reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy dla maleństwa - gdzie kupic - przydatne linki

Jeżeli już mowa o wyjściu na zewnątrz, to przede wszystkim dobry krem jest podstawą. Mój mały ma bardzo jasną cerę i potrafił się opalić przy ogromnym zachmurzeniu i ogólnym "brakiem pogody". W okresie wiosenno-letnim nie wychodzę bez kremu z filtrem, jesienią i zimą bez kremu na wiatr :)
 
reklama
Ja już zapowiedziałam rodzinie, że nie chcemy dostawać kołderek/poduszek/ochraniaczy do łóżeczka/kokonów.
Te rzeczy znacznie zwiększają ryzyko śmierci łóżeczkowej i są zabronione w wielu krajach na świecie.
Dziecko będzie spało w śpiworku, bez niedrapek, czapeczki i kokardek na głowie.
Wózek planujemy kupić używany.
Fotelik kupimy na fotelik.info (dopasowany do samochodu).
Większość ubrań to będzie lumpeks.
Rozważamy kupienie pieluch wielorazowych. Macie może coś do polecenia?
Do końca sierpnia chcemy mieć kupioną całą wyprawkę. TP mamy na grudzień 🙂
 
I dla maleństwa i dla mamusi przydadzą się podkłady higieniczne sensillo. W czasie połogu ułatwiają utrzymanie czystości, można ich też używać na przewijak podczas zmiany pieluszki.
 
Z mężem już prawie wszystko kupiliśmy. :) Gdzie kupujecie najczęściej rzeczy dla dzieci do wyprawki i nie tylko? My kupiliśmy większość rzeczy w alto bo mają dobre produkty w korzystnych cenach. Teraz jest sporo fotelików i wózków na promocji. ;)
 
Ja już zapowiedziałam rodzinie, że nie chcemy dostawać kołderek/poduszek/ochraniaczy do łóżeczka/kokonów.
Te rzeczy znacznie zwiększają ryzyko śmierci łóżeczkowej i są zabronione w wielu krajach na świecie.
Dziecko będzie spało w śpiworku, bez niedrapek, czapeczki i kokardek na głowie.
Wózek planujemy kupić używany.
Fotelik kupimy na fotelik.info (dopasowany do samochodu).
Większość ubrań to będzie lumpeks.
Rozważamy kupienie pieluch wielorazowych. Macie może coś do polecenia?
Do końca sierpnia chcemy mieć kupioną całą wyprawkę. TP mamy na grudzień 🙂
I co, udało Wam się znaleźć pieluchy wielorazowe? Dalej planujesz ich używać? Tez chciałabym przynajmniej w połowie używać takich, żeby nie produkować nieskończonej liczby plastikowych pampersow, ale nie wiem jak to się sprawdzi.
Widze, ze w ogóle mam podobne podejście - ubranka, wózek tez będę chciała używane :)
 
Odradzam kołderki, nawet bardzo małe dziecko może sobie zarzucić takie coś na głowę. (Obciążeniowych nie znam więc się nie wypowiem ale śpiworki to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie przynajmniej na początek).
 
Ja też planuję kupić używany wózek. Ubranek trochę podostawałam, część kupiłam w Eevi albo Kik-u. Co do kołderek to rzeczywie sobie zarzucić ale raczej na noc nie przykrywa się je pod samą szyję.
 
A powiedzcie mi dziewczyny, czy jest sens kupować smoczek i butelki juz przed urodzeniem, czy moze lepiej poczekac? w sumie nie wiadomo, czy sie przydadzą
 
reklama
no mysle, ze jakis jeden smoczek i butelke warto w domu miec :) ja tam uwazam, ze lepiej sie zabezpieczyc niz potem jezdzic i szukac na szybko
 
Do góry