reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzeczy kupione niepotrzebnie

zdecydowanie frida, wg mnie sopelek to badziew i do tego stosunkowo drogi. Jeśli gruszka do nosa to najlepiej jakaś stara, miękka, bo te nowe są do kitu, a zwłaszcza te z plastikową końcówką.
 
reklama
zdecydowanie frida, wg mnie sopelek to badziew i do tego stosunkowo drogi. Jeśli gruszka do nosa to najlepiej jakaś stara, miękka, bo te nowe są do kitu, a zwłaszcza te z plastikową końcówką.
tak zgadzam się z Tobą co do gruszki takiej jak były kiedys bo tenowsze z dużą końcówka są do niczego przynajmiej jak dla mnie :)
 
A mnie gruszka służyła długo prawie 9 miesięcy( miała końcówkę gumową-z Canpolu). A potem musieliśmy kupić Fridę bo mała miała katar i jak leżeliśmy w szpitalu to lekarka pytała skąd jestem że gruszki używam:)
Co do ciuszków zapinanych na pleckach to rzeczywiście niepotrzebne-ani razu nie założone, a do tego:

-poduszka do wóżka i do łóżeczka-nie używam
-gąbki do mycia
-butelki chyba z 5szt i kubki niekapki (cyc)
-czapki dla noworodka-używałam tylko jednej przez parę tyg i tylko po kąpieli.
-prześcieradła do łóżeczka-za dużo (chyba z 6) a wystarczą 2
 
Najbardziej potrzebny okazał się dobry laktator (Avent) bo przez jakiś czas musiałam ściągać mleko i mała dostawała je z butelki. Mam 4 tanie i wszystkie do bani...
I apropo moskitiery też rewelacja zarówno na łóżeczko jak i na wózek.
 
do noska frida- dla mnie bomba... niepotrzebny termometr do wanienki, sudocrem, przybornik na łóżeczko, czapeczki- te pierwsz niby do domu, skarpetki- zdecydowanie za dużo...
 
oooo właśnie przybornik na łóżeczko, wisi i się kurzy :) nic w nim nie trzymamy, a skarpetek też rzeczywiście mamy za dużo :)
 
Dziewczyny, a aspiratory do noska jakie najlepsze? warto kupic Fride czy lepiej tzw gruszki?
co do aspiratora to ja poprosiłam w aptece o pokazanie wszystkich dostępnych i wygrał ten w którym zamiast drogich specjalnych filtrów używa się jako filtra waty (marimer)... no i miał zdecydowanie mniejszą końcówkę niż frida...
a jeszcze dziewczyny z mojego miesiąca pisały o "katarku" (podobno też się dobrze sprawdza) podobne tylko zamiast pod płuca podpina się pod odkurzacz (KATAREK ODCIĄGACZ KATARU NOWOŚĆ REWELACJA APTEK (634300976) - Aukcje internetowe Allegro)

dodam jeszcze, że termometr do wanienki się przydaje bo Maks lubi dobrze ciepłą wodę czyli 39-40 stopni a na łokieć łatwo było by mu nalać sporo powyżej 40 a po co ryzykować...
 
Ostatnia edycja:
A wiecie co... ja to w zyciu nie uzywalam tych sprzeciorow:szok:, nawet nie wiem jak to dziala, gruszki tez nie uzywalam nigdy, nie bylo potrzeby.
 
reklama
Do góry