reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy niezbędne dla Maluszka

bazylia24

Majówka '09
Dołączył(a)
8 Listopad 2008
Postów
76
Miasto
Warszawa
Dziewczyny, jako że niedawno wypłynął nam temat łóżeczkowy, proponuję założenie osobnego wątku, tak jak z wózeczkami.

Co myślicie o łóżeczku z funkcją kołyski? Widziałam gdzieś coś takiego, wygląda jak zwykłe łóżeczko, a na dole ma bieguny do bujania, które w razie potrzeby można zablokować.

W ogóle bardzo chciałabym, aby moja dzidzia miała kołyskę... chyba jestem jakaś nie na czasie... :zawstydzona/y:
 
reklama
Super pomysł z osobnyn wątkiem (będzie porządek:))) i kołyska to genialna sprawa.
Ja wstępnie mocno nastawiałam się na turystyczne, ze względu na fakt, że dużo podróżujemy, a jak się Maluch urodzi to dziadkowie ( w dwóch różnych końcach Polski)oszaleją. I tak sobie myslałam, ze turysyczne będzie praktyczniejsze. Ale ostatnio przeczytałam Wasze pogaduchy o tym jak kiepsko turystyczne powietrze przepuszczają i o tych materiałach nie do końca dobrych dla noworodków i grubo się zastanawiam. Strasznie mi się podoba Chicco Play&Nap. Może któraś z Was słyszała coś o nim lub miała do czynienia?
 
ja mam zamiar kupic lozeczko z IKEA bardzo misie podoba kolekcja MAMUT mam juz wszystkie mebelki dla Nikkiego i jestem zadowolona pokoik wyglada swietnie jest w nim bardzo kolorowo... a teraz czaje sie na kolejne tylko nie wiem jeszcze czy rozowe czy niebieskie... ale chce miec jeszcze kolyske w salonie bo wszystkie sypialnie mam na pietrze wiec w ciagu dnia chce dzidzie miec przy sobie na dole...
 
LILIann, widziałam kiedyś takie cudo w sklepie z meblami, ale dzisiaj poszperałam i na allegro znalazłam bardzo podobny model:
Łóżeczko RADEK II kołyska TEAK+materac+gratisy (489270619) - Aukcje internetowe Allegro
Tamta, którą ja widziałam, była na takim samym "patencie", szkoda że wtedy nie przyszło mi do głowy żeby wypróbować... no cóż, to było parę lat temu i wtedy jeszcze nie myślałam, że takie cuś będzie mi kiedyś potrzebne. :sorry2:
 
hej dziewczyny na głownym forum majowych mam był już trochę wertowany temat łóżeczek, ale pozwole go sobie wkleić tutaj, żeby nie trzeba było szukać :)
więc my chcemy kupić takie które można przerobić na tapczanik :)
491123277
491123277_1

a co do kołysek to są naprawdę super.... mi podobają się takie
491695398

495398070
 
Ja mam już po uszy zagracania pokoju wielkim łóżeczkiem, z którego dziecko i tak nie korzysta [Nikuś do 1,5 roku życia spał ze mną na tapczanie a w łóżeczku tylko w dzień siedział w formie kojca gdy musiałam coś zrobić]:-D
teraz bym kupiła coś małego, na kółkach, i taniego, max 250 zł
mam upatrzony kosz wiklinowy albo kołyskę,, w sumie kołyska chyba dobra sprawa ;-)
490485126

VIKI1234maly.jpg
 
reklama
Dziewczyny, ostatnio postanowiłam zrobić sobie taki dziecięcy biznesplan, czyli listę rzeczy, które muszę kupić na powitanie nowego członka rodziny. A że z dziećmi miałam dotychczas niewiele wspólnego, nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabrać.
W jednym ze sklepów dostałam ulotkę z taką właśnie listą, podzieloną na kategorie - i pomyślałam, że może się przydać tutaj na forum. Oczywiście nie wszystkie rzeczy z listy są niezbędne (mam nadzieję ;), ale warto ją przeczytać, choćby informacyjnie.

Ubranka dla dziecka

  • 6-8 x śpioszki
  • 6-8 x body
  • 3-4 x ubranko na dzień
  • 2 x sweterek
  • 3 x spodenki
  • 2 x rękawiczki niedrapki
  • 2 x czapeczka
  • kurteczka
Pielęgnacja

  • koszyk dla dziecka
  • łóżeczko
  • przewijak
  • materac
  • termometr pokojowy
  • pościel: 4 x prześcieradło, zestaw pościeli, 2 - 3 kocyki, śpiworek dziecięcy
Karmienie
...piersią
  • 2 - 3 biustonosze do karmienia
  • biustonosz ciążowy na noc
  • wkładki laktacyjne
- możesz także potrzebować:
  • laktator
  • torebki na mleko i butelki
  • krem do sutków
  • nakładki na piersi
  • sterylizator
...butelką
  • 4 x butelka do karmienia
  • 4 x smoczek do butelek
  • przyrządy do sterylizacji
  • myjka do butelek i smoczków
  • pieluchy tetrowe
  • podgrzewacz do butelek
  • śliniaczki
  • smoczki uspokajające
Podróż

  • składany wózek spacerowy
  • wózek głęboki
  • osłona przeciwdeszczowa
  • parasol
  • nosidło
  • fotelik samochodowy
  • żaluzje przeciwsłoneczne do samochodu
Kąpiel

  • wanienka dla dziecka
  • nożyczki do paznokci
  • zestaw szczoteczek i gąbek
  • antypoślizgowa mata do kąpieli
  • termometr do wody
  • stelaż do wanienki
  • mata do przewijania
  • pojemnik na rzeczy
  • przybory toaletowe, ręczniki, serwetki, wata, krem ochronny
  • kosz na brudne pieluszki
Zabawa

  • kołyska lub huśtawka
  • kosz lub mata do zabawy
  • 2 x miękka grzechotka
  • 2 x miękka książka z materiału
  • miękka, puchata zabawka dla noworodka
Dodatki (opcja)

  • krzesełko do karmienia
  • elektroniczna niania
  • łóżeczko turystyczne
 
Do góry