reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzeczy zbędne i niezbędne - doświadczenia mam

ja tylko kilka dni..moze tydz uzywalam nakladek na piersi...pozniej brodawki byly zahartowane i juz ich nie potrzebowalysmy;-)
 
reklama
wielkie dzięki za wszystkie rady!! Ja jestem zielona w tych sprawach!! jedyne co podglądałam u znajomych i przyjaciółki!! Pospisuję sobie to wszytko przed pójściem na zakupy!!
Mój mąż się za głowę złapał jak zobaczył ile tego trzeba!!! :-)
 
wielkie dzięki za wszystkie rady!! Ja jestem zielona w tych sprawach!! jedyne co podglądałam u znajomych i przyjaciółki!! Pospisuję sobie to wszytko przed pójściem na zakupy!!
Mój mąż się za głowę złapał jak zobaczył ile tego trzeba!!! :-)
jeszcze sporo i na biezaco bedziemy uzupelniac jak sie cos przypomni...
czekaj az bedzie mowa co ze soba do szpitala zabrac! jest tego troche... ;-)
 
Przydal nam sie bardzo NAWILZACZ POWIETRZA.Tylko,ze Szymonek urodzil sie pozna jesienia,gdy powietrze w mieszkaniu bylo bardzo Suche przez grzejace kaloryfery.Najlepsze sa podobno takie z funkcja oczyszania powietrza.:tak:

Do sciagania katarku z nosa stanowczo nie polecam gruszki:no:My od poczatku uzywamy FRIDY(nie wiem jak sie pisze,napisalam tak jak sie czyta).Przy pomocy tego urzadzonka mama wysysa katarek z malego noska.Oczywiscie katarek pozostaje w specjalnym pojemniczku.Takze nie ma kontaktu usta-katar;-)

Przydal sie tez odtwarzacz plyt kompaktowych i kilka plyt z muzyka powazna,ktorej sluchalam juz w ciazy.Maly wyciszal sie od razu ja slyszal znana juz z brzuszka melodie.

PODUSZKE ROGALA jak najbardziej polecam-rewelacja.Uzywalam tylko do karmienia,ale to swietna rzecz.Kregoslup dzieki niej nie boli.

Stanikow do karmienia nie polecam mamusiom z b.duzymi piersiami.Po prostu bardzo kiepsko podtrzymuja piersi.Ja uzywalam krotko i tylko w domu,bo czulam sie w nich niekomfortowo,ale moze to wina kiepskiej marki.

Moim zdaniem nie ma sensu kupowac duzej ilosci ciuszkow w rozmiarze 56.Dziecko szybko wyrasta,a bywa tak jak np.u mnie,ze wcale sie w nie nie zmiesci.Szymonek wazyl ponad 4 kg i 56 byla na niego za mala.

Po porodzie wylacznie bawelniane majtki.Przy innych materialach,czy chociaz domieszkach gorzej sie wszystko goi.
 
Mi po porodzie bardzo przydaly sie majty jednorazowe.W szpitalu dostawalam szpitalne,bardzo wygodne,elastyczne.W domu za to mialam takie z Polski,sztywne i niewygodne,ale przynajmniej nie brudzilam wlasnej bielizny.
 
A oto na bieżąco uaktualniana lista... Łatwiej będzie zrobić zakupy przed pójściem do szpitala :tak:

DO SZPITALA:
DLA MAMY:
- nakładki na piersi silikonowe
- woda niegazowana
- 2 koszule z guzikami z przodu
- bielizna na zmianę
- higiena: szczoteczka, pasta, żel pod prysznic, płyn do higieny intymnej, szampon, mydło
- kapcie, skarpetki
- podpaski / wkłady higieniczne (lub jednorazowe majtasy poporodowe)
- ręczniki-mały + duży
- ciuchy dla nas na zmianę
- bawełniany biustonosz w większym rozmiarze
- dokumenty
- szlafrok (mogą się przydać dwa - jeden na czas porodu)
- klapki do chodzenia
- klapki pod prysznic
- krotka,wygodna bawelniana koszula na czas porodu
- ręczniki papierowe do wycierania krocza (najbardziej higieniczne)
- telefon z ładowarką :)
- butelka z dziubkiem i "tantum rosa" w saszetkach!!! (do polewania rany po porodzie)


