reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Moja koleżanka na Nikę i Odę.
Znam małą Larę i Leę.
Oraz Nikol. Imię często już pewnie spotykane i równie często spolszczane, natomiast mama tej Nikol nadal znajduje w sobie siłę (od lat 9, bo tyle ma Nikol), by ze ciągle ze spokojem obwieszczać "Proszę tak do niej nie mówić, ona nie ma na imię Nikola, tylko Nikol" :-)
 
reklama
Nieco pretensjonalne.Przypomina mi się pewna masażystka z serialu Złotopolscy- Mirella Groszek.Pretensjonalna w obyciu jak jej imię.Moja kuzynka ma tak na imię i rodzice mówią do niej MIRELKO:(
 
...na studiach miałam Mirettę!
Moja kuzynka ma na imię Marita - z takim imieniem w całym swym życiu poznałam tylko dwie dziewczyny.
 
Ja znam dziewczynkę o imieniu Aurelia, bardzo rzadkie, Lilajla tez ciężkie do zapamiętania i np. chłopczyk Giksjan.
Naprawdę dużo różnych imion - w przedszkolu. W jednej grupie jest 14chłopców z tego 5 to Szymony 4 Dawidy:szok:
 
Moje dzieci mają na imię Tymon i Nina. Nie wiem czy orygimalne, ale raczej rzadko spotykane. W każdym razie wszystkim muszę tłumaczyć, że Tymon to nie Tymoteusz :-)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, co powiecie na imiona Róża oraz Jadwiga? Podobają mi się w wersji pełnej jak i w zdrobnieniu - zwłaszcza Jagoda, od Jadwigi. Jagoda funkcjonuje jako osobne imię, ale od Jadwigi jest więcej zdrobnień (Jadwisia, Jadwinia, Jagoda, Jaga, Jadzia, Jadźka, Wiśnia, Wisieńka, itd.), córka mogłaby sobie wybrać w przyszłości takie, które jej odpowiada najbardziej i by tak się do niej zwracano. Ja mam na imię Michalina i nie lubię zdrobnienia, którego używano w moim dzieciństwie - Michasia. Znajomi i rodzina męża mówią do mnie Misia lub Miśka, ewentualnie w pełnej formie, a Michasia mówi już tylko moja rodzina, ale ich nie próbuję naprostować :)
Nie wiem, które wybrać, jeśli byłaby to dziewczynka. Bliźniaczki ułatwiłyby mi zadanie. Natomiast kompletnie nie wiem, które imię męskie by mi odpowiadało...
 
Mój synuś ma na imię Nataniel. Kiedyś przeczytałam w kalendarzu imion i od razu wiedziałam że tak właśnie nazwę swojego maluszka, akurat mężowi też się bardzo spodobało. Czasem ludzie na nas dziwnie patrzą ale to w większości ci starsi ;-)
 
A co myślicie o imieniu Florentyna (Florka , Florusia, Florentynka)? Tak właśnie chcę dać na imię mojej córeczce, która ma się urodzić na koniec września:)
Czekam na wasze opinie:)
 
reklama
A co myślicie o imieniu Florentyna (Florka , Florusia, Florentynka)? Tak właśnie chcę dać na imię mojej córeczce, która ma się urodzić na koniec września:)
Czekam na wasze opinie:)

Moja koleżanka ma 8 miesięczną córeczkę Florcię,na początku dziwne mi się wydawało,a teraz nie wyobrażam sobie innego imienia dla małej.
 
Do góry