reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Mam siostrę Łucję... I mówimy na nią Łucysia, Łucynka.
Nigdy nie używaliśmy zdrobnienia Lusia. Chociaż wiemy, że takie istnieje. Dla mnie osobiście lepiej ono pasuje do imienia Lucyna niż do Łucja :tak:.
Ja osobiście rzadko używam zdrobnień, bo uważam, że jak daję dziecku na imię np. Kornelia to nie mówię do niej Nela, bo to zupełnie inne imię. To lepiej od razu dać na imie Nela.
Imię Benjamin używam bez zdrobnienia, choć wiele osób sugeruje, że on jest Beniuś, Beni albo Benek :crazy:
 
reklama
Lusia jak dla mnie to też bardziej od Lucyny. Na moją Łucję najczęściej wołam Łucja, a ona na siebie mówi Lula. Znajomi zdrabniają Łucenka, Łucyjka, Łucka.

Mnie się bardzo podoba imię Tekla, ale jeszcze nie spotkałam osoby, która by się pochlebnie o nim wypowiedziała ;)
 
Lusia jak dla mnie to też bardziej od Lucyny. Na moją Łucję najczęściej wołam Łucja, a ona na siebie mówi Lula. Znajomi zdrabniają Łucenka, Łucyjka, Łucka.

Mnie się bardzo podoba imię Tekla, ale jeszcze nie spotkałam osoby, która by się pochlebnie o nim wypowiedziała ;)
Tekla niestety kojarzy się z z pajęczycą Teklą z Maji :sorry2:
Mnie się też bardzo Klara podoba.
 
Moja znajoma dała córce na imię BRONKA.
ojojoj nie bardzo...:baffled:

oczywiście, że Rzeźnia...
???:nerd::confused:

chciałam Sonię,ale nazywają tak psa,jak na złość..))
tez mi się Sonia podoba, ale tak się wlasnie sklada ze taty pies się tak zwie:-D:happy::sorry2:

Moja druga siostra ma na imię Iga.
Kilka lat po jej narodzinach sąsiad z osiedla nazwał tak swojego jamnika.
Iga tez bardzo ładnie!!! pięknie dla dziewczynki, to nie dla psa imię...nie pasuje nawet dla pieska...chyba:sorry2:
 
Moja koleżanka dała synkowi na imię Radek mimo oburzeniu całej rodziny, bo jej teściowa miała psa o tym imieniu. Koleżanka stwierdziłam, że to teściowa jest stuknieta, a nie ona i miała rację. Wkurza mnie, jak ludzie dają zwirzętom ludzkie imiona.
 
A moje dzieciaczki to Krystian, Klaudia i Kaja:-) Może nie orginalne ale nie często spotykane:tak: Zwłaszcza w tej kombinacji KKK. ;-)
Poza tym mają takie same inicjały co ułatwia nam podpisywanie rzeczy do przedszkola:-)
PS mamy jeszcze psa i kota na K- taki zbieg okoliczności:-D.
 
Ostatnia edycja:
Moja koleżanka dała synkowi na imię Radek mimo oburzeniu całej rodziny, bo jej teściowa miała psa o tym imieniu. Koleżanka stwierdziłam, że to teściowa jest stuknieta, a nie ona i miała rację. Wkurza mnie, jak ludzie dają zwirzętom ludzkie imiona.

Greti mnie też to wkurza :wściekła/y:. Nie powinno się dawać zwierzętom ludzkich imion. Wystarczy troszkę wyobraźni i można wymyślić fajne imię dla swojego pupila :tak:.

madapi bardzo mi się podoba imię Krystian :-).
Z mężem ustaliliśmy, że jak kiedyś będziemy mieli drugie dziecko i będzie to syn, to tak go nazwiemy. Jednak moja siostra i jej mąż nas ubiegli. Na początku kwietnia ma się im urodzić synek Krystianek.
 
reklama
witam tak przypadkiem tu trafilam...moja corka ma na imie OSAREMEN..tatus wymyslil bo u niego w kraju to oznacza dar od Boga ...pozotala dwojka moich dzieci ma normalne imiona Dominika I David..pozdrawiam
 
Do góry