MOŻE SIĘ PRZYDAĆ:
- ciepłe skarpetki do porodu (marzną stopy)
- sztyft do ust (podczas porodu wysychają usta)
- oliwka (M może masowac bolący krzyz)
- woda w sprayu do spryskiwania twarzy
- mini -odtwarzacz CD i kilka plyt z muzyką relaksacyjną na czas porodu
- sok jablkowy
- czopki glicerynowe (może się zdarzyć problem z pierwszym wypróżnieniem po porodzie)
-"rivanol" na ranę po cięciu (przy CC)
- czopki przeciwbólowe


DLA DZIECIACZKA:
- chusteczki nawilżające
- sudocrem
- ubranko dla dzieciaczka-body, jakis pajacyk, czapeczka (w niektórych szpitalach zapewniają ubranka na pobyt, wówczas tylko ubranko na wyjcie, w niektórych nie)
- kocyk
- pampersy new born
- 1-2 pieluszki tetrowe-zeby coś po drodze wytrzeć
- 2-3 pieluszki flanelowe
- rożek

MOŻE SIĘ PRZYDAĆ:
- butelka i herbatka (w przypadku braku pokarmu)


W DOMU - NA POCZĄTEK:
- rożek
- pieluchy tetrowe
- karuzelka nad łóżeczko ( np. z muzyką szumu fal)
- leżaczek
- laktator
- wanienka (+ stojak, chyba że mamy gdzie postawić)
- duży ręcznik kąpielowy z kapturkiem
- z kosmetykow- Oilatum
- kołderka (poduszka niepotrzebna)
- ubranka: (uwaga- nie wszystkie w najmniejszym rozmiarze , najlepiej 58-60-62)
- body - 7-8 szt (zwrócić uwagę na sposób zapinania - dla dzieci lubiących spać na brzuszku najlepsze będa zapinane w kroku i przy szyjce)
- pajacyki 3-4 szt
- śpiochy - 5-6 szt
- sól fizjologiczna (do przemywania oczu)
- Frida i woda morska w spray'u do noska
- spirytus 70% do przemywania pępka
 
Ostatnia edycja:
potrzebne do szpitala:
-chusteczki nawilazajce, sudocream, ubranko dla dzieciaczka-body, jakis pajacyk, czapeczka, kocyk, pampersy new born, (u nas te ciuszki duperelki byly potrzebne jedynie na wyjscie, tak szpital mial i ciuszki, pampersy itd do dyspozycji-ale to byl prywatny, wiec...nie wiem jak jest w publicznym) 1-2 pieluszki tertowe-zeby cos po drodze wytrzec, jak maluszek uleje), nakladki na piersi, woda niegazowana, 2 koszule z guzikami z przodu, bielizna na zmiane, szczoteczka, pasta, zel pod prysznic, plyn do higieny intymnej, szampon, mydlo, kapcie, skarpetki, podpaski/wklady higieniczne, reczniki-maly, duzy, ciuchy dla nas na zmiane, bo te sprzed porodu beda po na nas jak worki!:laugh2:

nam smoczek dla Klaudii na tym etapie sie nie przydal
 
w tym samym czasie pisalysmy...tylko ta roznica czasu- godziny i nie wiem dlaczego bb dodaje gratis jeszcze jedna:-D u mnie teraz jest 9.27:sorry:
 
reklama
Ja juz przekleiłam Twoje propozycje do listy, którą będę aktualizować - żeby była w jednym miejscu :-) Teraz potrzebna lista rzeczy na początek niezbędna po przyjeździe do domku ze szpitala :-)
 
Do góry