie...no przy bardzo oryginalnym imieniu takie ryzyko zawsze istnieje;)
 
A czy spotkałyście się z imieniem Serafin? Co o nim myślicie? Mam przyjaciela o tym imieniu i coraz bardziej mi się podoba :) tylko pytanie jak zdrobnić? Finek...? No i czy nie będzie odbierane jako zbyt "udziwnione"?
Serafin kojarzy mi się z nazwiskiem bo takie występuje, jak na imię dosyć ,,egzotyczne,,
 
Ostatnia edycja:
A czy spotkałyście się z imieniem Serafin? Co o nim myślicie? Mam przyjaciela o tym imieniu i coraz bardziej mi się podoba :) tylko pytanie jak zdrobnić? Finek...? No i czy nie będzie odbierane jako zbyt "udziwnione"?
Bardzo ładne imię, kojarzy mi się z dostojnymi aniołami 😊
Miałam w szkole kolegę Serafina, wołalismy na niego Sefciu lub Serek 🤩 miłe wspomnienie z dzieciństwa.
 
A czy spotkałyście się z imieniem Serafin? Co o nim myślicie? Mam przyjaciela o tym imieniu i coraz bardziej mi się podoba :) tylko pytanie jak zdrobnić? Finek...? No i czy nie będzie odbierane jako zbyt "udziwnione"?
Ładne, ale wszyscy będą mówić na niego Serek. Ja mam synka Witolda i my mówimy Witek albo Wito ale nie przewidziałam, że ludzie będą na niego wołać WICIU, co wywołuje u mnie ciary :D trzeba dogłębnie przeanalizować zdrobnienia, bo jednak będą najczęściej używane :) my się zastanawialiśmy na Mikołajem, ale też zdrobnienie Miki jakoś nam nie leżało :)
 
Ładne, ale wszyscy będą mówić na niego Serek. Ja mam synka Witolda i my mówimy Witek albo Wito ale nie przewidziałam, że ludzie będą na niego wołać WICIU, co wywołuje u mnie ciary :D trzeba dogłębnie przeanalizować zdrobnienia, bo jednak będą najczęściej używane :) my się zastanawialiśmy na Mikołajem, ale też zdrobnienie Miki jakoś nam nie leżało :)
Często o Mikołaju słyszę Mikuś 🙈. My dla synka mieliśmy Bruno takie mocne a okazało się ze jest dziewczynka :))) i tu jest problem, bo oboje z mężem, żeńskich imion nie czujemy :p wiec jest wesoło.
 
Ładne, ale wszyscy będą mówić na niego Serek. Ja mam synka Witolda i my mówimy Witek albo Wito ale nie przewidziałam, że ludzie będą na niego wołać WICIU, co wywołuje u mnie ciary :D trzeba dogłębnie przeanalizować zdrobnienia, bo jednak będą najczęściej używane :) my się zastanawialiśmy na Mikołajem, ale też zdrobnienie Miki jakoś nam nie leżało :)
A mi się Wiciu bardzo podoba:) Jest przeslodkie:)
 
O, jeszcze mój syn miał w zerówce dziewczynkę Amandę :) bardzo mi się też podoba Ludmiła. Ciekawym imieniem jest jeszcze Tobiasz. Kiedyś miałam zajęcia z małym Tymkiem, ale już nie pamiętam czy miał na imię Tymoteusz czy Tymon... A na zajęciach w domu kultury był Dorian. Do szkoły chodziłam z Gizelą. Znam Bognę i dwie Bogumiły (to różne imiona). Moja prababcia miała na imię Bolesława, zdrobniale Bola. Także duuuużo jest ciekawych imion 😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć! Czy wybierając imię kierujecie się np. tym, kto ze znajomych je nosi? Może być tak, że imię piękne, ale kojarzy nam się z jakąś niespecjalnie sympatyczną osobą - myślicie o tym?
Nie wiem, czy będzie mi dane mieć kiedyś dziecko, ale jedno jest pewne - trudno będzie mi wybrać imię, które nie będzie mi się kojarzyć z jakimś niesfornym uczniem :-D Poza tym musiałoby to być imię, które najlepiej wymawia się tak samo po polsku i po francusku, albo przynajmniej ma jasny odpowiednik w każdym języku...
A jednym z oryginalniejszych imion, które ostatnio pojawiło się w szkole, było imię Makary.
 
Do góry