reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy dla maleństwa - gdzie kupic - przydatne linki

Dziewczyny a jaką pościel wybrać? Bo powiem szczerze, że nie bardzo wiem. Jest w Internecie wiele sklepów. Wiele kobiet też szyje pościel do łóżeczek i są śliczne. Ale na pewno pościel powinna też być bezpieczna. Czy możecie coś doradzić?
 
reklama
Dziewczyny a jaką pościel wybrać? Bo powiem szczerze, że nie bardzo wiem. Jest w Internecie wiele sklepów. Wiele kobiet też szyje pościel do łóżeczek i są śliczne. Ale na pewno pościel powinna też być bezpieczna. Czy możecie coś doradzić?
Tak naprawdę pościel jest zbędna, prócz prześcieradełka. Poduszki dziecko nie powinno używać a nakryciem może być kocyk, pieluszka bambusowa, mozna spróbować śpiworka również.
 
Pierwszy raz takie coś słyszę. Np. na sklepie ewox do wyboru są komplety pościeli. Poduszeczka, kołderka obciążeniowa i kokony. Zimą ma dziecko spać bez przykrycia?
 
Do wyboru do koloru to masz wszędzie wszystkiego pełno, taka pościel służy do trzech lat spokojnie więc kiedy dziecko jest starsze można sobie stroić łóżko do woli, ale pytałas czy jest takie coś bezpieczne, nie nie jest, noworodek, niemowlak powinien spać na płasko, ewentualnie z uniesionym materacem lub poduszka klin kiedy ulewa, lub jest przeziębione. Nakrycie jeśli już jest nie może być ciężkie i grube jak kołdra, wystarczy pieluszka, tak nawet zimą bo do spania można malucha ubrać cieplej, a jak jest bardzo cieplolubne to zawinąć w rożek, wsadzić w śpiworek itd. Ja wiem że te wszystkie komplety do lozeczek wyglądają pięknie ale moim osobistym zdaniem są zbędne, jak zrobisz Ty to Twój własny wybór, jednak jeśli bierzesz pod uwagę bezpieczeństwo to warto się zastanowić.
 
Pierwszy raz takie coś słyszę. Np. na sklepie ewox do wyboru są komplety pościeli. Poduszeczka, kołderka obciążeniowa i kokony. Zimą ma dziecko spać bez przykrycia?
Moje dziecię w grudniu urodzone i spała tylko kocykiem przykryta, na płaskiej poduszeczce, a pod materacem klin :) Kołdy się noworodkom nie daje :)
 
Ja myślę, że to jest jednak sprawa indywidualna. Dlaczego my dorośli korzystamy z kołdry? Bo jest nam zimno we śnie. A noworodek dlaczego ma marznąć? Są przecież kołderki lekkie i obciążeniowe. Które są bezpieczne. Na ewox są nawet całe komplety pościeli i kokonów i dodatków do wózka. Oczywiście każdy robi jak uważa. Pytanie jednak z jakiej tkaniny taka pościel jest najbezpieczniejsza?
 
Ja myślę, że to jest jednak sprawa indywidualna. Dlaczego my dorośli korzystamy z kołdry? Bo jest nam zimno we śnie. A noworodek dlaczego ma marznąć? Są przecież kołderki lekkie i obciążeniowe. Które są bezpieczne. Na ewox są nawet całe komplety pościeli i kokonów i dodatków do wózka. Oczywiście każdy robi jak uważa. Pytanie jednak z jakiej tkaniny taka pościel jest najbezpieczniejsza?
Myślę, że nie tyle sprawa indywidualna, co znajomość poszczególnych faz rozwojowych dziecka i zaleceń pediatrów, fizjoterapeutów i innych specjalistów.


Polecam ten i wiele innych artykułów na temat unikania kołder i poduszek w przypadku noworodków :) Komplety i inne bajery znajdziesz wszędzie, tak samo jak chodziki i skoczki, które są tragiczne w skutkach jeśli chodzi o późniejszy rozwój stawów i kości dziecka. Jeśli jest popyt, będzie i podaż. Co nie oznacza, że jeśli coś jest dostępne, jest to na pewno dobrym rozwiązaniem :)
 
Przytoczę jeszcze jeden przykład - foteliki z supermarketów za 50 zł. Przecież są dostępne i niektórzy może i nawet je kupują... co z tego, że przy ewentualnym wypadku nie dają dziecku praktycznie żadnych szans na przeżycie?
 
Mam termin na lipiec, ale nie ukrywam, że powoli rozglądam się za wieloma rzeczami :D sprawia mi to ogromną przyjemność! Na pewno przejrzę linki.
 
reklama
Do góry