reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rzeczy niezbędne dla Maluszka

Polecam zakup kilku pieluszek tetrowych , przydadzą się np. na wizytę w przychodni , jeśli dzidzi notorycznie ulewa to pieluszka jest niezastąpiona. Kosmetyków lepiej za dużo nie kupować, bo dziecko może być uczulone.
 
reklama
ja polecam rożki ze dwa takie do otulania maluszka bo na początku daje mu to poczucie bezpieczeństwa bo u mamy w brzusiu tez było ciasno. Rewelacyjny jest termometr na podczerwień do uszka. Można w nocy w czasie snu sprawdzić temperaturę... a na początku są szczepienia po których temperatura może wystąpić i naprawdę w nocy się to sprawdza rewelacyjnie.
Poza tym nie kupować za dużo po kilka sztuk śpioszków kaftaników body bo maluszek wyrasta
kosmetyki najlepiej jednej serii typu bambino bo najmniej uczulają. Polecam też linomag do smarowania pupci albo sudocrem a na pepuszek do zasuszania kikuta piochtanina.
Dobrze tez kupić glukoze bo można maluszkowi odpierwszych dni podawać na 100 ml wody płaska łyżeczka glukozy do dopajania.
 
jola266- nie martw si ze malutkie beda dziewczynki bo akurat asortymentu na malutkie dzieci nie brakuje w angli pieluszki sa od 2,5kg i ciuszki to samo:tak: ja nie mialam najmniejszego problemu z dobraniem rzeczy:-)
 
A mi dzisiaj tesciowa powiedziala madra rzecz, ze wszystko co chce dla malenstwa zebym sobie spisala. I potem jak beda robic prezenty bede wiedziec na pewno co chce i powiem, a nie ze bede miec pozniej 5 wanienek:-D:szok:hehe zartuje ale po pierwsze to tez jest dobry sposob na zorganizowanie siebie:happy2:moj N ma duza rodzine i kazde z nich bedzie chcialo cos kupic (wiem jak szwagierka rodzila) wiec bede miec liste, a co sie na niej znajdzie, zaczne spisywac w przyszlym roku:-)Mysle ze to dobry pomysl, he?Pozdrawiam
 
Kokoszka-swietny pomysl z listami super przynajmniej tak jak mowiesz dziecko nie bedzie mialo 5wanienek a jesli jest duza rodzina to bardzo mozliwe:-D

co do rozkow ja pozyczylam od siostry i wlasciwie uzywalam jako kolderki, marta spala zawinienta tydzien po porodzie pozniej nie chciala, rozkopywala sie:-) no i jak ktos stosuje jednorazowa pieluszki to terowe owszem ale nie za duzo 10 wystarczy w zupelnosci wlasnie na takie ulewanie :tak:, ktore zdaza sie czesto:happy:
 
reklama
Jaki rozmiar spioszkow i kaftanikow najlepiej kupic dla maluszka na poczatek? Kupic wszystkie w tym samym rozmiarze? To moje pierwsze dziecko i niebardzo orientuje sie w tych rozmiarach niestety
Pati radziła bym ci kupić i na 56 i na 62 dziecko tak szybko wyrasta, a poza tym zalezy to też w duzej mierze od tego jak duze dziecko sie urodzi.
Powiem wam ze termin mam na koncóweczke maja wiec pomysle bardziej nad letnimi ciuszkami i przewiewnymi typu body kopertowe a do spania ewentualnie pajace bardziej sie sprawdziły niz kawtaniki i śpioszki
 
Do góry