reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy dla maleństwa - gdzie kupic - przydatne linki

reklama
Ja mam zamiar zamówić na allegro większość rzeczy, oczywiście od sprawdzonego sprzedawcy :-) Można kupić o wiele taniej niż w sklepach:tak:
 
Dla wszystkich z Warszawy polecam sklep Euro Baby na ul. Puławskiej 430 (jest też podobno na Grochowskiej, ale tam nie byłam). Miałam okazje ostatnio bywać na Puławskiej i jestem pod wrażeniem zarówno asortymentu (od smoczków, przez ubranka, jedzonko, kosmetyki, wózki do zabawek i mebelków), cen (porównywałam z allegro) ale głównie fachowej obsługi. Sprzedawcy mają nie tylko wiedzę na temat sprzedawanych produktów ale też cierpliwość, co nie zawsze jest regułą. Mają tez stronę Rampers
A jeżeli chodzi o kosmetyki to w Warszawie na Ursynowie przy stacji metra Ursynów jest apteka ZIKO (Al. KEN 105). Kosmetyki tylko te z wyższej półki typu VICHY, PHARMACERIS itp. ale ceny niższe nawet o 30 zł na produkcie. Ostrzegam - straszne kolejki, ale warto szczególnie przy większych zakupach i lekach.
 
mogę Ci narazie powiedzieć o wózku. ja zamówiłam z polskiej firmy, podobno sa bardzo dobre i nie są zbyt drogie, bo w zestawie jest nosidełko, fotelik do samochodu, jest na pompowanych kołach, co jest potrzebne, bo dzidziuś nie odczuwa tak wstrząsów, ...

Co do wózków to muszę podzielić się wiedzą zdobytą na warsztatach na ten temat. Nie ma sensu kupowania wózka ze wszystkimi możliwymi dodatkami czyli gondola + spacerówka + nosidełko. Może okazać się, że kupiony wózek nam nie odpowiada - może być za ciężki, nie mieścić się do windy, zajmowac za dużo miejsca w bagażniku itp. W takim układzie łatwiej jest pozbyć się gondoli po 2-3 miesiącach i kupienie specerówki wiedząc już jakich błędów unikać. Jezeli wózek nam pasuje dokupienie nowego elementu nie jest problemem a nie wykładamy całej kasy na raz. Jak dziecko rodzi się na wiosnę lub latem to gondoli używa się wręcz kilka tygodni a spacerówki nowego typu są od urodzenia więc też warto to przemyśleć. Kolejny mit to pompowane kółka - piankowe wcale nie sa mniej komfortowe dla dziecka, a lepiej się zachowuja np. w parku czy na nierównej powierzchni (w terenie). Nie ma też ryzyka przebicia kólka.
 
Nie zgodzę się z tą opinią. Wózek kupujesz biorąc pod uwagę wiele rzeczy: finanse, ilość zajmowanego miejsca po złożeniu, łatwośc w prowadzeniu, waga, desing..... i jeśli zadawalają Cię jego parametyry to go kupujesz. Wszystko oglądasz sobie najpierw w sklepie, sprzedawca dwoi i troi się by pokazać jego plusy. Ja mam buzza 3, kupiłam go razem z siedziskiem spacerówkowym i fotelikiem samochodowycm. Wózek mnie nie zawodzi. Co do kół to ma dwa pompowane i jedno piankowe i gdy jadę drogą z kostki to staram się na tych dwóch pompowanych bo wstrząsty są znacznie miejsze.
 
To znaczy, że kupiłaś dobry wózek ale nie każda z nas będzie miała tyle szczęścia. Podczas warsztatów, o których wspomniałam, miałam okazję poznać wiele mam - przyszłych, tych z maluszkami i starszymi dziećmi i okazuje się, że wiele z nich nie miało tyle szczęścia przy zakupie pierwszego wózka. Codzienne czynności weryfukują nasze wybory i nie wszystko można obiektywnie ocenić w sklepie - pusty wózek a wózek z dzieckiem to też różnica a pamiętajcie, że ten sprzęt ma nam służyć kilka lat. Ale oby jak najwięcej zakupów było udanych :o)
 
Witam serdecznie!
Rewelacyjne wiadomości. Oczekujemy pierwszego dziecka i dobrze jest sprawdzić na spokojnie jaki jest asortyment w sprzedaży.Kiedy taka zielona w tych kwestiach mama wchodzi do sklepu to dostaje oczopląsu:-) a tutaj prześledziłam, porównałam ceny i myślę, że zamówię coś via net. Pozdrawiam wszystkie mamy!


 
Ja uważam, że zakup wózka 3 w 1 był bez sensu, dużo lepiej byłoby kupić dużą, wygodną i niedrogą gondolę na pierwsze pół roku a potem spacerówkę parasolkę. Foteliki od wózków 3 w 1 też mnie nie przekonują, teraz kupię lepszy, osobno.
 
Ja usłyszałam gdzies bardzo dobrą radę dotyczącą zakupów - należy dokładnie zastanowić sie jakie mamy warunki mieszkaniowe i jaki tryb życia prowadzimy i dopiero racjonalnie zaplanować zakupy. Ważna jest m.in. powierzchnia mieszkania (w małym wiele sprzętów lub mebelków dla dziecka jest niepotrzebnych albo wręcz zbędnych np. elektryczna niania gdy mieszkamy w kawalerce). Jezeli wiemy, że będziemy rodzicami "mobilnymi" czyli przemieszczającymi sie dosyć czesto musimy pod tym katem zakupic odpowiedni wózek - zajmujący mało miejsca w samochodzie, łatwo składany. Inny wózek wybiorą rodzice chodzący z dzieckiem tylko na spacery do pobliskiego parku, inny ci, którzy mają w planach aktywne spacery np. bieganie czy jazda na rolnach. Nie ma jednej, sprawdzonej metody na idealną wyprawkę dla dziecka i idealny wózek - kazdy z nas ma inne oczekiwania, potrzeby i mozliwości dlatego najlepiej jest dokładnie wszystko przeanalizować i dopiero wtedy wybrac sie na zakupy :o)
 
reklama
Do góry