reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rządowy program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce w 2021-2023 r.

reklama
Korzystałam w Krakowie w Szpitalu Uniwersyteckim.
Powiem tak - po pierwsze podobno w tym roku już nie mają środków. Po drugie - program sam w sobie jest czysto diagnostyczny, podchodząc do niego nie liczyłam na szybką pomoc w zajściu w ciążę. U mnie wyglądało to tak, że zapisaliśmy się, termin 1 wizyty był za ok 2 miesiące od 1 telefonu, więc nieźle. Nie mieliśmy dużo badań robionych wcześniej, więc dla mnie spoko było to, że mogliśmy zaoszczędzić na tym. Miałam robione AMH, podstawowe hormony, monitoring owulacji - wszystko ok, potem wymazy - wyszła mi Ureaoplazma więc wdrożono leczenie u mnie i męża. Mąż miał rozszerzone badanie nasienia. Po wyleczeniu miałam drożność jajowodów - drożne.
Na tym etapie powiedzieli, że u nas jest to osłabiony czynnik męski - nie ma tragedii, ale to stawiają w diagnozie. Na tym etapie program się dla nas zakończył - przeszliśmy do tej samej poradni na NFZ - Kraków ma taką możliwość, ponieważ zarekomendowali nam inseminację. Poszliśmy dalej już tą ścieżką iui - mieliśmy 2 zabiegi: pierwszy - ciąża biochemiczna, drugi - póki co udany, leci 11tc :)

Także ja ogólnie oceniam pozytywnie, ale trzeba się nastawić, że to głownie badania i diagnostyka - można wykorzystać, ale nie nastawiać się na cuda. Słyszałam, że zakres badań różni się w zależności od miasta i osobistych potrzeb - np w opolskim robią też kariotypy, jeśli jest potrzeba - skierują na histeroskopię na oddział - to w Krakowie. U mnie akurat nie było potrzeby.
 
Rozumiem. Bo ja próbuję się dodzwonić do mojego miasta w którym się tym zajmują. A powie mi jeszcze pani czy jak się ma jedno dziecko a przy drugim od dwóch lat są problemy , czy dalej można wziąć w nim udział?
 
Rozumiem. Bo ja próbuję się dodzwonić do mojego miasta w którym się tym zajmują. A powie mi jeszcze pani czy jak się ma jedno dziecko a przy drugim od dwóch lat są problemy , czy dalej można wziąć w nim udział?
III.2. Kryteria kwalifikacji do udziału w programie polityki zdrowotnej oraz kryteria wyłączenia z programu polityki zdrowotnej
Do diagnostyki i leczenia niepłodności w ramach Programu mogą zostać zakwalifikowane pary spełniające łącznie następujące kryteria:
- pary pozostające w związku małżeńskim lub we wspólnym pożyciu;
- pary bez zdiagnozowanej niepłodności;
- osoby pełnoletnie w wieku prokreacyjnym;
- pary, które co najmniej przez 12 miesięcy bezskutecznie starały się o ciążę;
- pary objęte ubezpieczeniem zdrowotnym zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.


Wg powyższego nie widze wykluczenia jeśli ktoś juz ma dziecko. Najlepiej dopytać oczywiście.
Polecam jeśli nie uda się dodzwonić, iść osobiście. Niestety czasami dodzwonienie się zajmuje wieki.
 
III.2. Kryteria kwalifikacji do udziału w programie polityki zdrowotnej oraz kryteria wyłączenia z programu polityki zdrowotnej
Do diagnostyki i leczenia niepłodności w ramach Programu mogą zostać zakwalifikowane pary spełniające łącznie następujące kryteria:
- pary pozostające w związku małżeńskim lub we wspólnym pożyciu;
- pary bez zdiagnozowanej niepłodności;
- osoby pełnoletnie w wieku prokreacyjnym;
- pary, które co najmniej przez 12 miesięcy bezskutecznie starały się o ciążę;
- pary objęte ubezpieczeniem zdrowotnym zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.


Wg powyższego nie widze wykluczenia jeśli ktoś juz ma dziecko. Najlepiej dopytać oczywiście.
Polecam jeśli nie uda się dodzwonić, iść osobiście. Niestety czasami dodzwonienie się zajmuje wieki.
Zgadza się. Dzwonię dzisiaj cały dzień. Dziękuję za odpowiedź bardzo. Chce spróbować z tego skorzystać.
 
reklama
Do góry