reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
Moja córka ma na imię Angelika Amelia, zdrobniale Angel, albo Angela, bo piszę się przez "g". :-) A jej koleżanka ma na imię Iga ( Igunia) a jej brat to Ariel :-D
 
Hubert zawsze wydawało mi sie "normalnym" imieniem, ale faktycznie zbyt często to Hubertów nie widuję. A czy znacie jakiegoś Gwidona, bo ja znam, to dopiero oryginał;-):tak:
 
Moj synek ma na imie Stanislaw, Stasio, Stasiek, Stas, Stach - zdrobnien mnostwo.
A jak kiedys bede miala coreczke to bedzie Aleksandra - Olka, Olenka :)
A jak synek to nie wiem bo ost moj maz wymyslil sobie Kazimierza :eek:hmm, jeszcze bede pertraktowac, bo choc stare imiona podobaja mnie sie to nie wszystkie niestety .
 
Ines Też tak uważam, Marika jest śliczne:tak::-)


Lolka 777 Pewnie dlatego Leon i Lew tak mi się podobają:tak::-)

Rzadkie imiona???Do liceum chodziłam z Eleonorą. Dobrochnę też znam, lecz nie malutką, to już dojrzała kobieta.
 
Leon - super :tak::-) Zreszta tak jak Lew :tak::-)

W ogole widze, ze jest mnostwo swietnych imion, na ktore nigdy bym nie wpadla ;-)

Ja chodzilam do podstawowki z Lubomirą :-) Luba, Lubka :-)

Kuzynka T. ma synka Doriana, a moj dobry kolega coreczke Gajanę :tak:
 
Przypomniało mi się że synek mojego kolegi ma na imię Bruno, nie wiem czy to jest zdrobnienie od Brunona czy po prostu Bruno...
Znam też Sajmona, ale nie wiem jak to się pisze, dalej Samuela, Mieszka, Miłosza (choć znane rzadko spotykane) i Auris też nie wiem jak to sie pisze.
Z tradycyjnych aczkolwiek równie rzadko nadawanych znam Witolda, Szczepana, Wieczysława czy Wiaczesława już nie wiem sama. Natomiast męża chrześniaczka ma na imie Konstancja a jej siostra Kornelia, a brat z kolei Krystian.
 
Syneczki2, tez nam jednego malego Samuelka :tak:

A mnie sie przypomnialo, ze moja znajoma ma 2 coreczki o bardzo oryginalnych imionach - Aurora i Carla/Karla - nie wiem jak jest pisane, ale obie urodzily sie w Polsce i tu mieszkaja :tak::-)
 
reklama
Sandra dzięki:-)

Gwidon, Gajana, Karla, Aurora...nie znam nikogo kto by miał tak na imię.

Znalazłam tutaj: Nietypowe imiona - WieszJak.pl

"W ostatnich latach urzędy stanu cywilnego zarejestrowały szereg nietypowych imion, utworzonych przez samych rodziców lub zainspirowanych bohaterami filmowymi albo literackimi:
  • imiona męskie: Toro, Thorgal (postać z komiksu), Mił, Myszon, Żyraf, Wolid (skrót od „wolność i demokracja”), Max, Xawier itp.
  • imiona żeńskie: Viorika, Wisenna (imię występujące w sadze o wiedźminie A. Sapkowskiego), Telimena, Niunia, Jeżyna, Izaura (z serialu telewizyjnego), Franczeska, Nike, Calineczka (z bajki Ch. Andersena), Roxana, Luna (księżyc) itp. "
Z wyżej wymienionych najbardziej mi się podobają Max i Luna:tak: a Wam??????
 
Do góry