reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzeczy zbędne i niezbędne - doświadczenia mam

Bardzo popieram posiadanie kapusty w domu po porodzie!Mnie baaardzo pomogla przy drugim zapaleniu piersi (na pierwsze bralam antybiotyk,potem bylam madrzejsza).Smierdzi,ale pomaga.
 
reklama
poczekaj na dziewczynke :-p... tu sie sprawy mają troszkę inaczej ;-)

oby Twoje slowa sie w zloto zamienily i byla tymrazem dziewuszka! nawet z tymi odparzeniami... ;-)
 
NAKŁADKI SILIKONOWE na piersi!

Do tej pory pamiętam pierwsze trzy doby - dodam byłam po CC a młody często chciał ssać pierś. Małża w drugiej dobie o 3:00 w nocy wysłałam do apteki po nakładki bo myślałam, że zejdę z tego świata. Obudziłam go i płakałam ,że dłużej tego nie zniosę i ma jechać po nakładki a jak nie sama po nie pojadę taxówką !:eek: Brodawki już były w takim stanie, że krew leciała. Nakładki nie uśmierzyły bólu ale znacznie zmiejszyły - tak do zaciskania zębów. Pamiętam jak dziś...nigdy więcej
Ból niesamowity. Tydzień karmienia rodem "Koszmar z ulicy wiązów" Po tygodniu udało mi się je zaleczyć i dalej było ok.
 
pieluchy tetrowe niestety zawsze sie przydadza kilka pasuje miec tak na wszelki wypadek
Mati jak dostal uczulenia i 2 dni musial byc tetrze to ja z lazienki nie wychodzilam, nie wiem jak te nasze mamy dawaly rade bez pampersow
 
Powiem jedno. Najwazniejszaw szpitalu okazala sie dla mnie butelka taka z dziubkiem sportowa. Bol przy oddawaniu mocuz po porodzie byl nieznosny, wtedy pielegniarka poradzila mi nalac do butli cieplej wody i polewac krocze w trakcie siusiania. Niesamowity komfort, zero pieczenia. I tylko jednorazowe majty z wielkimi wkladkami poporodowymi. ja zuzylam tego hurtowe ilosci. Najbardziej higieniczne w te kilkanascie dni po porodzie i bez zadnego prania polamoinej bielizny. Nie wiem czy widzialam na liscie wkladki laktacyjne. Ze mnie juz dwa dni po porodzie doslownie sie lalo.
 
Moja szwagierka podpowiedziała mi wanienkę na stojaku. Mówiła że wanienka musi na czymś stać bo nie będziemy mieć siły wykąpać takiego malucha w wannie ciągle się schylając. Uczuliła też żeby taką wanienkę kupować od razu ze stojakiem albo dobrze go dopasować bo są różne rodzaje wanienek (wbrew temu co mówią w sklepach) i niektóre nie pasują.
Podpowiedziała jeszcze krzesełko do karmienia (chociaż to troszkę dla starszych dzieci), ale mówiła że to jest niezbędne. Przy pierwszym dziecku tego nie miała i było jej bardzo ciężko cały czas trzymać małą na kolanach..
co do wózka to mówiła że trójkołowe są strasznie niepraktyczne. Nie można przełożyć rączki, wiec gdy pada albo strasznie świeci słońce to dziecko i tak zawsze jest zwrócone w jedną stronę. Do tego te trójkołowe są ciężkie we wjeżdżaniu na chodniki itp, bo cały ciężar opiera się tylko na dwóch tylnich kołach. Dużą uwagę trzeba też przywiązywać do wagi wózka, szczególnie dla tych mamuś które mieszkają wysoko ;)
to chyba tylę, jak jeszcze dostanę jakieś info to napiszę :p

[FONT=&quot][/FONT]
 
reklama
szarl jak ja bede miec kaske to na bank to kupie bo dzieci uwielbiaja takie rzeczy. mysle ze to nie jest niezbedne ale przydatne i naprawde warto to kupic. mojej siostry maluszek bardzo lubil ten lezaczek.niestety miala pozyczony wiec ja musze zakupic
 
Do góry