reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

jak dla mnie daria to zwykle imie i nie wiem czemu sie ludzi dziwia. Nina bardzo ladnie. Kiedys pracowalam z litiwnka ktora miala naimie Kwietoslawa,ja bym tak swojej corce nie dala na imie,ale moja mama oszlala na punkcie tego imienia,bo takie slowianskie. Moja jest Nadia,wszystkim kojarzy sie z Rosja,ale to imie pokochalam i pasuje do mojej corci z opisu jak ulal
 
reklama
Witajcie :) Nadziałam się na ten temat przypadkiem i postanowiłam również podzielić znanymi mi oryginalnymi imionami. Zaczynając ode mnie - ochrzczona zostałam jako Aniela Róża, do dziś nie poznałam żadnej Anieli w moim wieku, jak również żadnej Róży, więc to chyba dość orientalna kombinacja :) Mój luby zwie się Seweryn, również nikogo o tym imieniu nie znamy. Natomiast nasze maluchy otrzymały imiona: Nora - 5 lat i Sofia - 3 lata, nazwana na cześć tancerki Sofii Boutelii, uznawanej za jedną z najlepszych w Europie. Ja sama od lat nastoletnich zajmuję się tańcem (wprawdzie nie hip-hopem, jak wyżej wspomniana pani, tylko latynoskimi rytmami), a imię spodobało mi się od pierwszej sekundy, więc było jasne, że córka je dostanie ;) Jeżeli będziemy mieć kiedyś trzecią dziewczynkę, planujemy Elena, jeżeli natomiast chłopiec - Feliks, to raczej mało popularne imię, a piękne i o bardzo pozytywnym znaczeniu.
 
Ostatnia edycja:
Córka znajomej mojej babci urodziła bliźnięta: Gretę i Kasjana.
Moja koleżanka z uczelni urodziła synka: Zacharego.
Mi bardzo podoba się imię Zoja, co z greckiego oznacza "życie" i z chęcią nazwałabym tak swoją córkę, ale nie pasuje do nazwiska :(
Z takich oryginalniejszych ostatnio przeze mnie zasłyszanych: Jaśmina, Rita, Miron, Anika.
 
Evisia, Kasjan bardzo ładne, myślałam o tym ale zwyciężył Dorian.. dwa iście królewskie imiona :-D.


Aniolek
. Elena tez piękne, myślałam o tym, kojarzy mi sie z Catherine Zeta- jones jako Elena Montero w filmie Zorro ..piękna :)
MV5BMTY2NjM3MTg5MV5BMl5BanBnXkFtZTYwNDA1MTI3._V1._SX268_SY400_.jpg
ale czy w Polsce nie stałaby sie zwykłą Elką? a moze raczej (E)lenką
 
U nas Daria jest bardzo oklepanym imieniem juz od dawna ale np moj chlop nie znal zadnej i dla niego to bylo orginalne imie.
Jestesmy z 2 roznych krancow pl. Livia tez ladne i zaczyna wchodzic w mode Kornelke mam siostrzenice juz nastolatka niestety w jej klasie jest ich kilka. Ines, Inez to rzeczywiscie polska Agnieszka ale brzmi inaczej wiec czemu nie dac takiej formy.Duzo imion brzmi ciekawiej w innym jezyku np Diego czyli nasz Kuba.Czy zamiast Marcin imie Martin. Wazne zeby sie rodzica podobalo i bylo do latwego wymowienia.
 
Zupełnie nie rozumiem osób, które twierdzą, że w przyszłości dziecko z oryginalnym imieniem będzie wyśmiewane!!! Idziemy cały czas do przodu, a nie cofamy się w przeszłość, więc to jest normalne i takie imiona za 10 lat nie będą niczym dziwnym. Tak, jak za naszych dziadków dzieci nie nazywano: Dawid, Kinga, Rafał itd., jak jak chodziłam do szkoły to były standardowe imiona, tak za 10 lat Victor, Marika oraz tego typu imiona będą normą.
Mój siostrzeniec ma na imię Colin i jakoś nikt się z niego nie śmieje. Wolę takie imiona niż Dobromir, Ziemowit, Staś, czy Marysia (to dopiero jest moda). Mnie osobiście podobają się Stella, Vanessa, Rita, Ivo, Alex i Bruno. Pozdrawiam i myślcie przyszłościowo :)
 
Moniek, ja tez to mówię.. nie żyjemy w komunie..jesteśmy otwarci na świat :)

a słyszałyście tą teorie o tym ze nietypowe imiona nadaje sie tylko w patologicznych rodzinach? ja kilka razy czytałam ale za każdym razem chce mi sie śmiać..czego to zawistni ludzie nie wymyślą..:szok:

pozdrawiam
 
Moniek również się z Tobą zgadzam. ja osobiście wolę bardziej oryginalne imiona, za takimi imionami jak Staś, Jaś, Marysia czy Jadwiga nie przepadam, ale nie mówię też, że są brzydkie.
Colin, bardzo podoba mi się to imię, i mam pytanie czy rodzice mieszkają w Polsce?, bo zastanawiam się tylko czy u nas nie będzie problemu z zarejestrowaniem przez 'C' a nie 'K'

nixie Tak, też to czytałam, że ludzie z niższych sfer, z patologicznych rodzin, często bezrobotni nazywają dzieci właśnie nietypowymi imionami np po Amerykańskich gwiazdach itp.
Widzę, ze masz synka Dorianka, mój brat również ma synka o tym imieniu. Jest śliczne

Mam w rodzinie i w znajomych jeszcze takie imiona mniej popularne jak Brian, Wanesa, Kasjan, Laura i oczywiście Dorian a także inne już bardziej popularne np Julka albo Kuba.

Mi osobiście dla chłopców podobają się jeszcze Natan, Martin, Kornel i właśnie Colin.
A dla dziewczynek Nadia, Nela, Liwia
Co o nich sądzicie.?
 
Ostatnia edycja:
reklama
DomixX ja sama w bardzo duzym stopniu rozwazam Liwie:) to moj faworyt:) Nadia tez badzo mi sie podoba ale u mnie w rodzinie juz jest... z podanych chłopcow wybrałabym Natana:)
 
Do góry