reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie imiona

Mój młodszy synek ma na imię Kazimierz, kiedy latem byliśmy nad morzem i chcieliśmy kupić mu śliniaczek z imieniem, było prawie 100 różnych, okazało się że producent takiego imienia nie przewidział. Starszy ma również imię stare ale bardziej popularne Stanisław.
 
reklama
Moja córka ma na imię Aurelia, nie wiem czy to rzadkie imię czy nie, ale znam tylko dwie kobiety o tym imieniu i to już panie po 40-stce. Synowie mają raczej tradycyjne imiona: Bartosz i Wojtek. pozdrawiam
 
Mój synek ma na imię Nataniel (bez "h"), pamiętam że jeszcze zanim zaszłam w ciążę natknęłam się na to imię w internecie i od razu się zakochałam :) potem podałam je partnerowi i oboje od razu wiedzieliśmy, że jak będziemy mieć kiedyś syna nazwiemy go Nataniel :) to imię oznacza "dar od Boga" i faktycznie jest dla nas darem:) (zresztą chyba każde dziecko jest :)) ale pamiętam że mięliśmy taką sytuację jak synek miał dwa miesiące i był u nas ksiądz po kolędzie, to się strasznie oburzał co to za imię, jak mu powiedziałam że biblijne to się skrzywił i poprawił mnie, że w Biblii jest Natanael (o czym wiem, a Nataniel to z angielskiego ale to samo imię, bosz) a potem dodał że mieszkamy w Polsce a nie w Izraelu!!! po prostu szczyt chamstwa wg mnie (od tamtej pory nie przyjmujemy kolędy), ciekawe czy to samo mówi wszystkim Tomaszom, Janom itp. bo też przecież hebrajskie imiona, naprawdę mało jest słowiańskich imion typu Dobrosława czy Bogumił (ksiądz miał akurat Bogdan) a jakoś nikt się ich nie czepia że mieszkamy w Polsce!!! ale całe szczęście wśród ludzi raczej spotykamy się z miłym nastawieniem, czasem zdarza się że ktoś nie umie powtórzyć (???) albo zapamiętać (moja babcia na początku zapisała sobie na kartce :) ale jej sąsiadka - katechetka - była zachwycona), czasem ktoś mówi: "Jak? Natalien?" Często się też pytają jak skracamy imię, a ja mówię po prostu Natuś :) czasem Natek lub Natan (tak najczęściej znajomi mówią, pewnie im łatwiej, a choć Natan funkcjonuje jako oddzielne imię to pochodzi od Nataniela właśnie), pozdrawiam :)
 
Mia dla dziewczynki bardzo mi się podoba.
Dalecy znajomi mają synka Kryspina, też mi się podoba, ale ja dam bardziej tradycyjnie - Mateusz.

Z rzadszych imion, wśród znajomych jest Nikodem, Olgierd, Sybilla, Stefania, Oksana, Tatiana.
 
chyba już tu kiedyś pisałam:p mój syn ma na imię Dennis podobją mi się też imiona
Nicholas, Nataniel, Dylan, Brandon, Jasem, Channel , Yasmine, Vanessa, Samira, Osvaldo, Marisa, Nazira
 
Mam kolegę o imieniu.. Kosma. Pamiętam, że jak się z nim kiedyś zapoznawałam, to myślałam, że to ksywa i nie chciałam mu uwierzyć, że tak ma na imię :-D. A synowie znajomych mają imiona: Leon i Nikodem, chociaż to drugie ostatnio coraz częściej słyszę, także już chyba nie jest takie rzadkie :-).

A jeśli będziemy mieć syna, to prawdopodobnie dostanie na imię Gabriel.
 
Mieszko nie jest aż takim rzadkim imieniem, ja znam aż 2 Mieszków. Ostatnio na weselu mojej siostry poznałam Oktawiana a na swoim Ariela. A z dziwnych imion to kiedyś słyszałam imię Telesfor. Mam też ciocie która ma na imię Wacława i jak byłam mała to wołaliśmy na nią Wacka dopiero jak zaczęłam być bardziej kumata to głupio bo było to troszkę dwuznaczne.
 
reklama
Moja teściowa ma na imię Roberta :) Ja nie ustępuję fantazją, bo córkę planuję nazwać Zoja. Poza tym mam kuzyna Edwina :D
 
Do góry