reklama

rzeczy niezbędne dla Maluszka

Temat na forum 'Archiwum - maj'09' rozpoczęty przez bazylia24, 5 Grudzień 2008.

1. bazylia24

bazylia24 Majówka '09

Dziewczyny, jako że niedawno wypłynął nam temat łóżeczkowy, proponuję założenie osobnego wątku, tak jak z wózeczkami.

Co myślicie o łóżeczku z funkcją kołyski? Widziałam gdzieś coś takiego, wygląda jak zwykłe łóżeczko, a na dole ma bieguny do bujania, które w razie potrzeby można zablokować.

W ogóle bardzo chciałabym, aby moja dzidzia miała kołyskę... chyba jestem jakaś nie na czasie... :zawstydzona/y:

2. annvici

annvici Majowe mamy'09

Super pomysł z osobnyn wątkiem (będzie porządek:))) i kołyska to genialna sprawa.
    Ja wstępnie mocno nastawiałam się na turystyczne, ze względu na fakt, że dużo podróżujemy, a jak się Maluch urodzi to dziadkowie ( w dwóch różnych końcach Polski)oszaleją. I tak sobie myslałam, ze turysyczne będzie praktyczniejsze. Ale ostatnio przeczytałam Wasze pogaduchy o tym jak kiepsko turystyczne powietrze przepuszczają i o tych materiałach nie do końca dobrych dla noworodków i grubo się zastanawiam. Strasznie mi się podoba Chicco Play&Nap. Może któraś z Was słyszała coś o nim lub miała do czynienia?

3. reklama
  4. paula7

paula7 Majowe mamy'09

ja mam zamiar kupic lozeczko z IKEA bardzo misie podoba kolekcja MAMUT mam juz wszystkie mebelki dla Nikkiego i jestem zadowolona pokoik wyglada swietnie jest w nim bardzo kolorowo... a teraz czaje sie na kolejne tylko nie wiem jeszcze czy rozowe czy niebieskie... ale chce miec jeszcze kolyske w salonie bo wszystkie sypialnie mam na pietrze wiec w ciagu dnia chce dzidzie miec przy sobie na dole...

5. LILIann

LILIann Majowe mamy'09

bazylia24 a moglabys zamiescic linka do stronki z taka kolyska? Bo z checia sobie popatrze jak takie cudenko wyglada:tak:

6. bazylia24

bazylia24 Majówka '09

LILIann, widziałam kiedyś takie cudo w sklepie z meblami, ale dzisiaj poszperałam i na allegro znalazłam bardzo podobny model:
    Łóżeczko RADEK II kołyska TEAK+materac+gratisy (489270619) - Aukcje internetowe Allegro
    Tamta, którą ja widziałam, była na takim samym "patencie", szkoda że wtedy nie przyszło mi do głowy żeby wypróbować... no cóż, to było parę lat temu i wtedy jeszcze nie myślałam, że takie cuś będzie mi kiedyś potrzebne. :sorry2:

7. ankzoc

ankzoc Maj '09 Kwiecień '13

hej dziewczyny na głownym forum majowych mam był już trochę wertowany temat łóżeczek, ale pozwole go sobie wkleić tutaj, żeby nie trzeba było szukać :)
    więc my chcemy kupić takie które można przerobić na tapczanik :)
    [​IMG][​IMG]
    a co do kołysek to są naprawdę super.... mi podobają się takie

8. kasica212

kasica212 Sanka & Samka

my ostatnio przemyśleliśmy sprawę łóżeczka i na początku kupimy zwykłe szczebelkowe, a gdy dziecko podrośnie to większe specjalne dla starszaka

9. sheeppy

sheeppy lutowa '07 majowa '09 :D

Ja mam już po uszy zagracania pokoju wielkim łóżeczkiem, z którego dziecko i tak nie korzysta [Nikuś do 1,5 roku życia spał ze mną na tapczanie a w łóżeczku tylko w dzień siedział w formie kojca gdy musiałam coś zrobić]:-D
    teraz bym kupiła coś małego, na kółkach, i taniego, max 250 zł
    mam upatrzony kosz wiklinowy albo kołyskę,, w sumie kołyska chyba dobra sprawa ;-)

10. reklama
  11. paula7

paula7 Majowe mamy'09

sheeppy- ta kolyska jest bajeczna... chce taka albo podobna..

12. bazylia24

bazylia24 Majówka '09

Dziewczyny, ostatnio postanowiłam zrobić sobie taki dziecięcy biznesplan, czyli listę rzeczy, które muszę kupić na powitanie nowego członka rodziny. A że z dziećmi miałam dotychczas niewiele wspólnego, nie bardzo wiedziałam jak się do tego zabrać.
    W jednym ze sklepów dostałam ulotkę z taką właśnie listą, podzieloną na kategorie - i pomyślałam, że może się przydać tutaj na forum. Oczywiście nie wszystkie rzeczy z listy są niezbędne (mam nadzieję ;), ale warto ją przeczytać, choćby informacyjnie.

Ubranka dla dziecka

• 6-8 x śpioszki
    • 6-8 x body
    • 3-4 x ubranko na dzień
    • 2 x sweterek
    • 3 x spodenki
    • 2 x rękawiczki niedrapki
    • 2 x czapeczka
    • kurteczka
    Pielęgnacja

• koszyk dla dziecka
    • łóżeczko
    • przewijak
    • materac
    • termometr pokojowy
    • pościel: 4 x prześcieradło, zestaw pościeli, 2 - 3 kocyki, śpiworek dziecięcy
    Karmienie
    ...piersią
    • 2 - 3 biustonosze do karmienia
    • biustonosz ciążowy na noc
    • wkładki laktacyjne
    - możesz także potrzebować:
    • laktator
    • torebki na mleko i butelki
    • krem do sutków
    • nakładki na piersi
    • sterylizator
    ...butelką